Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.12.2012, 09:55
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

Sam težav z osmico zaenkrat nimam. Tako Tano kot Multicast delata.
Na enem PC imam K-lite codec pack na drugih dveh pa razen VLC nobeneh dodatkov za multimedijo.
Glede na povedano pa gre za nekaj na sistemskem nivoju. Je pa zelo zoprno, če je treba vedno deaktivirat in aktivirat mrežne. Morda kaki drugi gonilniki?
Odgovorite s citatom
Staro 01.12.2012, 19:55
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Kako se usposobi EPG na multicastu?
Uporabil sem program: https://sites.google.com/site/sloiptvonline/povezave
Kako pa naj nastavim? Sem pridobil xml datoteko, uvozil v multicast, pa ne dela.
help

edit:
zrihtal....včasih treba navodila prebrat :D

Nazadnje uredil MIKO : 01.12.2012 ob 20:01.
Odgovorite s citatom
Staro 07.12.2012, 14:37
bilacon Uporabnik bilacon ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2012
Sporočila: 7
Question Re: SiOL TV na računalniku za telebane

Je komu že uspelo v VLC-ju streamati video iz časovnega zamika nazaj v omrežje na prazen UDP IP, na primer na nerabljen naslov v mini Sagem (Simplicity) vmesniku ali pa v prazen kanal na Multicast TV na istem ali drugem računalniku v SIOL TV omrežju? Meni nikakor ne uspe.

Poskušal sem tudi streamati video iz časovnega zamika v datoteko. Datoteka se sicer polni. Če pogledam property posnetega videa vse izgleda OK, če pa poskušam ta posnetek iz datoteke predvajati z VLC pa izgleda, kot da ni posnel ničesar.
Odgovorite s citatom
Staro 07.12.2012, 14:40
matejdro Uporabnik matejdro ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 335

Shranjevanje v datoteko mi je uspelo, ampak samo, ko sem izbral MPEG4 (ali MPEG2 ne spomnim se točno) in zelo nizek bitrate (obupna kvaliteta posnetka).
Odgovorite s citatom
Staro 07.12.2012, 20:06
Uroš1 Uporabnik Uroš1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 84

Citat:
Objavil-a bilacon Prikaži sporočila
Je komu že uspelo v VLC-ju streamati video iz časovnega zamika nazaj v omrežje na prazen UDP IP, na primer na nerabljen naslov v mini Sagem (Simplicity) vmesniku ali pa v prazen kanal na Multicast TV na istem ali drugem računalniku v SIOL TV omrežju? Meni nikakor ne uspe.

Poskušal sem tudi streamati video iz časovnega zamika v datoteko. Datoteka se sicer polni. Če pogledam property posnetega videa vse izgleda OK, če pa poskušam ta posnetek iz datoteke predvajati z VLC pa izgleda, kot da ni posnel ničesar.
Streamanje bi moralo delovati, navodila pa so tudi nekje že v tem forumu.
Če vlc posnetka ne predvaja, je razlog najbrž ta, da je za snemanje oz. pretvorbo izbrano "remuxanje" v PS ( Program Stream) ali MP4. Vlc ima tako kot tudi ffmpeg v določenih primerih problem pri "remuxanju" iz TS v MP4 nosilni format (container).

Bolj bi bilo zanimivo, če bi kdo ugotovil kakšno obliko naslova Sagem pričakuje za rtsp. Tako bi lahko direktno na Sagemu izbral in predvajal oddajo. Vmesnika Simplicity pa ne bi bilo težko predelati, saj je nekoč že imel podporo za poni epg.
Glede na to, da je oblika za udp multicast sledeča:
"document.location.href = tv://multicast.[multicast ip]:[port]",
bi za rtsp bilo lahko kaj takšnega:
"document.location.href = tv://unicast.[rtsp ip]:[port]/[rtsp naslov]"
ali morda:
"document.location.href = tv://unicast.rtsp[rtsp ip]:[port]/[rtsp naslov]" ...

EDIT:
Očitno je oblika malo drugačna, in sicer nekaj takega:
document.location.href = tv://<service_description>#<rescaled_tv_description>#<o ptions>
( document.location.href = tv://vod. [sagemUrl] [#0.0.1.#play=SGI2,0,-,-] )

Citat:
Shranjevanje v datoteko mi je uspelo, ampak samo, ko sem izbral MPEG4 (ali MPEG2 ne spomnim se točno) in zelo nizek bitrate (obupna kvaliteta posnetka).
Za shranjevanje celotnega MPEG-TS , torej navadni "download", je najlažje, da v nastavitvah omogočiš Rec gumb in nato med predvajanjem enostavno klikneš na ta gumb.

Nazadnje uredil Uroš1 : 07.12.2012 ob 22:17.
Odgovorite s citatom
Staro 07.12.2012, 20:08
matejdro Uporabnik matejdro ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 335

To mi ravno ni delovalo, se pa ta trenutek ne spomnim kaj točno ni bilo v redu. Če pa sem dal konvertiranje, pa je šlo OK.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2012, 10:49
Novinec

Citat:
Objavil-a Uroš1 Prikaži sporočila

Bolj bi bilo zanimivo, če bi kdo ugotovil kakšno obliko naslova Sagem pričakuje za rtsp. Tako bi lahko direktno na Sagemu izbral in predvajal oddajo.
EDIT:
Očitno je oblika malo drugačna, in sicer nekaj takega:
document.location.href = tv://<service_description>#<rescaled_tv_description>#<o ptions>
( document.location.href = tv://vod. [sagemUrl] [#0.0.1.#play=SGI2,0,-,-] )
Hočeš reči Uroš, da ti je uspelo direktno na Sagemu predvajati TS stream? Car! Škoda, da je razvoj Simplicity vmesnika zastal. Zame je to eden najboljših izdelkov in poglavitni razlog, da sem ostal na Siolu in nisem prešel h konkurenci.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2012, 16:46
Uroš1 Uporabnik Uroš1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 84

Ne vidim razloga, zakaj se tega ne bi dalo. Na voljo je povsem dovolj dokumentacije, da bi se to zadevo dalo urediti. Verjetno bi bilo potrebno le malo eksperimentirat, vendar ne računat name, ker Sagema ne uporabljam več.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2012, 20:33
Novinec

Citat:
Objavil-a Uroš1 Prikaži sporočila
Ne vidim razloga, zakaj se tega ne bi dalo. Na voljo je povsem dovolj dokumentacije, da bi se to zadevo dalo urediti. Verjetno bi bilo potrebno le malo eksperimentirat, vendar ne računat name, ker Sagema ne uporabljam več.
Škoda.
Drugače pa mi je uspelo speljati stream iz RTSP-ja na Sagemov UDP IP. Dela super, brez motenj. Potrebno je izbrati mpeg-ts in ohraniti originalni slikovni in zvokovni kodek:
:sout=#std{access=udp{ttl=1},mux=ts,dst=x.x.x.x:50 02} :sout-keep

Tako lahko gledaš prejšnje oddaje normalno na tv kanalu.

Se pa strinjam, da bi bilo idealno predelati Sagemov vmesnik in vgraditi vanj generator rtsp linkov za stare oddaje.
Odgovorite s citatom
Staro 10.12.2012, 15:49
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.076

Mene pa zanima, če je možno na PCju gledat časovni zamik od določenega kanala?

Lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 21:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 11:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:50.