Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 21.09.2009, 19:26
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Katere programe NE BI pogrešali na SiolTV?

Odgovorite s citatom
Staro 21.09.2009, 22:34
tinamandarina Uporabnik tinamandarina ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 58

- RTV Slovenija
- vseh 30 programov za dojenčke
- sponka tv, vtv, in te zadeve, ki so itak za brezveze gor
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2009, 08:20
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Jaz bi potreboval samo:
RTVS
Š1 in Š2
HD paket
Fox Life, Crime
ter večinoma vse dokumentarne.
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2009, 08:21
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Verjemite mi, prav vsi kanali v shemi imajo svojo ciljno publiko, ki jih v nekem trenutku celo gledajo. Kako to vem? Svoj čas sem delal v anketarnem podjetju, kjer smo po domače povedano "morili" ljudem po telefonu, da naj povedo kaj gledajo, berejo, poslušajo ipd. Če mi verjamete ali pa ne, ljudje gledajo VSE ŽIVO! Pa še lagali niso, to je najhujše. In takrat sem se prvič resno zamislil nad tem, kako televizija poneumlja...

Zdaj morda razumete, zakaj se meni osebno debata o tem, katerih kanalov NE BI pogrešal, zdi zgrešena. Ker je povsem odveč in brezpredmetna. A vas ne bom zaustavljal pri komentiranju, še zdaleč ne, zgolj svoje mnenje izražam. Sicer pa poznate rek: "svi goli pa ko šta voli"

Še komentar na Max TV: dal sem ga kot primer tehnologije in ne primer vsebine. A kakorkoli že, po trafikah se najlepše prodajajo rumene revije, portali z rumeno vsebino so močno obiskani, Damjan Murko je celo knjigo napisal lepo vas prosim ... Za koga že in kdo mu jo je založil?

Ne delam si nobenih utvar, dovolj sem že videl in vem, da si kar gledaš, bereš, poslušaš in poveš.
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2009, 13:24
truetom Uporabnik truetom ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2009
Sporočila: 28

Seveda imaš prav Curyman, sam sem dal komentar za Max TV glede na (trenutno) vsebino, ki je ... pač taka kot je. Upam, da bo nekoč kaj pametnega gor, sam bi z veseljem izbral opcijo, da gledam in plačam pač samo tisto, kar mi paše. Vsebina na zahtevo je seveda najboljša opcija, ampak mislim, da bo ali draga ali pa komplet s 75% nečesa, kar nočem.

Mene recimo zanimajo avto/moto dirke in sem moral za Motors TV vzeti ama res čisto vse, kar je Siol TV ponudil. Žena je hotela HBO. In smo tam.
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2009, 16:53
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Curyman, meni se vprašanje ne zdi tako zgrešeno. Vsi vemo, da se bo tv shema tudi v prihodnje spreminjala. Programi se bodo dodajali in odstranjevali.

Tekom zadnjih sprememb in odstranjevanja kanalov, se je kar nekaj žolča prelilo na temo, od kje Siolu podatek, da se odstranjenih programov ne gleda. Res je, da ima Siol možnost logiranja ogledov posameznih kanalov, ampak pojavljali so se pomisleki o rabi te opcije pri določenih kanalih.

Če je tema katere kanale bi imeli prinesla določene rezultate, lahko tudi tema katerih ne bi, bolj blagodejno vpliva na krčenje sheme.

Vključitev nekega kanala v shemo pod pretvezo potencialne ciljne skupine, pa se mi zdi malo za lase privlečena. Tut bosanci v Sloveniji ne bodo gledali bosanskega kanala z bedno vsebino samo zato, ker je bosanski.

Bolje, da sedaj skušamo izločiti nepopularne kanale, kot pa, da bomo ob naslednjem krčenju jamrali: "hjooo, pa zakaj tega in te tistega, ki je res beden in ga skoraj nihče ne gleda!".
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2009, 18:26
slimy Uporabnik slimy ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce slimy
Član od: Aug 2008
Sporočila: 254

Komot brišemo vse nacionalne programe:P verske, balkan, polovico glasbenih, regionalne (roko na srce, kaj pa mamo od njih? mogoče vsak iz svoje regije enga pusti, ostalo pa mislim, da vsi preskakujemo)...

aja pa radio je čisto mimo... ja zakaj bom poslušal radio preko stb-ja?
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2009, 18:28
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Absolutno se strinjam, da so bili odstranjeni kanali, ki so jih ljudje gledali in nekako je bila tudi to moja poanta. Takrat niti še ni obstajala tema s takim naslovom, pa so jih šli vseeno črtat in tudi v prihodnje bodo naredili po svoje (verjetno po nekih svojih podatkih, kaj bi to lahko bilo lahko samo ugibamo, ker nismo zaposleni na SiOLu). Verjetno imajo tudi oddelek, ki spremlja te podatke, le nekako mi ni jasno, po kakšnem ključu so se hoteli znebiti Eurosporta (kar je sprožilo pravi mali revolt, ne samo forumašev). Nesposobnost na vidiku?

Bejli, upam da se strinjava, da forum vsekakor ne more biti merilo, katere kanale lahko odstranijo in katere ne. Forume bere določena populacija ljudi in prepričan sem, da je struktura gledalcev SiOL TV bistveno drugačna od strukture obiskovalcev in registriranih uporabnikov (ki tudi kaj napišejo) tega foruma! Drugače povedano, forumaši smo le majhen del ciljne publike SiOL TVja.

Naj se ti ta termin ciljna publika zdi še tako za lase privlečen, pa je v modernem kapitalizmu osnova za uspešno prodajanje kateregakoli produkta (če seveda želiš prodajati masovno in ne le v butičnih količinah). To lahko zlahka preveriš, mi pa lahko verjameš tudi na besedo, saj poleg anketiranja precej dobro poznam tudi principe oglaševanja. Morda je prav to razlog, da imam povsem samosvoj pogled na to temo.

Le še to: v kolikor ste prepričani, da ima SiOL toliko uporabnikov zgolj zaradi monopola, ste v hudi zmoti. SiOL za razliko od svojih konkurentov ves čas vodi zelo AGRESIVNO promocijsko kampanjo, kjer uporabljajo zelo premetene skovanke (recimo vesolje veselja, svet zabave ipd) in precej investira tudi v različne promocijske dogodke. Njihove reklame nagovarjajo zelo različne ciljne skupine, od tistih bedastih v slogu HUDO, do družinskih z globusi in veseljem. Prav zanimivo je, da jim vsa ta šlamparija s storitvami ni prav nič hudo škodila, kar se števila uporabnikov tiče. Prišelješ Joss Stone, pa Siddharto ipd. in je folk srečen z vesoljem veselja. Že v Rimu so vedeli, da ljudje v resnici potrebujejo le kruha in iger ...

P.s: Prav danes sem se sprehodil po trgovini, videl nek izdelek in ga polavtomatsko vrgel v voziček. Reklame se le bežno spomnim, a nekje v podzavesti sem potrebo po določenem izdelku povezal tudi s proizvajalcem. Hudo pranje možganov ...
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2009, 19:43
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.665

Citat:
Objavil-a Curyman Prikaži sporočila
Njihove reklame nagovarjajo zelo različne ciljne skupine, od tistih bedastih v slogu HUDO, do družinskih z globusi in veseljem. Prav zanimivo je, da jim vsa ta šlamparija s storitvami ni prav nič hudo škodila, kar se števila uporabnikov tiče.. Hudo pranje možganov ...
Pa še marsikaj ti obljubijo, podpišeš pogodbo, oni objavijo na forumu spremembo ter jo po enem mesecu spremenijo. Pa vsi tudi ne spremljajo foruma in siolovih spletnih strani, marsikdo tudi ne prebere kaj piše na zadnji strani položnice (vsaj jaz tam ne berem nič) in na koncu je velika večina njihovih uporabnikov po domače povedano na***njenih (tiste zvezdice beri kot TEG).
Staro 22.09.2009, 20:20
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a slimy Prikaži sporočila
Komot brišemo vse nacionalne programe:P verske, balkan, polovico glasbenih, regionalne (roko na srce, kaj pa mamo od njih? mogoče vsak iz svoje regije enga pusti, ostalo pa mislim, da vsi preskakujemo)...

aja pa radio je čisto mimo... ja zakaj bom poslušal radio preko stb-ja?
Radio je pa čist cool. In pri nekaterih kanalih konkretna razlika v primerjavi z WWW verzijo - PC.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
katere, pogrešali, programe, sioltv

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Katere programe pogrešate na Siol tv? joze SiOL TV 6728 05.12.2019 12:57
Katere programe pogrešate na kabelski TV -JM- SiOL TV 6 03.03.2009 10:01
Wireless moti SiolTV? bejli Tehnična pomoč 11 31.12.2007 16:15
Težave s SiolTV simon123 SiOL TV 13 10.09.2006 11:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:38.