Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 25.09.2005, 19:16
tujka
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Armin

Nemčija je prevelika in preveč raznolika, da bi si lahko ustvarili neko splošno "razmišlanje" njenih prebivalcev. Osebno sem živel, delal in še danes poslujem z njimi. Torej več ko 15 let. Ogromne razlike so med bavarci, švabi, osiji, itd. Vzhodna nemčija je poglavje zase. Sicer precej "zaprt narod", ki se zna veseliti in sprejeti drugače misleče. Tehnološko razgledani, dopuščajo tehnične rešitve tudi tujcem. Dopušćajo gradnjo verskih objektov (džamije,sinagoge..). Precej odprta države za vse pridne in poštene. Večina njih ceni in spoštuje druge nacije. Toliko za začetek. Sicer pa bi se slovenci marsikaj naučili od tega svetovljanskega naroda.
Armin
Seveda je to odvisno v kaksnih krogih se gibljes, kaksne ljudi srecas. Lahko pa recem, da je njihova organiziranost dosegla vsaj tisti nivo, da vedo kdaj morajo molcati - ce se gre o sovrastvu tujcev. Kaj pa res mislijo bos 100% zvedel sele, ce te nimajo za tujca Neko posploseno mnenje se ne more uveljaviti, nesposobnezi bodo vedno dajali tujcem krivdo, da ne dobijo sluzbe; medtem ko jih bodo drugi spostovali za njihov uspeh...
Mladina je vsekakor bolj odprta navzven.

Staro 10.10.2005, 10:07
tujka
Guest
Privzeto

izredna porocila:
Merklova je predsednica Nemcije; to se je vedelo ze sinoci, ampak so morali do danes molcati (se menda ni imela bodigarda)... Zasedali bodo tako, da bo enako stevilo stolov, da ne bo mogla v kabinetu ena partija prevladat druge...
Porocila so bila pred 2 minutami na ARD.(1. program)
Staro 10.10.2005, 18:29
Nincha
Guest
Privzeto

Ne, ni predsednica Nemcije, ker predsednika ze majo in to je Horst Köhler!

Angela Merkel bo kanclerka.
Staro 11.10.2005, 08:31
Zverinica Uporabnik Zverinica ni prijavljen
Super administratorka
Prikazne slike uporabnika/ce Zverinica
Član od: Sep 2002
Sporočila: 1.686
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava cigan

Mene pa zanima če kdo kaj ve kakšno predstavo imajo o nas Nemci. a nas marajo ali sovražijo, a smo za njih mi še vedno balkan ipd. kaj si mislijo o nas?

A tisti trije, ki vedo kje je Slovenija?

Staro 11.10.2005, 20:18
tujka
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Zverinica

Citat:
quote:Originalna objava cigan

Mene pa zanima če kdo kaj ve kakšno predstavo imajo o nas Nemci. a nas marajo ali sovražijo, a smo za njih mi še vedno balkan ipd. kaj si mislijo o nas?
A tisti trije, ki vedo kje je Slovenija?
zadnje dni sem prelezala v bolnisnici; gospa z leve je vprasala, kje je Slovenija, gospa z desne pa je rekla: na Ceskem.

Značke
nemčija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:41.