Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.03.2010, 12:35
mr Vragec Uporabnik mr Vragec ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2010
Sporočila: 52
Privzeto Ni proste parice

Pozdravljeni,

zanima me, če mi lahko kateri "telekomovec" razloži kaj pomeni izraz, ki ti ga povedo ko ne moreš dobit telekomovih storitev: "Na Vašem naslovu ni mogoče priklopa ADSL storitev, ker nimate proste parice."

lp, Simon
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2010, 06:53
rs1975 Uporabnik rs1975 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 48
Privzeto Re: Ni proste parice

1. če že imaš telefon, potem je vključeno preko PCM-a - nisi na prosti parici, kar pomeni, da ni možno vključiti ADSL
2. če še nimaš telefona, potem najbrž nimaš niti potegnjenega kabla do hiše (je to novogradnja?). če je tako, naroči priklop navadnega priključka, plačaš 90 EUR priklopa, da ti zgradijo omrežje, potem pa naročiš še ADSL...
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2010, 07:23
Novinec

rs1975: hvala za odgovor vendar:
pod 1. že imam telefon in mi je jasno da pač ni mogoče izvest priključka ker ni proste parice (to je ok)
pod 2. želel sem naročit lastno telefonsko številko pod s.p. za internet in je bil odgovor enak ... ni možnosti ker ni proste parice.

A to posledično pomeni, da je centrala polna ?

razlaga ?
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2010, 12:08
rakovec1 Uporabnik rakovec1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Naslov: ljubljana
Sporočila: 113

Problem ni v centrali temveč v PARICI! Polno je omrežje na tvoji lokaciji, bodisi PCM ali pa prekoračena rezerva v kabelski omarici.
Lahko pa vseeno naročiš PSTN s POGOJEM, da boš imel naknadno širokopasovni dostop.
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2010, 12:35
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.588

Tako kot sta odgovorila rs1975 in rakovec1.
"Problem ni v centrali temveč v PARICI! Polno je omrežje na tvoji lokaciji, bodisi PCM ali pa prekoračena rezerva v kabelski omarici."
Seveda pa lahko "če še nimaš telefona, potem najbrž nimaš niti potegnjenega kabla do hiše (je to novogradnja?). če je tako, naroči priklop navadnega priključka, plačaš 90 EUR priklopa, da ti zgradijo omrežje, potem pa naročiš še ADSL".
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2010, 12:45
Novinec

Poanta je v tem da do hiše že imamo kabl, ker ima mama telefon (na ta priključek mi zavračjo priklop ADSL-a). Sedaj bi pa rad za svoj s.p. imel svoj telefon in internet (za kaj mi tudi zavračajo priklop).
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2010, 13:23
Pripravnik

Ne vem, kaj je tu težko razumeti? Na kabelski omarici ni več prostih paric oz. kot sem že prej razložil je lahko presežena določena rezerva le-teh.
Če želiš imeti ADSL naredi kot sem rekel prej. Ni 100%, da boš dobil ADSL, možnosti pa vendrale so, če le ni blokade vključevanja ADSL-a...
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2010, 13:30
Novinec

Težko je razumet to, da meni na kakršnikoli način zavračajo priklop storitev al prek telekoma al prek siola al prek amisa kjerkoli kadarkoli dobim vedno isto ... Ni proste parice za priklop. Nakar izvem, da so sosedu priklopli TROJČKA... in pol sem jaz tumast ....
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2010, 14:11
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Meni tudi ni jasno zakaj bi moral naročit novi priključek in plačat 90 € pa pol naročit ADSL.
Saj je očitno on že plačal prvi priklop. Zakaj pol ne morejo na ta priklop naret ADSL? A na novega pa bi lahko na starega pa ne?

Če gre njegov priključek na isto lokacijo(omarico) kot sosedov, zakaj pol sosed lahko ima on pa ne? Kdo tu koga nateguje?

Za nas, malo neuke, bi bila fajn kaka "neuka" razlaga.
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2010, 16:03
Pripravnik

Za širokopasovni dostop (xDSL) je potrebna samostojna parica do naročnika. Obstoječa parica je očitno vezana preko PCM.
Nov PSTN priključek pa je potrebno naročiti, ker mora Telekom zagotoviti NOVO parico do naročnika.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
parice, proste

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:49.