Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.01.2008, 19:36
RAST Uporabnik RAST ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 3
Privzeto Delovanje Komunikatorja V Visti

Pozdravljeni!

Sem na novo registrirani uporabnik v forumih in rabim pomoč glede delovannija komunikatorja v Visti. Na hitro sem pregledal forum, pa ne najdem pravega odgovora.

Nabavil sem nove norebook z Visto Home Premium (saj ga s starimi XP ne dobiš več) in takoj po nakupu v decembru 2007 poiskušal instalirati komunikator, ker sem ga prej tudi uporabljal na XP-jih. Pa nikakor ni šlo, verzija 1.2 se je vedno ustavila na koncu instalacije z napako instalerja. Pa sem na Siolu zvedel,da za Visto še ni komunikatorja.

Po novem letu sem ponovno poiskusil z verzijo 1.2, še vedno nič, ista napaka, v sveti jezi sem se ponovno razpisal na Sioll in dobil sledeče odgovore:

Prvič po mailu od tehnične pomoči, da je po novem letu na razpolago za DL komunikator za Visto, sem ga DL, je iste verzije in ponovno ne dela!

Drugič sem imel po telefonu daljši razgovor s tehnikom, ki mi je razložil, da prave verzije za Visto še ni, da pa na enih računalnikih dela, na drugih spet ne, kakor pač pride, naj čakam na novo verzijo

Tretjič sem danes dobil odgovor na moj mail (v katerem sem vprašal, če me zafrkavajo, ko pa spet ne dela) in sedaj pravijo, da komunikator preiskušeno dela na verzijah viste BASIC in ULTIMATE, da pa naj se sicer obrnem za poglobljeno pomoč na tale forum!

Ni kaj, odgovor vreden Siola, ha, ha, ampak sedaj vseeno sprašujem forum, ALI KOMUNIKATOR DELA NA VISTI, NA KATERIH VERZIJAH, KAJ LAHKO STORIM, DA MI BO DELAL (se instaliral) NA MOJI HOME PREMIUM VERZIJI !

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Staro 25.01.2008, 14:27
Novinec
Privzeto Re: Delovanje Komunikatorja V Visti

Lep pozdrav še enkrat!

Kot vidite si odgovarjam kar sam sebi, saj mi nihče na forumu ni znal svetovati, po enomesečnem dopisovanju in telefoniranju s siolovo tehnično pomočjo pa tudi ni bilo nobenega rezultata. na koncu sem dobil odgovor, da mi pač ne morejo pomagati, da komunikator na visti dela pa ne dela (in podobna sranja) in da naj grem na Microsoft!

Pa sem šel in po uvodnih mukah, ko te popišejo hujše kot Bush dobil odgovor v pol ure:

KONTROLNA PLOŠČA-UPORABNIŠKI RAČUNI-ADMIN RAČUN (TAM JE TREBA ODKLJUKATI, SE PRAVI PREKLICATI UPORABNIŠKO KONTROLO (spodnja, zadnja opcija).

In komunikator se je instaliral brez problemov do konca, ga že uporabljam.

Čudim pa se siolovi tehnični pomoči, da ob informacijah uporabnikov, ki imajo težave, niso to sami "pogruntali" in konec koncev sami vprašali ni Microsoft, potem pa vse uporabnike na visti obvestili v preko web strani. Tako pa me je stalo mesec dni živcev in spoznavanja siolove indolence in nezainteresiranosti, mogoče tudi neznajja.

Lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Staro 25.01.2008, 15:00
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Kdo sploh pusti vključeno uporabniško kontrolo? Zadeva te pripelje do živčnega zloma v pol ure.
Odgovorite s citatom
Staro 25.01.2008, 15:05
Pozabim3 Uporabnik Pozabim3 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 18

Itak pa nevem kaj se maš za pritoževati... Problem je bil v tvojem operacijskem sistemu in predlagali so ti, da kontaktiraš Microsoft... Oni so ti rešili težavo. Torej je volk sit in koza cela.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 25.01.2008, 21:24
Novinec

Citat:
Objavil-a bejli Prikaži sporočila
Kdo sploh pusti vključeno uporabniško kontrolo? Zadeva te pripelje do živčnega zloma v pol ure.
Ja pusti en povprečen uporabnik, ki uporablja računalnik in uporabniške programe z namenom, za katerega so, ne pa da se za***ava z operacijskim sistemom in išče po vseh kotičkih te glomazne viste. Zato pač povrečni uporabnik pričakuje, da mu bo ponudnik storitve, v tem primeru Siol za komunikator vsaj namignil, kaj naj stori, če kaj ne dela, še posebej, ker je vam strokovnjakom to takoj jasno. Le zakaj meni butelju ni nihče tega sugeriral, ampak je na forumu o tem problemu govora o vsem drugem, tudi o tem, da še sploh ni verzije komunikatorja za visto?

Pa lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
delovanje, komunikatorja, visti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bitdefender - problemi/vprašanja/nasveti manc Računalništvo in internet 200 24.11.2009 14:20
Pošiljanje slike iz PC na TV preko komunikatorja Imhotep Računalništvo in internet 11 08.01.2008 11:44
iz modema do TV komunikatorja po kaksnem kablu?? alexx_ SiOL TV 9 08.11.2007 13:26
Problemi na Visti lopavli SiOL Komunikator 1 24.08.2007 17:51
Dva Sagem komunikatorja bassoon SiOL TV 4 29.06.2007 01:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:24.