Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 18.08.2007, 14:18
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719
Privzeto Avtomaticni VS rocni

Menjalnik, ne vibrator. Sam prisegam na navadni rocni, ker enostavno naredi voznjo barvito in zabavno, poleg tega ima clovek obcutek vecje kontrole nad avtomobilom (seveda v mojem primeru ni nic kaj "barvito in zabavno", ko se dotaknemo intervalov obiskov bencinskih pump, ampak pustimo detalje).
Pozitivna stvar avtomaticnega menjalnika je optimalna poraba in nekoliko bolj lezerna voznja.

Glede na to, da mi avtomatiki nikoli niso bili pri srcu, pojma nimam, do kaksne stopnje so se razvili v zadnjem letu,dveh. Vem le to, da mi jih hvali veliko ljudi. Lepo bi bilo torej slisati cim vec pro et contra mnenj za obe izvedenki.
Staro 18.08.2007, 15:34
avalanche Uporabnik avalanche ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce avalanche
Član od: Mar 2004
Sporočila: 1.949
Privzeto Re: Avtomaticni VS rocni

No, saj si v glavnem že sam vse povedal. Ročni menjalniki ti dajejo večji občutek nadzora, avtomatiki pa so bolj za dolge vožnje in skrbijo za optimalno porabo.

Včasih so bili avtomatiki bolj poden (visoka poraba, počasnost...), danes pa je precej drugače. Tudi sam sem do nedolgo vozil samo ročne menjalnike, sedaj pa imam avtomatika in do sedaj jih nisem maral. Me je pa zelo presenetilo, ker deluje res pametno. Ob mirni vožnji skrbi za optimalno porabo, ko pa recimo hočeš koga prehiteti, samo pedal za gas bolj pritisneš, menjalnik zamenja dve dol, V8 zarohni skoraj do blokade in spet so vožiš mirno v 6. Je pa priporočljivo, da imaš ob avtomatikih bolj močnejše motorje.

Če pa hočeš še vedno imeti kontrolo, vendar se nočeš ukvarjati z ročko in sklopko, imaš pa na voljo polavtomatike oziroma sekvenčne menjalnike, kjer menjaš z obvolanskimi "flappyji".
Staro 22.08.2007, 08:53
dolenjec Uporabnik dolenjec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 106

Odkar sem se vrnil iz ZDA, kjer sem v mesecu dni naredil par taužent milj z avtomatskim menjalnikom (sicer prvič v življenju), prisegam na avtomatiko. In moj nasledni avto tu bo gotovo avtomatik.
Staro 23.08.2007, 10:36
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

Sam imam tudi ročni menjalnik ampak ti očitno še nisi slišal za DSG menjalnik.

Hitrejši od ročnega in še manjšo porabo goriva ima. Preverjeno dober!

Je pa res, da je kontrola v ovinkih še vedno na strani ročnega menjalnika.
Staro 23.08.2007, 15:20
Pacijent

DSG menjalnik ne spremeni dejstva, da je to se vedno AVTOMATICNI menjalnik. Naj bi bil pa mocno izboljsana verzija klasicnega avtomatika: kot omenjeno, hitrejse prestavljanje in lepsa voznja.

Zaenkrat se vedno kolebam med DSG-jem in rocnim; bo potrebno iti na testno voznjo se z DSG-jem
Staro 23.08.2007, 20:59
Z750 Uporabnik Z750 ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Z750
Član od: Mar 2005
Sporočila: 5.400

stoenka ima sedaj že drugega avtomatika, jest pretikam na roke, avte pa menjavava nonstop. avtomatika vzame tisti ki gre v mesto in bo v gužvi (oz. ročnega vzame tisti ki mularijo prevaža). avtomatik je ziher bolj komot gas - bremza in to je to pri kakšnem prehitevanju ali pri vožnji v kakšne hude klance je pa včasih potrebno na roke glede porabe se ne strijam s predhodniki prejšni je bil golf IV 1,6i bencinar, ta je pognal tudi do 14 litrov, če je bila pa relacija si ga pa spravil na 9-10L. sedaj voziva C2 1,4 benz. ta ga pa pokuri cca 7L, se pa menjalnik razlikuje od golfa, golf je imel tisto neko drsečo kuplungo (motor se je nekako čudno zaganjal), c2 ima pa sklopko tko kot se reče in precej lepše pretika pa še nabrit je kot sam satan tko da ga je užitek peljat. tudi sam se bom verjetno za naslednjo kotalko odločil da bo avtomatska
če bi rad poprobal se pa lohka zmenva
Staro 23.08.2007, 22:45
Z750 Uporabnik Z750 ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Z750
Član od: Mar 2005
Sporočila: 5.400

aja ... kakšen je pa DSG menjalnik pa ne vem
Staro 23.08.2007, 22:49
ksimon Uporabnik ksimon ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ksimon
Član od: Apr 2005
Sporočila: 814

Odvisno je kakšen tip voznika si. Če imaš vsaj malo živalske krvi in ljubiš požiranje ovinkov, potem definitivno vzam ročnega. Če pa hočeš po avtocesti plavat in se ti že enostavno po več letih vožnje ne da prestavljat, potem pa vzam avtomatika. Danes so že avtomatiki tako izpopolnjeni, da so že kar ekonomični glede porabe.

Jaz sem mel prložnost vzet zelo dobrega avtomatika, vendar sem še bol old school
Staro 24.08.2007, 08:53
trance0 Uporabnik trance0 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2005
Sporočila: 25

Citat:
Objavil-a Z750 Prikaži sporočila
sedaj voziva C2 1,4 benz. ta ga pa pokuri cca 7L, se pa menjalnik razlikuje od golfa, golf je imel tisto neko drsečo kuplungo (motor se je nekako čudno zaganjal), c2 ima pa sklopko tko kot se reče in precej lepše pretika pa še nabrit je kot sam satan tko da ga je užitek peljat. tudi sam se bom verjetno za naslednjo kotalko odločil da bo avtomatska
če bi rad poprobal se pa lohka zmenva
Drseča sklopka? To pa prvič slišim, zaganjanje motorja? LOL, hecne izraze uporabljaš. Verjetno si mislil, da VW motorjem ob pritisku sklopke prej padejo obrati, sklopka pa ni toliko progresivna, da bi lahko ob nepazljivem spuščanju v celoti skompenzirala razliko v obratih med šaltanjem.
Staro 24.08.2007, 09:57
Pacijent

Citat:
Objavil-a ksimon Prikaži sporočila
Odvisno je kakšen tip voznika si. Če imaš vsaj malo živalske krvi in ljubiš požiranje ovinkov, potem definitivno vzam ročnega. Če pa hočeš po avtocesti plavat in se ti že enostavno po več letih vožnje ne da prestavljat, potem pa vzam avtomatika. Danes so že avtomatiki tako izpopolnjeni, da so že kar ekonomični glede porabe.

Jaz sem mel prložnost vzet zelo dobrega avtomatika, vendar sem še bol old school
, mislim da bo pri meni nekako identicno.

Značke
avtomaticni, rocni

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:39.