Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.10.2008, 14:50
howrude Uporabnik howrude ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce howrude
Član od: Feb 2006
Sporočila: 105
Privzeto Trio, tv, popusti in se kaj

imam nekaj vprasanj ne bi hotel da gre kaj narobe pri preklopu ko svetujem sorodniku zato se hocem prepricati 100% kako "stojijo" nekatere stvari
bi raje na 0808000...samo .... ze veckrat nisem slisal kaj govori oseba pri vas (ko pa sem 10-15 minut cakal v vrsti pa je zvok najave igral perfektno, tko da je izkljucena moznost da meni ne dela v redu isdn telefon, oz zvocnik)

nekaj jih je zame, vecinoma pa za neko drugo osebo ki je se vecji laik od mene

1: imel/imam sem duo neomejeni, in sem si vkljucil "te novi popust" ki velja pri neomejeni telefoniji. ko se vkljuci je mozno kje videti da je vkljucen ? na servisni strani pod subvencije ? al se bo prikazal vklop popusta kar pod aktivnimi storitvami na servisni strani?

trio
edit dodatek: zgleda da sem bil malo preoptimisticen ko sem mislil da bi trio v vec tji potegnil na 1km me pa vseeno zanimajo odgovori
2: ce sem prav razumel je sedaj mozno imeti siol tv na 3 televizijskih sprejemnikih. 3 tv sprejemniki verjetno vzamejo veliko vec pasovne sirine kot 1tv. a postopek na moj.siol.net uposteva ce kdo naroci trio in priklop za 3 sprejemnike ? lahko pride telekomov tehnik zmerit jakost signala ? ne bi rad sorodnikom svetoval preklop na trio ali duo (internet+phone) polno razvezan, pa da potem telefon polno nagaja (osebno sem imel slabe izkusnje, sam jaz imam internet telefonijo ze od samih zacetkov k je blo se vse bolj rusty )
namrec pri sorodnikih je tako da...so km od centrale...so pa imeli nekajkrat problem ker se je nekaj zelo gradilo v blizini (gradila se je ena stanovanjaska soseska) in se je telekomov kabel veckrat pretrgal, in me je strah da je se dodatno bolj oslabljen kabel....je mozno glede tega da me kontakirat preko pmja en na forumu, pa povem naslov, pa pride kak telekomo lokalni mojster preverit k sorodnikom kak mocen je signal ? in pove mnenje bi bilo to zastonj ?

3: sedaj gledam v vas kalulator, recimo da se naroci xdsl, razvezani(samostojni) dostop, duo osnovni, osnovna hitrost torej 1mbit/s / 256kbit/s ...vse to naracuna 31 evrov. sedaj vprasanje, ce preklopim (preklopim=na kalkulatorju) iz duo osnovni na trio osnovni, je cena 33 evrov. je res cena 33 evrov in se dobi 49 kanalov (in z tem razlika komaj 2 evra), ali je obvezno obkljukati kaksnen dodatek ? mislim da ni treba nic dotatno obkljukati in da je razlika res samo 2 evra, sam raje vprasam

4: ce se naroci tisto kar sem napisal pod 3., torej trio, za 3 tvje, kaksen je dodatni strosek priklopa in vsega kar zraven pride? sedaj imajo isdn, 1mbit/s / 256kbit/s adsl (od centrale so sicer oddaljeni 1 km), modem je pa tisti stari ploscat, bele barve (ploscat, vednar tko malo zaobljen). mislim da je iskatel. star 4 leta (last telekoma verjetno). je kaksno doplacilo za opremo ki se bo zamenjala (naceloma to sprasujem za samostojen dostop duo in trio osnovni..ker se sorodniki odlocajo med tema dvema paketoma). v primeru tria, si mora narocnik sam zagotoviti povezavo znotraj stanovanja? ker sklepam da koaksialni kabli ki ze povezujejo 3 tv-je ne bodo vec uporabni. niti ne vem a se skozi vlece scart kabl, al so na koncu kaksni prevtorniki pa da gre vmes cez stanovnje/hiso po koaksilnih ? ce so kaksni pretvorniki je kak extra strosek ? polno vprasanj ja vem...zato nekak ni slo cez 080 8000 sem prestupid da bi si vsa vprasanja zapomnil na kratko zanima me ce so kaksni dodatni stroski, pa ne bi rad dal v podvprasanja vse mozne kombinacije sam priklop je menda okoli 30-40 evrov..za opremo in podobno (kao ce je kak bolj komliciran priklop kao 3 tvji) pa ne vem
v bistvu tole glede tvja tudi mene zanima...ker za 2 evra (da ne govorimo o free 2 mesecih)...se clovek res zamisli .sam osebno pa imam 20/20 (duo neomejeni vdsl....trenutno se tudi isdn laufa...torej skupno razvezan, ni optika)....in kar dvomim da bi laufalo 20/20 in 3 tvji ...namrec tudi pri meni imamo situacijo 3 tvjev ....smo pa 300 metrov od centrale

4: hm okay next question se studentski popust in popust na lojalnost izkljucujeta ? na 080 8000 sem slisal da se ne, pa sam preverjam

5: imam obcutek da sem imel se kaksno vprasanje pa se ga ne spomnim

Nazadnje uredil howrude : 05.10.2008 ob 15:19.
Odgovorite s citatom
Staro 05.10.2008, 18:10
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329
Privzeto Re: trio, tv, popusti in se kaj

Živjo,

1. Že vkljopljene storitve vidiš na prvi strani, takoj ko se prijaviš na servis.siol.net > Aktivne storitve

2. 3 TVji so možni le na optiki. Na adsl/vdsl tehnologiji, pa aplikacija pri naročilu nekako že določi število možnih TVjev (1 ali 2)

4. Ali imate modem Iskratel Calisto ali Ganymede? Priklop Trio paketa na Ganymedu je sicer možen, vendar se potrebuje nek dodatek za telefon. Načelo se dobi nov modem (Sinope). Modem je last Telekoma, STB komunikatorji za TVje pa so vaša last ( enega dobite po subvencionirani ceni za 1€ ob vezavi za 24 mesecev, ostali pa stanejo 129€)- tudi za servis komunikatorja morate poskrbeti sami (naši tehniki jih ne morejo zamenjati, nesti jih je potrebno v Mobitelov center).
TV je povezan tako: iz modema gre UTP- mrežni kabel do TV komunikatorja, od TV komunikatorja pa do TV pa je vezava z scart ali hdmi kablom.
Hišno-notranjo inštalacijo si more zagotoviti uporabnik sam (tudi v primeru, če naročite polno montažo!). Tukaj je opis in cena vzpostavitve (montaže) širokopasovnega priključka.

Za vse ostale podrobnosti, pa je dejansko najboljše, da vseeno še malo vztrajate na telefonu 080 8000.
Staro 15.10.2008, 08:46
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Citat:
Objavil-a 080 Nina Prikaži sporočila
Živjo,

1. Že vkljopljene storitve vidiš na prvi strani, takoj ko se prijaviš na servis.siol.net > Aktivne storitve
Pri meni je
Citat:
Pregled aktivnih storitev
StoritevOdStanje
Samostojni dostop 14.10.2008 V uporabi
DUO Neomejeni 14.10.2008 V uporabi
Ali je popoust aktiviran ali ne - to je sedaj vprasanje?
Odgovorite s citatom
Staro 15.10.2008, 09:12
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

je aktiviran. če ne bi bil bi pisalo: DUO Osnovni
Odgovorite s citatom
Staro 15.10.2008, 16:36
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Pri vseh cenah(razen ce si na optiki) prištej še zraven 3 € kateri niso nikjer prikazani razen na zadnjih računih....to je tako imenovani PRD dostop.

Banda!!
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2008, 07:27
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329

Na ceniku (npr. za trio), je zraven cene še zvezdica*, ki pomeni: * Samostojni dostop znaša 3,00 EUR z DDV.
Staro 16.10.2008, 07:34
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila
Pri vseh cenah(razen ce si na optiki) prištej še zraven 3 € kateri niso nikjer prikazani razen na zadnjih računih....to je tako imenovani PRD dostop.

Banda!!
Ne vem, kakšen paket imaš. Jaz imam trio na bakru in imam ceno za PRD 2,5€ in 2,5€ popusta, tako a je suma 0€.
Dejansko, se mi je končna cena znižala za iz 41 na 39€
Staro 16.10.2008, 11:39
ruger Uporabnik ruger ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 40

pri mojem duo paketu je isto PRD 2.50 evra, vendar pa popusta nisem našel na računu kot ti navajaš ( lahko bi povedal pod katero postavko imaš ta popust).
Odgovorite s citatom
Staro 31.10.2008, 15:54
howrude1 Uporabnik howrude1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 137

Citat:
Objavil-a 080 Dunja Prikaži sporočila
je aktiviran. če ne bi bil bi pisalo: DUO Osnovni
tole je bilo nekomu drugemu odgovorjeno
ne razumem

jaz sem imel prej duo neomejeni brez popusta
sedaj imam (oz bi naj imel, ker sem vkljucil) duo neomejeni z popustom

tko da prej je bil neomejeni, tudi sedaj je neomejeni..samo nikjer ne vidim ce je z popustom. (popust sem vkljucil..uh ne vem, 2 tedna nazaj, al pa 1 mesec, sem pozabil)
Odgovorite s citatom
Staro 31.10.2008, 16:06
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019
Privzeto Re: Trio, tv, popusti in se kaj

kateri datum je zraven?
če je napisan datum ki ni enak datumu v času akcije svetujem da pokličeš na 0808000 in se pozanimaš kako je s popustom.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kaj, paketinformacije, popusti, trio

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Trio, Siemens Gigaset A140 in PIK bell Tehnična pomoč 12 19.01.2009 08:37
iz solo na trio mckeky Tehnična pomoč 3 11.03.2007 00:26
Vprašanje glede Trio paketa Grey O storitvah 4 09.12.2006 13:34
Prehod iz TRIO ISDN na TRIO razvezan in nastavitve telefonov Dravlje O storitvah 4 18.11.2006 17:55
Naroči Trio in prihrani MrBoombastic O storitvah 28 26.09.2006 12:19

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:13.