Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.07.2016, 08:32
Dravlje Uporabnik Dravlje ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 380
Privzeto Re: Dostopnost optičnega omrežja

Po preverjanju na Telekomu imam možnost dobiti optiko. Optika naj bi šla vzporedno z bakrom (ali v kanalu kjer je baker ??) po zraku. Zanima me ali je potrebno kaj dodatnega vrtanja v fasado hiše ali je zadosti že obstoječi priključek bakra. Prav tako me zanima koliko je velika omarica za optiko iz katere gre potem kabel na modem.
Odgovorite s citatom
Staro 29.07.2016, 11:56
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.371

Citat:
Objavil-a Dravlje Prikaži sporočila
Po preverjanju na Telekomu imam možnost dobiti optiko. Optika naj bi šla vzporedno z bakrom (ali v kanalu kjer je baker ??) po zraku. Zanima me ali je potrebno kaj dodatnega vrtanja v fasado hiše ali je zadosti že obstoječi priključek bakra. Prav tako me zanima koliko je velika omarica za optiko iz katere gre potem kabel na modem.
Kako bo potekala optika pri vas, žal nimamo podatke in to boste najlažje ugotovili iz situacije iz terena. Izgradnjo omrežja ureja za nas podjetje GVO. Načeloma se napeljava uredi prek obstoječe telefonske omarice in obstoječe hišne inštalacije, kjer se v objektu optika zaključi prek nadomestne manjše optične doze - dimenzije približno 25X25 cm.

LP
Jure
Staro 29.07.2016, 18:16
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.007

@Dravlje ce ti kaj pomaga: pri nas so v hiso opticno vrvico speljali po obstojeci cevi ob bakreni parici. Opticna vrvica se v hisi zakljuci v opticni dozi, le-ta je velika priblizno 12x10x2.5cm in montirana nadometno.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2016, 11:50
Pripravnik

Citat:
Objavil-a janezpesec1 Prikaži sporočila
@Dravlje ce ti kaj pomaga: pri nas so v hiso opticno vrvico speljali po obstojeci cevi ob bakreni parici. Opticna vrvica se v hisi zakljuci v opticni dozi, le-ta je velika priblizno 12x10x2.5cm in montirana nadometno.
Hvala Janez, natanko tako naj bi bilo tudi pri meni kot sem s tehnikom Telekoma govoril po telefonu. Še enkrat hvala za pojasnilo.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2016, 18:28
Pripravnik

Citat:
Prosil bi, te če lahko objaviš kakšno sliko optične doze kako izgleda (lahko tudi na zasebno) in kako ti deluje optika (TV, internet, hitrost, morebitni izpadi...) napram VDSL-ju, če si ga imel predhodno.
Odgovorite s citatom
Staro 31.07.2016, 17:53
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.007

Doza izgleda kot na tejle povezavi: http://www.elektronik.si/phpBB2/file...oza0001_dd.jpg . Zaenkrat vse skupaj deluje v redu, proti VDSL je prednost da TV ne odvzema hitrosti internetu. Internet je seveda tudi hitrejsi.
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2016, 09:46
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Meni pa te optične doze niso namestili ampak so direktno zvarili zemeljski kabel s hišnim optičnim kablom. Tako imam dejansko direktno povezavo med centralo in modemom brez vmesne optične doze.
Staro 01.08.2016, 19:07
bond008 Uporabnik bond008 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2009
Sporočila: 659

in kako izgleda ta zvarjeni kabel ?

Nazadnje uredil bond008 : 01.08.2016 ob 22:04.
Odgovorite s citatom
Staro 02.08.2016, 11:02
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a bond008 Prikaži sporočila
in kako izgleda ta zvarjeni kabel ?
Spoj je v kleti za policami tako da ga žal ne morem fotografirati. Mi pa že skoraj 3 leta deluje BP.

PS- drugače pa so mi ob montaži pripeljali zemeljski optični kabel direktno v klet, privijačili optično dozo na steno in potegnili hišni optični kabel do modema v mansardi. Ko pa je prišel varilec pa je optično dozo odstranil in direktno spojil oba kabla.
Staro 03.08.2016, 09:38
Pripravnik

Citat:
Malo sem pregledal kako naj bi bila montirana optična vrvica (zunaj pod napušem, streha, vrstna hiša), pa me zanima ali bakrena parica ostane ob optični vrvici ali ne, ker vidim, da gre iz cevi ven ena tanka žica v hišo, ker ne bi rad imel dodatnega vrtanja v fasado hiše.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dostopnost, omrežja, optičnega

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
ogled pokritosti optičnega omrežja nescafe SiOL TV 2 18.11.2013 15:41
IPTV preko LTE omrežja l0jzi17 O storitvah 8 08.04.2013 16:27
Ne najde internetnega omrežja brulc Tehnična pomoč 1 12.10.2012 22:14
Dostopnost Siol storitev navotjer O storitvah 5 27.03.2008 18:33
Izpad omrežja oleo Tehnična pomoč 4 07.02.2007 12:26

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:16.