Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.09.2016, 07:36
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

Če želite na PC usposobiti Vlane si morate za svojo kartico (tip kartice najdete v nadzorni plošči) najti program za tethering ali Vlans. Program instalirate in nastavite Vlan0 za internet ter Vlan3999 za IPTV. Vrata na modemu prestavite na Trunk in uživate ob gledanju TV na PC.

Sam sem to naredil na že kar nekaj laptopih in stvar deluje. Prebrskajte malce temo, saj smo pred letom ali dvema kar precej govorili na to temo.
Staro 13.09.2016, 09:49
vinkop Uporabnik vinkop ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2014
Sporočila: 239

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Če želite na PC usposobiti Vlane si morate za svojo kartico (tip kartice najdete v nadzorni plošči) najti program za tethering ali Vlans. Program instalirate in nastavite Vlan0 za internet ter Vlan3999 za IPTV. Vrata na modemu prestavite na Trunk in uživate ob gledanju TV na PC.

Sam sem to naredil na že kar nekaj laptopih in stvar deluje. Prebrskajte malce temo, saj smo pred letom ali dvema kar precej govorili na to temo.
to deluje...to sem ze testiral, ampak to je za povezavo s kablom in deluje samo v domacem omrezju.....jaz pa nocem kabla do racunalnika in hocem imeti dostop od zunaj....trenutno sem resil tako, da imam dva kabla iz modema do ruterja, eden data, eden video in potem mi ruter preko wi-fi posilja multicast v domacem omrezju.....to da vpisem vlan 3900 za internet in vlan 3999 za iptv v router pa mi ne deluje.....
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2016, 15:48
wickedboy Uporabnik wickedboy ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2016
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila

Za PC me niti ne zanima ker zadeva dela brez nastavljanja vlana. Mene bolj zanima kako naj to naredim na androidu. Ker isti kabel preko katerega dela IPTV na pcju mi v andoridu reče ni omrežne povezave. Ko sem androida priklopil na t-2 zadeva takoj delovala. Mislim da ima siol uporabnike (po večini) le zato ker so primorani v takšno izbiro....
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2016, 16:56
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Usmerjevalniki imajo običajno neko od linux distribuciji. Tudi tam lahko nastaviš virtualne mrežne kartice. Če multicast spremeniš v unicast (z udpxy) lahko video vsebine prenašaš kamorkoli (čeprav ob Tvin-u ne vidim smisla v temu). Sam sem nekaj podobnega pred leti naredil na Xtreamerju.
Preko VPN se lahko povežeš od koderkoli in je isto, kot da si v domačem omrežju. Mogoče ti bo stvar od zunaj delovala tudi tako?

Na androidu pa tega še nisem počel, pač nimam potrebe. Bi pa po mojem šlo, da v usmerjevalniku instaliraš udpxy. Mogoče lahko rešiš tako, da na SIOL- modemu nastaviš dodatno WiFi dostopno točko in preko nje prenašaš Multicast.

PS- sem na SIOL-u še od časa, preden se naredili Vlan3999. Sigurno smo se precej pritoževali nismo pa jokcali, kako mora Siol narediti nekaj, kaj mi znamo ampak smo iskali rešitve, da bi uživali v TV na PC tudi ob SIOL-ovih spremembah. Sam sem naštel nekaj možnih rešitev obstaja pa jih še precej več (mogoče TVersity, Plesk...).
Staro 13.09.2016, 17:06
Pripravnik

pri siolu se prav trudijo da narocnikom zagrenijo gledanje izven STB-ja....moj osebni primer udpxy na routerju, delovalo brez problemov do konca aprila.....od takrat pa do danes se vedno deluje, ampak povezavo prekine najmanj trikrat na dan po 5 minut tako da sem bil primoran odnehati z gledanjem preko udpxy....prej pa v enem letu teh problemov ni bilo.....se pravi da so oni nekaj spremenili in j***jo uporabnike, kateri jim placujemo-jo visoke zneske poloznic.....pri konkurenci teh tezav nimajo.....poznam dosti ljudi in se na vsake toliko casa malo pogovarjamo o tem....
Odgovorite s citatom
Staro 15.09.2016, 08:40
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093

meni se vendo deluje isto brez napak z udpxy ali rusko verzijo za pc oz slovenskim m2u kot nevem od uvedbe trunka. Pa imam dinamicni IP tak da ce bi me prekinjalo na 5 minut tudi te ko me ni zram bi videl na IPju.
Je pa res da vedno majn uporabljam to sej mi TVin zadosca.

Drugace se pa obstaja IPTV server od DVBlinka ki ima tudi android in web clienta. Je pa bolj podoben TVinu kot udpxy pa kodirat zna slike kot httpudp proxy. Sicer so te ostale resitve vse za PC servere. Ruterja vec ne uporabljam ker je ostal prešvoh ko so uvedli HD kanale.

Zato je tudi mozno ce te prekinja ob gledanju TVja, da je ruter enostavno presvoh in zablokira pa se reboota. Moj je samo overloado pa bilo nedostopno za kake pol minute.

Nazadnje uredil Sawyer : 15.09.2016 ob 08:46.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2016, 17:36
Lance_Armstrong Uporabnik Lance_Armstrong ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Naslov: V sloveniji
Sporočila: 87

Mene pa zanima, če lahko kdo deli server listo, na kateri so vsi možni programi. Imam namreč odklenjene vse programe na Siolu (box). Preko AnalogX PacketMon ne najdem ničesar, v bistvu mi javi neko napako "Unable to open raw socket, packet monitoring cancelled" ... Sem naredil vse tako, kot piše tam na prvi strani v vodiču, pa mi ne uspeva.

Imam kabelski internet.
Odgovorite s citatom
Staro 17.09.2016, 21:07
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Citat:
Objavil-a vinkop Prikaži sporočila
pri siolu se prav trudijo da narocnikom zagrenijo gledanje izven STB-ja....moj osebni primer udpxy na routerju, delovalo brez problemov do konca aprila.....od takrat pa do danes se vedno deluje, ampak povezavo prekine najmanj trikrat na dan po 5 minut tako da sem bil primoran odnehati z gledanjem preko udpxy....prej pa v enem letu teh problemov ni bilo.....se pravi da so oni nekaj spremenili in j***jo uporabnike, kateri jim placujemo-jo visoke zneske poloznic.....pri konkurenci teh tezav nimajo.....poznam dosti ljudi in se na vsake toliko casa malo pogovarjamo o tem....
Koliko mi je znano, smo že na "drugem" forumu ugotovili, da je težava v tvojem routerju. Ker vsem ostalim dela in je relativno nemogoče, da zgolj tebi ne bi.
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2016, 09:37
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
Koliko mi je znano, smo že na "drugem" forumu ugotovili, da je težava v tvojem routerju. Ker vsem ostalim dela in je relativno nemogoče, da zgolj tebi ne bi.
in kako bos ti zakljucil da je tezava v mojem ruterju? igral sem se s tem tri mesece in testiral na treh razlicnih routerjih? asus rt-ac68u, asus rt-ac3200, asus rt-ac5300? ti bom kar jaz povedal da to ni do routerja....ce ne bi testiral na treh razlicnih potem bi ti se verjel.....jaz vem da je to do telekoma, ker do konca aprila teh problemov nikoli ni bilo.....ne nekaj na pamet, prosim......
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2016, 09:45
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Kaj pa, če bi menjal Asusa s kakim TpLinkom z OpenWRT? Asusov si menjal cel kup, kaj drugega pa nisi poskusil.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 21:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 11:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:37.