Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.01.2007, 09:19
bostov Uporabnik bostov ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 99
Privzeto Re: Alternativni VoIP programi

In kako se nastavi account v MSN 5.1 za SIP? Sem namreč poizkušal, pa ne gre, se ne morem prijaviti na SiOL-ov SIP strežnik.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2007, 13:22
sonchika Uporabnik sonchika ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 6

Saj bo morda neumno vprašanje, pa vseeno.
Malo brskam po netu in tam na tone enih ponudnikov interentne telefonije. Kako se znajti? Kateri je trenutno najcenejši za klice po Sloveniji, tudi tujini (predvsem me zanima VB, Avstralija)?
Pa ne želim uporabljati slušalk in mikrofona, ker je kvaliteta dostikrat na podnu. Any idea? Kaj je boljše - kakšen preklopnik, VoIP telefon ali kaj tretjega?
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2007, 13:35
fricko Uporabnik fricko ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 3

Najceneje si lahko organiziraš telefonijo na nasleden način:

- kupiš router z VOiP, s katerim lahko nastavljaš več SIP številk
- preko komunikatorja dobiš telefonsko številko, ki jo nastaviš v routerju in preko te številke sprejemaš klice
- odpreš si račun na Voipdiscountu (www.voipdiscount.com) in vplačaš 10€
- izhodne klice opravljaš preko Voipdiscountovega računa, ki ga nastaviš v routerju.

Na ta način si lahko organiziraš najcenešo telefonijo za Slovenijo in tujino.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2007, 15:59
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125

Najcenejši je zagotovo Gizmo http://www.gizmoproject.com, saj ponuja ZASTONJ klice v Slovenijo in še ostalih 65 držav. Bi radi prehiteli Skype. To je projekt od www.sipphone.com, torej zaćetnikov SIP telefonije. Lahko uporabljaš njihov odjemalec za Win/Mac/Linux, ali pa vneseš podatke v drug SIP odjemalec, npr. ATA.

Zelo dober je tudi www.sipgate.co.uk ali www.sipgate.de ali www.sipgate.at. Cene v Slovenijo so nekje 5 centov, v druge države pa nižje. Imajo najboljšo tehnično podporo, kar sem jih kdaj videl. Ko bi le taka bila na Siolu. Od njih bi se lahko marsikaj naučili.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2007, 16:04
Pripravnik

Sedaj pa še kako nastaviti SK na Windows Messenger 5.1:

1. Izbereš Tools/Options/Accounts.
2. Obkljukaš: My contacts includes users of a SIP communications service.
3. V Sign-in name vpišeš: 599xxxxx@voip.siol.net.
4. Klikneš na Advanced.
5. Spremeniš radijski gumb na Configure settings.
6. Server name or IP address: voip.siol.net:5060
7. Connect using UDP.

Prav na to se nanaša moje vprašanje o varnosti: če je taka povezava dovolj varna in se moje geslo ne posredovalo vseprek. TLS možnost namreč ne dela in strežnik zavrne prijavo. Ali lahko prosim admin in pa storz malo komentirata kaj o tem?

Od včerajšnjega posta sem našel na internetu G729 ACM kodek za Windows, ki ga lahko potem uporablja, kateri koli program, ki dostopa do Windows kodekov (ja celo DivX film, če radi gledate filme s pasovno širino zvoka enako telefonu ;=) ). Seveda sem ga takoj preizkusil in deluje zelo dobro. Sicer ni zastonj, ampak drag pa tudi ni: samo $10. Catch je v tem, da za $10 prodajo samo implementacijo, ne pa licenčnine ITU. Ampak to nas ne zanima. Po namestitvi je potrebno nastaviti njegov rank v nadzroni plošči na višjega kot pa G711, saj se bo v nasprotnem primeru še vedno uporabljal G711.

S

Nazadnje uredil schnapsi : 16.01.2007 ob 16:09.
Odgovorite s citatom
Staro 28.10.2007, 16:57
daltoni Uporabnik daltoni ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 3

Pri meni niti SJphone ne deluje, ker pravi da sem za NAT-om, KAj moram narediti. Imam SINOPE MODEM
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2008, 20:55
Pripravnik

Nastaviti moras STUN streznik na stun.siol.net
Odgovorite s citatom
Staro 24.03.2008, 13:35
krambi Uporabnik krambi ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 1

Imam tezave z delovanjem voip.siol.net , ki jih ne razumem, kjub veckratnem prebiranju vse sporocil na forumu. Ker ima komunikator naslednje tezave (veckrat omenjene tukaj):
-zvonenje je samo "beep" in potem sporocilo na zaslonu, kar je neuporabno, ce ravno ne gledas zaslona
-cas zvonenja, ko gre za izhodni klic je samo kaksnih 20 s
-veckrat se mi je dogajalo da je bila stevilka po klicu nedosegljiva ,
sem se odlocil, da bom uporarabljal sj phone. Konfiguriral sem ga standardno (tudi stun) in zadeva deluje super, vendar le kadar gre za klice v siol omrezja. Torej, ce z SJ phonom klicem (ali sem klican) katerokoli siol stevilko, povezava deluje krasno (uporablja iLBC codec). Tezave nastopijo ko zelim klicati telekomovo ali katerokoli drugo stevilko. Postavitev linije delujejo, vendar jaz slisim sogovornika on pa mene ne! Zadevo sem poskusil na dveh ponudnikih interneta in je tezava enaka. Z komunikatorjem te tezave ni (so pa tiste od zgoraj). Sem poskusil se x-lite, ta pa mi ne dela celo za siolove stevilke. Ali se komu sanja (admin) kaj bi lahko bil vzrok in kako ga odpraviti? Naivno bi mislil, da je za klienta pomembna samo povezava z voip.siol.net, in da bi moral ce dela za siol delati tudi za vse ostale stevilke?
Odgovorite s citatom
Staro 14.04.2008, 10:33
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Katere kodeke imate izbrane pri PhonerLite programu, in kako Phoner Lite in X-lite nastaviti da bosta tudi po preteku nakaj ur še zmeraj dosegljiva, ker sedaj mi po par urah od zadnje uporabe vrača "Napaka v povezavi", četudi program kaže da je še registriran na strežnik

Nazadnje uredil Deflektor : 14.04.2008 ob 13:24.
Odgovorite s citatom
Staro 15.04.2008, 11:57
Pripravnik

Krambi: dej nekaj mi povej.

Pravis, da imas izbran iLBC in samo iLBC in ti uspe klicati na Duo stevilke, pri katerih je na drugi strani ali Sinope ali Sagem? Ali res nimas izbranega G711 kodeka?

Ce imas samo iLBC, potem je to neke vrste cudez. Pomenilo, bi, da voip.siol.net prekodira zvok na kodek, ki ga imata Sinope in pa Sagem (G729, G711).

Ali lahko prosim kdo od Siola kaj napise o tem? Prosim?

Po dveh letih igranja in preizkusanja raznih konfiguracij lahko povem tole: za klice na Duo/Telekom et al. zadeva najbolje deluje z G729 in samo G729. Ce imate poleg G729 izbran se kak drug kodek, bo prislo do neslisanja zvoka. Ce nimate G729, potem pa G711 in spet samo G711. Mislim, da je razlog v tem, da pride do napake pri prenosi SIP sporocil med odjemalcem, prehodom voip.siol.net in pa odjemalcem na drugi strani. voip.siol.net najbrz pravi, da ima drug odjemalec iLBC, ceprav ga nima in potem se ne slisi. To je samo moje domnevanje, kot sem rekel, po dveh letih igranja z zadevo je se sedaj ne razumem, saj vsak dan deluje drugace.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
alternativni, programi, voip

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol Voip Problem SloCop O storitvah 4 11.09.2006 16:46
Mobitel d.d. VOIP Tommy Kebab Mobilna telefonija 0 24.08.2006 01:26

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:41.