Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.07.2008, 14:04
Utisevalec Uporabnik Utisevalec ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 3
Privzeto IP telefonija in dve številki

Torej, situacija je sledeča ...

do sedaj smo doma uporabljali ISDN telefonijo, dve številki, siemens gigasetovo centralo in dve slušalki. Centrala je bila programirana tako da je vsak slušalka imela na čez eno ISDN linijo (ena slušalka <-> ena številka).

Po novem se zaradi možnosti polnega razvezanega dostopa v našem kraju odločamo za IP telefonijo, kjer bosta aktivni dve številki (prenos starih na IP telefonijo).

Vprašanje: kako je tehnično izvedena IP tel. inštalacija v primeru dveh številk? Torej ali gre za ločen fizični razvod na samem modemu ali samo za "softwaresko" razdelitev na eni liniji (kablu)?

Zanima me zato, da vem kaj od telefonov nabavit. V osnovi pa bi rabil eno številko imeti vezano na eno slušalko (telefon), drugo pa na drugo slušalko (telefon) tako za in kot tudi out klice.

Če gre namreč za fizično ločeno linijo, potem je potrebno kupit dva tel. aparata, katerega se vsakega prikjuči na eno od linij. Če gre za isto linijo pa domnevam da bi potreboval eno centralo in potem dve slušalke (podobno kot sedaj na siemensovem gigasetu).

P.S. modem v uporabi je trenutno Iskratelov ganymede 822+ ... zasedeni sta ze dve izhodni liniji (internet + tv) ...

Hvala za odgovore ...
Odgovorite s citatom
Staro 10.07.2008, 15:26
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018
Privzeto Re: IP telefonija in dve številki

Dobiš nov modem, ki ima zraven ethernet priključkov še 2 priključka za telefon... vsaka telefonska številka ima svoj kabel od modema do telefona.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.07.2008, 09:31
mleden Uporabnik mleden ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2008
Sporočila: 11

Na modemu imaš fizično ločena dva vtiča. Potrebuješ dva telefona ali pa samo dve analogni bazni postaji na kateri lahko povežeš ISDN slušalki.
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2008, 10:26
Novinec

Hvala za odgovore ..

Se pravi 100% dobim nov modem? Kakšen modem? Glede na to da ima moj ganymede še dva prosta eth prikjučka sem mislil da bo zdržal do prihoda optike!

Drugače pa še eno tehnično vpr.: koliko bandwidtha porabi aktivna IP tel. linija (se pravi ko klices)?
Odgovorite s citatom
Staro 13.07.2008, 09:45
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a Utisevalec Prikaži sporočila
Hvala za odgovore ..

Se pravi 100% dobim nov modem? Kakšen modem? Glede na to da ima moj ganymede še dva prosta eth prikjučka sem mislil da bo zdržal do prihoda optike!

Drugače pa še eno tehnično vpr.: koliko bandwidtha porabi aktivna IP tel. linija (se pravi ko klices)?
Odvisno od kodeka, a to naj te ne skrbi, ker je to "ločeno" od tvoje nazivne internet povezave.
Staro 13.07.2008, 16:19
Novinec

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
Odvisno od kodeka, a to naj te ne skrbi, ker je to "ločeno" od tvoje nazivne internet povezave.
Skrbi me ker imam maximalno hitrost, ki je še možna na centrali .. gre torej za 10/768 mbit. Pri uporabi siol TV denimo pade prenos iz 10mbit (kolikor ga doseže prosta linija) na cca. 8 mbit.

Upload trenutno nima težav in ima dejansko vrednost, ki jo plačujem (ampak glede na to da so hitrosti DL na meji, je verjetno na meji tudi UL).

Download me itak ne moti, upload je pa že sedaj (pre)nizek; bi se mi tako poznal kakšen večji padec, ker racunalnik uporabljam za povezovanje v službeno lokalno omrežje (VPN) .. med službo pa tudi veliko časa zaradi narave dela preživim na tel.!

Koliko v praksi torej porabi telefonija? 64kbit, 128kbit, več, manj?
Odgovorite s citatom
Staro 13.07.2008, 20:42
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Tukajle boš lahko našel porabo večine kodekov.
Staro 16.07.2008, 13:23
stpumb1 Uporabnik stpumb1 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce stpumb1
Član od: Jun 2008
Sporočila: 2

Kupi Siemens gigaset C450 IP ali C470 IP. Oba modela imata LAN priključek in analogni priključek. Eno številko priključiš na LAN (eth) izhod na modemu, drugo pa preko VoIP porta na modemu. Tako imaš eno bazno postajo in dve slušalki. Če se odločiš za to konfiguracijo pokliči na 0801000 in javi podatke o aparatu (MAC, SN in tip) da se vpiše v DHCP.

Značke
dve, številki, telefonija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Telefonski Odzivnik In Siol Telefonija stalin29 Tehnična pomoč 0 07.02.2008 13:54
IP Telefonija pomoč? extremni Tehnična pomoč 3 05.12.2007 13:27
Proteus - telefonija preneha delovati janezpesec1 Tehnična pomoč 8 18.10.2007 12:38
VDSL2 hitrost + IP telefonija mmatejj Tehnična pomoč 4 10.06.2007 18:42
DUO in 2 telefonski številki pskrlj O storitvah 3 01.06.2007 17:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:41.