Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 04.12.2006, 02:19
Žeruh Uporabnik Žeruh ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Žeruh
Član od: Sep 2006
Naslov: Zasavje
Sporočila: 111
Angry Koliko lahko zaupamo pooblaščenim servisom

Res, koliko?

Pri servisiranju avtomobila ne moreš biti zraven in nadzorovati mehanike (govorim o "vrhunskih, dragih pooblaščenih servisih). Pripelješ avto, oni ti ga odpeljejo v delavnico in zamenjajo vse kar je treba. Ali pa imaš okvaro, oni poščejo težavo in zamenjajo, kar je treba.
Kako veš, da so res zamenjali vse kar je treba? Ali so res dali nove dele, kakor so ti zaračunali? Ali ti slučajno niso dodali kakšno napako več?

Par dni nazaj sem v neki gostilni poslušal razgovor neke družbe. Eden od njiju je avtomehanik in je razalagal kako v njihovem servisu "šparajo". Ne spomnim se ravno vsega, mogoče tudi ne bom vse dobesedno napisal.
- Naprimer kadar menjajo olje izpustijo samo dva litra olja ven in dolijejo dva litra noter novega, stranki pa zaračunajo 4 litra olja.
- Sploh ne zamenjajo jermen, ker je še dober, stranki pa rečejo, da so zamenjali in ji pokažejo nek star znucan jermen.
- Pa še primer, ko so z avtoodpada kupili poceni vrata, stranki pa so zatračunali nova vrata naročena iz Nemčije.

Pa še več "sitnic" je naštel.

Ali kdo pozna podobne primere in bi lahko poimenoval servise - da naredimo sramotilni steber. Bojim se, da bi podobna stranja delali tudi z mojim avtom.
Ali bi lahko od serviserjev zahteval, da si zraven popravila? Ali bi te morali spustiti, če bi to zahteval?
Ali kdo ve?
Staro 04.12.2006, 10:11
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194
Privzeto Re: Koliko lahko zaupamo pooblaščenim servisom

vem samo da lahko zahtevaš star materjal ki je bil zamenjan (saj je tvoj)
Staro 04.12.2006, 10:20
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Z takimi posegi, ki si jih naštel se ukvarjajo samo neresni servisi, ker v primeru da do česa pride seveda odgovarjajo oni sami in vse kar prišparajo z goljufijo vrnejo nazaj z odškodninami.
Zato malo premislite kam odpeljete avto, recimo, ko je še v garanciji!
En primer za Fiata, nikakor ne v AvtoCosmos ker so podobni zgoraj naštetim, ampak čez cesto v Avtotehno. Takih primerov je pri vsakem tipu vozila kar nekaj.

Staro 04.12.2006, 12:41
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194

drugač pa te redne servise delam sam, če je kaj več za pošraufat pa itak popoldanc ki mu lahko zaupam 100x bolj kot kateremkoli servisu. je pa problem z novejšimi avti v garanciji...
Staro 07.12.2006, 18:19
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

primeri, ki si jih naštel so kaznivi, ker gre za čisto goljufijo. žal pa živimo v državi, kjer imamo dobre zakone a zelo slabe nadzornike zakonov-sodstvo.

sicer pa nikoli ne moreš nobenemu 100% zaupati, sploh danes. ko pa imaš opravka s takšnimo fohi kot so mehaniki si pa manj ali več prepuščen njim samim, ker je za večino ljudi to španska vas.
lahko spraviš na minimum takšne stvari s pregledom večih mehanikov in zahtevo za vračilo starega-zamenjanega dela ipd.

sem pa imel že opravka z zelo znano firmo, ki se ukvarja z avtomobili, ki so me hoteli prinesti naokoli v zvezi s prevoženimi kilometri. ta firma je zelo slab zgled za VW, samo to lahko rečem.
Staro 07.12.2006, 22:01
Colt2011 Uporabnik Colt2011 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Colt2011
Član od: Oct 2006
Sporočila: 12

Sam sem avtomehanik,vendar delam privat v,za današnje razmere zelo majhni delavnici.Kot prvo lahko povem.da bi se tudi meni gladko j****o za vozila,če bi delal nekje na velikem servisu.Tam pač delaš od 8 do 14 in zraven razmišljaš kako bi sunil (beri nategnil stranko in šefa) čimveč materiala za popoldansko "obrt".
Ker sem sam svoj šef in moram paziti na ugled lastne firme,se moram avtomobilom veliko bolj posvetit,imeti veliko več opravka z strankami,požreti kako grenko......

Nikakor mi pa ne pade na pamet da bi goljufal z materialom ali kako drugače nategoval.Si samo približno predstavljam negativno reklamo nezadovoljne stranke.Velikim firmam se j**e, ker imajo ogromno klientele in če jih 5 na dan pošljejo nekam jim sploh ni mar.Zakaj bi vozili avto na velik servis,kjer zaposlenim ni mar kaj počnejo,cene so vrtoglave,kakovost zelo vprašljiva, zraven ste pa vi in vaše vozilo statistika in nič več.

Jaz se spoznam na cene in cene storitev,pa me vrže na rit na mesečni osnovi,ko mi prijoka stranka iz kakšnega pooblaščenega servisa.Zakaj? Ker ima človek 400 pritiska in krili okrog z računom ki znaša par mesečnih plač,za stvar ali storitev ki sploh ni bila pokvarjena,potrebna popravila ali pa sploh ni bila zamenjana.

Situacija ki se je zgodila včeraj:

Renault grand espace 2.4 dci.
Pooblaščen renault servis
Izstavljen račun 608.000.SIT
Menjava turbine

Kar so dejansko storili je,da so prek testerja zablokirali EGR ventil ki je bil v okvari.Stvar 15min dela.Turbina na vozilu sploh ni bila menjana.

Človek je rekel da bo šel nazaj in jim potrgal glave.
Staro 08.12.2006, 18:33
cliena Uporabnik cliena ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cliena
Član od: Dec 2006
Naslov: Lost World.
Sporočila: 282

Citat:
Objavil-a Žeruh
Res, koliko?

Pri servisiranju avtomobila ne moreš biti zraven in nadzorovati mehanike (govorim o "vrhunskih, dragih pooblaščenih servisih). Pripelješ avto, oni ti ga odpeljejo v delavnico in zamenjajo vse kar je treba. Ali pa imaš okvaro, oni poščejo težavo in zamenjajo, kar je treba.
Kako veš, da so res zamenjali vse kar je treba? Ali so res dali nove dele, kakor so ti zaračunali? Ali ti slučajno niso dodali kakšno napako več?

Par dni nazaj sem v neki gostilni poslušal razgovor neke družbe. Eden od njiju je avtomehanik in je razalagal kako v njihovem servisu "šparajo". Ne spomnim se ravno vsega, mogoče tudi ne bom vse dobesedno napisal.
- Naprimer kadar menjajo olje izpustijo samo dva litra olja ven in dolijejo dva litra noter novega, stranki pa zaračunajo 4 litra olja.
- Sploh ne zamenjajo jermen, ker je še dober, stranki pa rečejo, da so zamenjali in ji pokažejo nek star znucan jermen.
- Pa še primer, ko so z avtoodpada kupili poceni vrata, stranki pa so zatračunali nova vrata naročena iz Nemčije.

Ali kdo pozna podobne primere in bi lahko poimenoval servise - da naredimo sramotilni steber. Bojim se, da bi podobna stranja delali tudi z mojim avtom.
Ali bi lahko od serviserjev zahteval, da si zraven popravila? Ali bi te morali spustiti, če bi to zahteval?
Ali kdo ve?
Avto je tvoj in boš plačal ti zato imaš pravico biti zarven. Če se zaposleni s tem ne strinjajo imaš pač pravico stopiti do šefa... čeprav bi te morali spustiti zraven. Glede na tvoje ''pripovedi'' pa lahko sklepam da si tak tip, ki ga avtomobilizem zanima in ne kot gospodje ki samo da si ne umažejo rok, raje plačajo več!...
Staro 10.12.2006, 16:02
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

do danes sem bil na vsakem servisnem pregledu avta zraven, ko se je stvar servisirala. Kljub napisu na vratih, ki pravi, da je zadrževanje strank v delavnici nedovoljeno, me še nihče ni postavil pred vrata...
Je pa res, da se na določenih servisih dogajajo takšne in drugačne malverzacije in nategovanje folka...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 11.12.2006, 12:27
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Žeruh
Res, koliko?

Ali kdo ve?
jaz sem zmeraj zraven...če nisi, pol si naiven.

Logično da šparajo....ampak ne zaposlene mehankarje zato jemati za slabe. Taprave svinje so šefi.
Staro 18.12.2006, 18:54
srf Uporabnik srf ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2004
Sporočila: 5

Letos sem bil pri mehaniku in sem ga malo vprašel, kje dobi originalne filtre za VW in ARAL olje mi je odgovoril, da mu prinesejo fantje, ki delajo v znanem servisu na Verovškovi, in da pri njih dobi robo ful ugodno. Jasno nategnejo stranko ne menjajo ne filtra in ne olja, samo dolijejo olje in potrdijo servisno knjižico, razliko (olje in filter) pa pospravi mehanik ki jih potem porabi za popoldanski fuš ali prodaja po avtonetu pod vsako razumljivo ceno. Nič čudnega, da potem crkavajo turbine, zaribavajo šobe in crkujejo ostale stvari, saj je mogoče da avto pri 100.000 km ni imel niti enkrat zamenjan oljni filter olje pa je bilo samo dolito. Stranke jamrajo da njihov VW žre po 2-3L na 10000Km, odgovor na servisu pa je, da je to čist normalno, saj je lahko po knjižici poraba olja do 1L na 1000km

Značke
koliko, lahko, pooblaščenim, servisom, zaupamo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 19:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:29.