Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 23.01.2019, 15:36
xerces8 Uporabnik xerces8 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2004
Sporočila: 908
Privzeto App na iOS zelo nestabilen

Imam Komunikator app na iPhone.
Zelo pogosto se dogaja, da nisem dosegljiv za klice. Prav tako SMS-i ne prispejo.
Prav tako s dogaja, da ne morem klicati. Eno sekundo po klicu prekine, brez kakega navedenega razloga ali napake. Tam po 3-4 poskusih včasih uspe klic.

Za primerjavo sem naložil en drugi voip app, Bria Mobile. Ta deluje veliko boljše. Po dnevu-dveh testiranja je skoraj vedno vse delovalo.

A je kaka možnost, da se Komunikator nadgradi in izboljša?

Ali mogoče kdo pozna kake druge dobre voip aplikacije, ki delujejo s Telekomovo storitvijo?
Po možnosti zastonj (Bria je plačljiva, imam na preizkusni dobi - trial).
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2019, 19:27
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.595
Privzeto Re: App na iOS zelo nestabilen

Prosim, da na ZS sporočite svojo mobilno številko, na kateri uporabljate Komunikator in kontakt (če se ta razlikuje od te številke).

Lep pozdrav,
Marko
Staro 27.01.2019, 17:03
Uporabnik

Po nasvetu mobilne tehnične ekipe sem namestil aplikacijo Zoiper Lite.

Sprva je kazalo obetavno, ampak potem je šlo počasi k vragu.

Zdaj ne deluje več nič. Malo prej sem še uspel naredit klic na 0801000 zdaj pa ne gre nič:
16:47:00 Prijavim (register) v račun
16:47:15 registracija se uspešno zaključi
16:48:00 na vrhu ekrana piše z zeleno "Ready", poskusim klic na 0801000, po sekundi-dveh pade z napako : Forbidden (403)

16:50:30 ko je aplikacija odprta in prijavljena, poskusim z druge naprave poklicat mojo številko. Na aplikaciji se ne zgodi nič, čez kakih 30 sekund pa klicoča naprava dobi predvajan stavek "Številka ni dosegljiva zaradi blokade v telefonskem omrežju"

16:54:30 enak klic v drugem poskusu uspe (aplikacija kaže dohodni klic, torej "zvoni")

16:56:55 poskusil poslati SMS.... Napaka: Forbidden (403)
16:58:50 poskusil z druge naprave poslati SMS... Ne prispe. (aplikacija teče v ospredju)

Kako je če je aplikacija v ozadju, zdaj sploh ne bom testiral, je slabo. Čez dan sem si poslal nekaj sms-ov ter se poklical in včasih je delovalo, včasih ne.
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2019, 05:12
Uporabnik

Za informacijo: namestil sem aplikacijo Bria Mobile in vklopil push notifications.
Vse dela (TM).

Če se komu ne da plačevati 1 EUR na mesec za storitev "push notifications" pa lahko poskusi Grandstream Wave, ki dela tudi v ozadju in je tako 100% zastonj rešitev, a na račun večje porabe baterije.

Ostali app-i ki sem jih preizkusil so vsi imeli svoje muhe, večje ali manjše težave...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
app, ios, nestabilen, zelo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Zelo počasen e-mail pcs Tehnična pomoč 5 21.09.2009 09:31
Horoskop malo drugače spartan Prosti čas in igre 64 26.06.2008 18:34
Spremembe pokojninskega zakona Irina Slovenija 120 27.07.2007 13:52
Zelo lepa novica: aretacije srebreniških klavcev v ZDA elvis Svet 2 17.12.2006 10:13
Bazilika Njuška Trap Gastronomija 29 28.10.2006 22:13

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:39.