Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.04.2012, 12:19
bojantav Uporabnik bojantav ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce bojantav
Član od: Jun 2007
Sporočila: 21
Privzeto daljinec siol tv in logitech

že dlje časa bentim, ker sem malo pred menjavo opreme (AMINO VEG-S BOX GOR) nabavil logitehov harmony one univerzalni daljinec. odličen, uporaben, drag itd. kar nekaj časa sem razbijal glavo , kako zadevo spraviti v tek, a mi niti objave/vprašanja na forumu, kaj šele tehnični pomočniki siola niso nič pomagali. mala črna nerodna škljoca mi je počasi parala živce, saj vsi vemo, da dela, ali pa pač ne, kakorkoli se ji že zahoče. pa mi je pred nekaj dnevi tako zaštekal, da bi najraje vse skupaj odtrgal z stene in porinil v kanto za smeti, a sem se odločil, da poizkusim z resetom na tovarniške nastavitve. tako petkrat pritisnem gumb za vklop in s box mi napiše, ali bo obratoval na IR ALI NA RF. mislim, HALOO TEHNIČNA POMOČ!!!!!!!!!! a sploh veste kaj prodajate??????

kakorkoli, netgem sem našel v bazi podatkov pri logitechu, updejtal daljinca, vnesel še nekaj popravkov in s box dela z univerzalnim daljincem precej bolje. nič več gibov bajaličarja, da bi prijel na željeni ukaz.upam samo, da nisem storil napake, ker sem to objavil, saj se je težava z rezerviranimi programi (10,20,itd), ki se ne dajo prestaviti, kmalu po tistem, ko smo se naučili, kako jih skriti, spet pojavila, saj ste na siolu našli način, kako prisiliti uporabnike, da gledamo tudi tisto kar nočemo. temu najbrž služi nova storitev, da se s box po štirih urah neaktivnosti sam ugasne.
zaenkrat še nisem našel načina, da bi ostal vseskozi prižgan. mimogrede, na trgu ni ponudnika, katerega oprema bi se več minut pripravljala na uporabo (kot bolan srat, temu rečemo na gorenjskem). tudi tu ste pri siolu tehnološki biseri.........

moram pa tudi povedati, da pospešeno iščem način, kako se preseliti k amisu, kjer ni toliko sranja z tehniko in posiljevanja operaterja z raznimi neumnostmi. še čas si moram vzeti in podrobno prebrati pogodbo, kaj je z vdiranjem v zasebnost, ki se kljub prošnjam in opozorilom okoli rezerviranih programskih mest, ne preneha.

toliko v razmislek, kakega pametnega odgovora pa po moje itak ne bom deležen.........
Odgovorite s citatom
Staro 02.04.2012, 13:08
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.599
Privzeto Re: daljinec siol tv in logitech

Pozdravljeni,

po zadnji nadgradnji SiOL BOX S-a je bila dodana tudi možnost IR upravljanja. To je bilo na forumu tudi večkrat napisano in predebatirano. Znana je tudi težava z nedelovanjem nekaterih ukazov, če iz Logitechove baze naložite konfiguracijo za Netgem. Zaradi tega smo Logitechu že posredovali zahtevo za uvrstitev vseh mappingov v njihovo bazo za SiOL BOX-a. Ko bo to na voljo bomo tudi objavili na forumu, kako najdete primerno konfiguracijo.

Po zadnji nadgradnji je prišla tudi težava, ko se umaknjeni kanali po izklopu in ponovnem vklopu pojavijo. Težava bo rešena z naslednjo nadgradnjo programske opreme.

Tudi "težava" da SiOL BOX preide v spanje po 4ih urah je že znana in je tako nastavljeno po zadnji nadgradnji. To ni težko spremeniti. Le pojdite v meni, Nastavitve --> Uporabniški račun (predzadnja izbira na desni strani) --> Stanje pripravljenosti --> tu nastavite na najvišjo možno vrednost, ki je 72 ur.

lp Mitja
Staro 03.04.2012, 19:19
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

po zadnji nadgradnji SiOL BOX S-a je bila dodana tudi možnost IR upravljanja. To je bilo na forumu tudi večkrat napisano in predebatirano. Znana je tudi težava z nedelovanjem nekaterih ukazov, če iz Logitechove baze naložite konfiguracijo za Netgem. Zaradi tega smo Logitechu že posredovali zahtevo za uvrstitev vseh mappingov v njihovo bazo za SiOL BOX-a. Ko bo to na voljo bomo tudi objavili na forumu, kako najdete primerno konfiguracijo.

Po zadnji nadgradnji je prišla tudi težava, ko se umaknjeni kanali po izklopu in ponovnem vklopu pojavijo. Težava bo rešena z naslednjo nadgradnjo programske opreme.

Tudi "težava" da SiOL BOX preide v spanje po 4ih urah je že znana in je tako nastavljeno po zadnji nadgradnji. To ni težko spremeniti. Le pojdite v meni, Nastavitve --> Uporabniški račun (predzadnja izbira na desni strani) --> Stanje pripravljenosti --> tu nastavite na najvišjo možno vrednost, ki je 72 ur.

lp Mitja
pozdravljeni

lepo, da nekomu le ni vseeno kaj se dogaja. za odgovor hvala, sicer sem sam videl, da lahko nastavim izklop na 72 ur, vendar se ga še vedno ne da popolnoma izključiti. kar se tiče rezerviranih programov, vam kar nekako ne verjamem, da je problem v nadgradnji, verjamem pa, da je ravno zadnja nadgradnja kriva za nedelovanje RF daljincev na box s komunikatorjih, saj mi je še nedolgo nazaj po 5. minutah trme ob vklopu, kasneje deloval dokaj v redu. sedaj pa mi čisto naključno pač dela, ali pa ne (imam dva box s komunikatorja in na enem imam logitech daljinca, ki mi sedaj dela zadovoljivo, na drugega pa ga zaradi specifičnosti montaže za televizorjem na steni, pač še ne bom uparil). ker je nesrečni set pač v spalnici, mi najbrž ni treba izpostavljati slabe volje, ko dlje časa škljocam v želji po spremembi programa ali glasnosti.

veseli pa me, da ste me opozorili, da vse novice in tehnološke uganke ter njihove rešitve lahko najdem na forumu, vendar pa vas moram obenem spomniti, da imate moj email, na katerega dobivam izpiske računov za tekoči mesec, vse akcijske in pa čisto navadne ponudbe okoli doplačljivih programskih shem, zato menim, da bi tudi kakšno informacijo meni kot uporabniku, v korist, lahko posredovali bolj direktno.

lep pozdrav
Odgovorite s citatom
Staro 04.04.2012, 03:56
ExB Uporabnik ExB ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2011
Sporočila: 24

bojantav: ti bom povedal samo glede Amisa, ker sem par mesecev nazaj prestavil puncine starse na AmisTV. SiOL ima relativno dobro podporo prek foruma in telefona, ogromno informacij se takole izve, storitve pa v vecini primerov delujejo odlicno. Na Amisu je forumska in telefonska podpora k***va (lastne izkusnje), IPTV redno steka in kocka, kar je zelo znan problem pri skoraj vseh uporabnikih, ki ga ne znajo odpravit, edino kar je, TV komunikator je pa tak kot se zagre, ne te pocasnele s samimi problemi od BOXov..
Odgovorite s citatom
Staro 04.04.2012, 12:10
Novinec

Citat:
Objavil-a ExB Prikaži sporočila
bojantav: ti bom povedal samo glede Amisa, ker sem par mesecev nazaj prestavil puncine starse na AmisTV. SiOL ima relativno dobro podporo prek foruma in telefona, ogromno informacij se takole izve, storitve pa v vecini primerov delujejo odlicno. Na Amisu je forumska in telefonska podpora k***va (lastne izkusnje), IPTV redno steka in kocka, kar je zelo znan problem pri skoraj vseh uporabnikih, ki ga ne znajo odpravit, edino kar je, TV komunikator je pa tak kot se zagre, ne te pocasnele s samimi problemi od BOXov..
moj brat se je preselil k amisu, katerega sem navedel samo kot primer, saj so tu še telemach, t2 in še kak drug ponudnik. njemu dela super in je sedaj zelo zadovoljen, da precej nižjega računa zastran akcijskih pogojev ob sklenitvi pogodbe sploh ne omenjam. saj ne da bi težil nekaj brez veze, ampak, ko prižgem tv, hočem da mi dela, ne pa da kot nek posran bajaličar iščem pravo lego in kot in ne vem kaj še vse. bom pa vprašal, ali imajo za vse nezadovoljene uporabnike na voljo IR daljince, v smislu zamenjave za obstoječega, ker si nadaljnih stroškov ob redno plačanih računih pač ne mislim delati. odziv zna biti zelo zanimiv.
do sedaj je bil najboljši AMINO, in to v smislu neopaznega dizajna, daljinca , ki je upravljal tudi tv, pa tudi sprejem je bil po začetnih težavah kaj kmalu čisto zadovoljiv. sploh ne vem, zakaj so to menjali..............................
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
daljinec, logitech, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL BOX S Upravljalnik / Daljinec / Pilot PorscheRS SiOL TV 28 23.08.2011 14:47
NOKIA SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE jrobic SiOL Komunikator 32 22.01.2011 22:53
Daljinec za Siol TV zlatko69 SiOL TV 6 16.04.2008 18:19

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:50.