Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 20.06.2008, 10:46
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754
Privzeto Re: Ali je z nami še vse v redu?

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
oj oj ...kako vezo majo zdaj spet višine kazni za prometne prekrške s to temo?

A to je domet? Ker so človeka ustavili prometni policisti in se je ustrelil, to sodi pod temo "prometni zakon in kako ga ne maramo"?
Čas podpovprečnežev je prišel; daj publiki to, kar jer sposobna razumeti. Odpreš 24ur, pa prebiraš intelektualne "novinarske" presežke, klikneš na A kanal, pa iz kravjega prdca afero naredijo. Tistim, ki so zmožni to preseči, pač tovrstni mediji niso namenjeni. Problem je le, ker ni protiuteži, svet postaja rumen.

Čez par let bo pa še Plemeniti predsednik (mulariji je itak že zdaj "car"), ker obvlada tovrstno komuniciranje. Kaj torej pričakovati v odzivih, če je pa tako fino šimfati kazni, vinjete, prenizke plače in vse ostalo, kar slehernik "strokovno" obvlada???

Sezona pomlad / poletje 2008 priporoča, jok - zapoveduje, tuljenje z volkovi... Ker se (kao) cenite in mora biti slišen tudi vaš glas!

Ubogi slovenski ego...

Nazadnje uredil Mowgli : 20.06.2008 ob 10:48.
Staro 21.06.2008, 00:28
Škrlatka Uporabnik Škrlatka ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Škrlatka
Član od: Jan 2004
Sporočila: 11.544

Citat:
Mogoče je videti kot tema za lastno pucanje ali prepucavanje ...mogoče.

Pa v resnici ni tako mišljena ...iskreno

Včasih se mi je zdelo, da smo na tem forumu pogosto prešli mejo dobrega okusa, bili primitivni, ja, tudi žaljivi etc etc ...

Včasih preberem kako serijo komentarjev na kakem novičarskem sajtu ...in če to prištejem temu, kar srečujem pri svojem delu ... ljudje, nam se je kot rasi pošteno scufalo, scefralo v glavi ... ...štos je v tem, da v ozdaju ni vedno eno hormonsko najstniško nabijanje, ki ga net omogoča, ampak so to realni, bojda odrasli ljudje ...ki varag! res tako mislijo

Danes je možak storil samomor ob rutinskem policijskem pregledu vozila. Pika.

Komentarji na Siolu, tistih žaljivih se mi sploh ni dalo klikati, saj so že te "normalni" dovolj bruhalni ...na vsakih 10 budal en trezen ... bemti, očitno sem v manjšini

primeri:

#

mislim da bo takih primerov zmeri več " nažalost" Delaš po cele dneve po 12 ur za 600 eur na mesec na koncu ti pa en fazan spiše listek za par tisoč evrov.. Slovenija zbudi se
#
frizer17.06.2008 20:13:57
(+1)

Gremlin je ugotovil bistvo težave le da se je zmotil pti višini delavske plače ki se giblje okoli 500 EUR, saj ni čudno, kaj mu je pa preostalo drugega kot metek v čelo, le kako bi plačal kazen za prekrške ki jih je storil. Povem vam da nebo ostalo le pri eni žrtvi novega prometnega zakona na takšen način.

mene pa zanima če bi šli za nazaj pogledat nalog-e kolikokrat je ta možakar že imel stike stema dvema policistoma,ker vem kako znajo nekateri naši >miličniki< pokazat "profesionalen odnos do nas navadnih državljanov" in mimo grede lahko nekomu sproži tisti klik da naredi kaj nepotrebnega.......neki podobnega se bo dogajalo tudi s pobegi rednih prekrškarjev zaradi visokih kazni ob tem pa se bo pogosto zgodilo kaj zelo žalostnega......ob kakšni šoli izgubil oblast in trčil v skupino otrok.....itd.

Je to civilizacijski nivo razmišljanja homo sapiensa, razmišljujočega človeka, ki je pogruntal E=mc2, sestavil tegale laptopa, da monster gor klofari, naredil 9to simfonijo, sezidal piramide al kaj? Oooo fak no ...

Zijah že leta kriči proti mediokriteti, ki očitno uporablja 0,01% svoje možganovine in še to za enostavne sklepe, ki jih lahko dojame šimpanz ...

Človek je umrl. Nihče verjetno ne bo zvedel, kje se mu je v življenju zalomilo, da se ustrelil.

Aja, pa še takole mimogrede ... Siol mirno dopušča komentarje ...so mogoče kakšne "novice", kjer komentarji veleumnih niso potrebni?

Le čevlje sodi naj ...
A VEŠ DA SEM SE jaz včeri podobno spraševala v smislu, koliko rabi človek da naredi nekaj tazga,
no skor prepričana sem da samomora ta ćlovk ni nardil zaradi teh policajev in kazni ampak je bila le to še ena kaplica čez rob in takrat se ti zrola, nekomu prej nekomu poznej, le vprašanje tvojga praga rentabilnosti je to, tvojih živčkov, kopičanje stresa in koliko ljudje še sploh prnesemo
zadnjič sem se spraševala npr; da ostanem brez službe , denarja, stanovanja, fanta, staršev, bi storila enako?
ja to smo tisti ljudje, ki izumljamo vse mogoče stvari, na žalost pa postajamo vse preveč otopeli in pozabljamo da smo le ljudje in ne roboti
Staro 23.06.2008, 11:55
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Mogoče je videti kot tema za lastno pucanje ali prepucavanje ...mogoče.

Pa v resnici ni tako mišljena ...iskreno

Včasih se mi je zdelo, da smo na tem forumu pogosto prešli mejo dobrega okusa, bili primitivni, ja, tudi žaljivi etc etc ...

Včasih preberem kako serijo komentarjev na kakem novičarskem sajtu ...in če to prištejem temu, kar srečujem pri svojem delu ... ljudje, nam se je kot rasi pošteno scufalo, scefralo v glavi ... ...štos je v tem, da v ozdaju ni vedno eno hormonsko najstniško nabijanje, ki ga net omogoča, ampak so to realni, bojda odrasli ljudje ...ki varag! res tako mislijo

Danes je možak storil samomor ob rutinskem policijskem pregledu vozila. Pika.

Komentarji na Siolu, tistih žaljivih se mi sploh ni dalo klikati, saj so že te "normalni" dovolj bruhalni ...na vsakih 10 budal en trezen ... bemti, očitno sem v manjšini

primeri:

#

mislim da bo takih primerov zmeri več " nažalost" Delaš po cele dneve po 12 ur za 600 eur na mesec na koncu ti pa en fazan spiše listek za par tisoč evrov.. Slovenija zbudi se
#
frizer17.06.2008 20:13:57
(+1)

Gremlin je ugotovil bistvo težave le da se je zmotil pti višini delavske plače ki se giblje okoli 500 EUR, saj ni čudno, kaj mu je pa preostalo drugega kot metek v čelo, le kako bi plačal kazen za prekrške ki jih je storil. Povem vam da nebo ostalo le pri eni žrtvi novega prometnega zakona na takšen način.

mene pa zanima če bi šli za nazaj pogledat nalog-e kolikokrat je ta možakar že imel stike stema dvema policistoma,ker vem kako znajo nekateri naši >miličniki< pokazat "profesionalen odnos do nas navadnih državljanov" in mimo grede lahko nekomu sproži tisti klik da naredi kaj nepotrebnega.......neki podobnega se bo dogajalo tudi s pobegi rednih prekrškarjev zaradi visokih kazni ob tem pa se bo pogosto zgodilo kaj zelo žalostnega......ob kakšni šoli izgubil oblast in trčil v skupino otrok.....itd.

Je to civilizacijski nivo razmišljanja homo sapiensa, razmišljujočega človeka, ki je pogruntal E=mc2, sestavil tegale laptopa, da monster gor klofari, naredil 9to simfonijo, sezidal piramide al kaj? Oooo fak no ...

Zijah že leta kriči proti mediokriteti, ki očitno uporablja 0,01% svoje možganovine in še to za enostavne sklepe, ki jih lahko dojame šimpanz ...

Človek je umrl. Nihče verjetno ne bo zvedel, kje se mu je v življenju zalomilo, da se ustrelil.

Aja, pa še takole mimogrede ... Siol mirno dopušča komentarje ...so mogoče kakšne "novice", kjer komentarji veleumnih niso potrebni?

Le čevlje sodi naj ...
Človek se je ustrelil zaradi policijske kazni.......zažgal hišo, ker ga je žena, ko ji jo je dobesedno z golimi rokami postavil, postavila pred vrata........ubil otroka in bivšo ženo......to so naslovi, ki jih vsake toliko časa preberemo v časopisih........preberemo in pozabimo, če pa že ne pozabimo, pa se zaradi tega, da bi izpadli človeški "zavzamemo" za žrtev tako, da začnemo iskati krivca.......krive so kazni in policaji, kriva je žena, kriv je center za socialno delo........

vendar pa, vsakega pač določeno dejanje lahko pripelje do roba, ko ne najde več izhoda......danes je to Janez, jutri bo Joško, pojutrišnjem pa sem lahko jaz......in svet se bo vrtel naprej.......poglobljeno razmišljenje in iskanje krivca, kdo je kriv, da so Janez, Joško in jaz ravnali tako ali tako, pa ne bo pomagalo nikomur, vsaj po mojem mnenju ne.......in kaj se dogaja v glavi tistega, ki ubije sebe ali svoje drage ne ve verjetno nihče.......in verjetno so zaradi tega tudi komentarji na take novice takšni kot so.......in komentiraš pač tisto, kar ti je poznano in zvrneš svoj gnev na nekaj tretjega.......
Staro 24.06.2008, 14:22
magnolia Uporabnik magnolia ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce magnolia
Član od: Mar 2005
Sporočila: 228

Uff, mogoče sem popolnoma falila point Monstrove objave, ampak se mi zdi, da je on želel opozorit na to, kakšne komentarje ljudje objavljajo na forumih, ob novicah, na blogih....

Če je to bistvo objave, pol se strinjam, da so ljudje danes popolnoma izgubili moralne vrednote in smisel za to "kaj je prav"... itak ima pa danes že vsak na pol pismen lolek internet, pol pa temu dodaš še anonimnost in se pojavijo komentarji, kakršni pač se.

Svoje čase sem po forumih kar dosti objavljala (ne na Siolovemu), zdej se mi pa ne da več, ker se mi niti ne da več brat kilometrov brezveznih in žaljivih objav.

Očitno pa obstajajo ljudje, ki jim takšno "izživljanje" na internetu edini (?) smisel obstoja.
Staro 25.06.2008, 01:40
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Ne vem tocno kaj je Monster hotel povedat s postom, ampak danes mam tud jaz akutni napad cinizma in se strinjam z njim - clovestvo je samemu sebi odvzelo vse kar je cloveskega - custva, skupnost, obcutek za socloveka in zdrav razum.

Zivel kapitalizem, zivela globalizacija, zivelo 21. stoletje.

Viski je zakon...
Staro 25.06.2008, 18:49
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Lilly the Bear Prikaži sporočila
Ne vem tocno kaj je Monster hotel povedat s postom, ampak danes mam tud jaz akutni napad cinizma in se strinjam z njim - clovestvo je samemu sebi odvzelo vse kar je cloveskega - custva, skupnost, obcutek za socloveka in zdrav razum.
Staro 25.06.2008, 20:01
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

Medvedka Lily kot običajno žebljico na g ...

Eh, ni bila ravno poanta v komentarjih magnolia, sicer tudi, ampak v tem, kar je jasno izrazila Lily the Bear - človeštvo je v klincu.
Staro 26.06.2008, 09:40
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Meni pa gredo takšn floskule kot so, da je človeštvo pošteno zabredlo, ker zaradi "sodobne družbe" ni občutka za sočloveka, ni prijateljev, ljudje smo egoistične barabe in podbni bla, bla že pošteno na živce.......a je bilo kdaj v preteklosti kaj drugače? Nekoč so ljudje umirali dosti bolj po tekočem traku kot danes v "sodobni družbi"......

Človek je pač že od nekdaj egoistično bitje (kot pač vsaka žival), ki ima v prvi vrsti roke obrnjene proti sebi in bo najprej poskrbel zase in šele ko bo njegova rit sita bo mogoče začel misliti še za druge........

Mene tisti komentarji, ki jih je podal monster na članek, da se je človek ubil vpričo policistov niti niso tako zbodli.......prosim vas lepo, kako pa naj komentiram članek, da je nekdo storil samomor.......mogoče bom zdaj označena kot nekdo brez čustev in totalno razčlovečena po nekaterih merilih vendar.......človek se je ubil, ta človek meni ni pomenil nič.....tako kot mi ne pomenijo nič tisti otroci, ki že stoletja umirajo zaradi lakote v Afriki......vendar da izpademo človeški, se zgražamo nad tem in organiziramo razne manifestacije, ki itak ne obrodijo kaj prida sadov, da bi jim pomagali, nasleldnjo minuto pa ob nogometu in Seksu v mestu na te otroke pozabimo.......zakaj je človek storil samomor mi ni znano in se s tem ne ubadam, ker itak ne bom prišla stvari do dna.......rojstvo in smrt sta pač del procesa, ki se imenuje "življenje"......in ljudje se rojevamo in umiramo......razlika je ta, da na rojstvo nimamo vpliva.......smrt si pa nekako lahko izberemo.......
Staro 26.06.2008, 12:08
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Meni pa gredo takšn floskule kot so, da je človeštvo pošteno zabredlo, ker zaradi "sodobne družbe" ni občutka za sočloveka, ni prijateljev, ljudje smo egoistične barabe in podbni bla, bla že pošteno na živce.......a je bilo kdaj v preteklosti kaj drugače? Nekoč so ljudje umirali dosti bolj po tekočem traku kot danes v "sodobni družbi"......

Človek je pač že od nekdaj egoistično bitje (kot pač vsaka žival), ki ima v prvi vrsti roke obrnjene proti sebi in bo najprej poskrbel zase in šele ko bo njegova rit sita bo mogoče začel misliti še za druge........

Mene tisti komentarji, ki jih je podal monster na članek, da se je človek ubil vpričo policistov niti niso tako zbodli.......prosim vas lepo, kako pa naj komentiram članek, da je nekdo storil samomor.......mogoče bom zdaj označena kot nekdo brez čustev in totalno razčlovečena po nekaterih merilih vendar.......človek se je ubil, ta človek meni ni pomenil nič.....tako kot mi ne pomenijo nič tisti otroci, ki že stoletja umirajo zaradi lakote v Afriki......vendar da izpademo človeški, se zgražamo nad tem in organiziramo razne manifestacije, ki itak ne obrodijo kaj prida sadov, da bi jim pomagali, nasleldnjo minuto pa ob nogometu in Seksu v mestu na te otroke pozabimo.......zakaj je človek storil samomor mi ni znano in se s tem ne ubadam, ker itak ne bom prišla stvari do dna.......rojstvo in smrt sta pač del procesa, ki se imenuje "življenje"......in ljudje se rojevamo in umiramo......razlika je ta, da na rojstvo nimamo vpliva.......smrt si pa nekako lahko izberemo.......
A to pomeni da ker smo bli svinje ze od nekdaj se lahko udobno usedemo in smo svinje se naprej, ker smo bli 1000 let nazaj itak se vecje? Men ta logika nekak ne gre, se posebej ne, ker 1000 let nazaj clovestvo ni melo takega znanja in tehnologij kot jih ima zdaj. Takrat recimo so ljudje bli svinje s pomanjkanjem dolocenega znanja, zdaj pa tocno vemo da smo svinje in tocno vemo kake posledice ima lahko nekaj za dolocene skupine ljudi, pa to se vedno ljudje pocnejo in se previdno delajo nedolzne kokr "ja tega nisem vedel" al pa "ja to pa ni 100% dokazano" in se zraven za hrtbom rogajo ces "haha, kok sm dobr z*yebu sistem".
Moj post se je nanasal predvsem o ljudeh na visjih polozajih, ki tekmujejo za denarjem (ne toliko o tem tipu ki je nardil samomor - o tem nic ne vem, ker pac slovenskih novic ne berem odkar sem tu kjer sem zdaj).

Osebno sem mela v mislih to dirko za denarjem (alias "rat race", kot jo imenujejo za "tekmo malega cloveka" - "veliki" so itak extra) in ta dirka na visjih nivojih resnicno lahko postane krvava. Ali dirka za slavo. Ali karkoli.

Ti ljudje ne jemljejo na svoja ramena nobene odgovornosti in imajo najvecji potencialni vpliv na malega cloveka. Lahko se kregamo okol tega, da so bli fevdalci vcasih isti, sam da so jim meje posesti segale do sosednje vasi, ne pa do sosednjega kontinenta (ali se preko tega). Ampak po mojem skromnem mnenju vec znanja prinese vec odgovornosti. Ce delas nekaj groznega, za kar ne ves kake posledice bo imelo, je ena odgovornost, ce pa delas nekaj groznega za kar tocno ves ali z visoko verjetnostjo predvidevas, kak vpliv bo to imelo na druge, pa to se vedno naredis ker te po domace boli dzoko, dokler imas ti korist, to je pa odgovornost druge sorte.

In tu ne govorim samo o denarju ampak tudi o tako imenovani "korporacijski odgovornosti", "socialni odgovornosti" podjetji, politikov, financnih mogotcev in vseh ostalih. Oni so tisti ki kreirajo socialne sisteme in tem sistemom se potem mali clovek prilagaja kakor ve in zna. Ker preko tega, da bojo ljudje najprej poskrbeli za svoje prezivetje in sele potem za druge, se pac ne da (in tile doticni to dobro vejo) ampak to pa ni samo znacilnost cloveka ampak vseh zivih bitji in je tudi najbolj znana in najsibkejsa tocka, s katero lahko kontroliras velike mase ljudi. See where I'm pointing at?

Gre samo za to, ali ima clovestvo na tej stopnji tehnoloskega in socialnega razvoja zadostno mero modrosti, da neha bit navadn plenilec in mrhovinar. In na to razmisljanje se je nanasal moj post. That's all I'm saying.

Nazadnje uredil Lilly the Bear : 26.06.2008 ob 12:11.
Staro 26.06.2008, 13:19
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Z večjo stopnjo tehnološkega napredka se manjša socialna odgovornost. Pač, res, izumil so telefon, tv, računalnik, internet pa še ceu kup enih kunštnih stvari, po drugi strani pa ostajamo plenilci in mrhovinarji, tko kot pravi Lilly. V glavah očitno res ni napredka Premalo delamo na tem...

Značke
nami, redu, še, vse

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bi z nami cvrli krofe? Irina Gastronomija 11 21.03.2007 22:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:22.