Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 08.09.2006, 11:21
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504
Privzeto Re: Črni panter

Citat:
Objavil-a Pikado
Tepec...vse ima neke meje....kaj ti pomaga ko si nekaj prebral, ko trosiš neumnosti o Germanih, o neki cerkvi v Celovcu, ki jo v Celovcu ni, o neki freski na tej cerkvi, čeprav v tej cerkvi ni nobene take freske....in ti si še sploh upaš kaj zinit...

Ne bodi predrzen pokavec.

Cerkev Gospe Svete (Maria Saal) lepo obstaja in sicer v bližini Celovca (malce severneje). Moja zmota je bila le da sem kraj kjer naj bi mozaik s panterjem bil pomotoma pripisal tej cerkvi, kar JE bila moja napaka.

Glede Germanov sem ponovil da je šlo za sarkazem. Do tega si bom jemal prvico tako kot večina kričačev tule gori. Zato pomiri se pobček.

Citat:
In razne domneve ki temeljijo na sodobni risbicah raznih sanjačev, ne pomagajo prav nič, pa če so sanje še tako mogočne...realnost je daleč od sanj...
No ja. Jaz sem decidirano dejal, da ne gre SAMO za panterja. Lahko bi bil vključen v širši izbor simbolov za naprimer slovenski grb. Tudi grbi kranjske imajo ŠE DANES orla, ki je na moč podoben nemškemu vendar je pač v drugačnem kontekstu. Res ne vidim kaj slabega v tem. Koneckoncev smo že sedaj v slovenski grb prekopirali simbol rumene zvezde iz Celjskega grba.

Citat:
In še enkrat...da črnega panterja uporabljajo razni izmečki, ki jim je slovansko poreklo v breme in ne v čast in bi rajši bili južni germani kot ne, ni noben slučaj, ampak dejstvo...

Če smo natančni je tako kot karantanija tudi slovensko SLOVANSKO poreklo precej neraziskano in prav nič samo po sebi umevno. PA ne da bi se jaz sramoval slovanske krvi ki NEDVOMNO je prisotna v naših genih. Gre enostavno zato, da smo se v šoli učili zelo "preprosto" zgodovino preseljevanja narodov, kar pa niti slučajno ni bilo tako simpl.

Citat:
Glede na tvoje trkanje na ponosne črnopanterske slovenske prsi, imaš preveč slovničnih napak, da bi se temu izognili...vsakemu se zgodi, da se zatipka, tudi meni, ampak pri tebi je to že standart...
Spet ne bom tajil da nimam napak ampa kgre za forumsko paberkovanje in na to ne pazim kaj preveč. Tu se uporablja vse - od slenga do knjižnega jezika, poleg tega se tipka precej hitro.

Sploh pa ne vem kje si najdel neko famo o "naciopnalističnem" ferdu ki se trka po nacionalističnih prsih? NE razumem od kje ti to? ČE kdo tukaj zganja nacionalizem je to tudi tisti, ki vpije o "germanizaciji" in "bavarskem" heraldičnem vdoru na nedotakljivo slovensko zemljico oziroma da se bo najmanj obesil, če vidi kaj "germanom" podobnega v kakšnem grbu.

Vse kar sem jaz zagovarjal je bil nek kompromis, kjer bi se zajelo slovensko izročilo od njenega nastanka in nič drugega. To en pomeni, da bom izgnal vse neslovence na vlak. Zato spi pivo ali dva pa se malo umiri. Vsaj z žaljivkami. Vsak popravek moje zmote pa je popolnoma dobrodošel.

Nazadnje uredil FerdoX : 08.09.2006 ob 11:30.
Staro 08.09.2006, 11:44
Pikado Uporabnik Pikado ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Pikado
Član od: Aug 2003
Sporočila: 4.062

Citat:
Objavil-a FerdoX
Cerkev Gospe Svete (Maria Saal) lepo obstaja in sicer v bližini Celovca (malce severneje). Moja zmota je bila le da sem kraj kjer naj bi mozaik s panterjem bil pomotoma pripisal tej cerkvi, kar JE bila moja napaka.
Bližina Celovca je nekaj čisto drugega, kot v Celovcu...zmote in napake so prevelike, da bi izmotaval z nenamernimi kiksi...v bistvu o stvari nimaš pojma in zato tudi take velike napake, drugače jih ne bi mogel zagrešiti....
Citat:
Objavil-a FerdoX
Glede Germanov sem ponovil da je šlo za sarkazem. Do tega si bom jemal prvico tako kot večina kričačev tule gori. Zato pomiri se pobček.
Sarkazem mora temeljiti na vsaj neki majhni osnovi....tvoj je ima nič...

Citat:
Objavil-a FerdoX
No ja. Jaz sem decidirano dejal, da ne gre SAMO za panterja. Lahko bi bil vključen v širši izbor simbolov za naprimer slovenski grb. Tudi grbi kranjske imajo ŠE DANES orla, ki je na moč podoben nemškemu vendar je pač v drugačnem kontekstu. Res ne vidim kaj slabega v tem. Koneckoncev smo že sedaj v slovenski grb prekopirali simbol rumene zvezde iz Celjskega grba.
Niti orel, niti zvezde, kaj šele panter, nima noben take povezave, da bi postal simbol celotne sedanje Slovenije....orel je samo simbol kranjske, se pravi dela Slovenije, zvezde so simbol celjskih grofov, ki so imeli skupnega z sedanjo Slovenijo le to, da so se nahajali na sedanjem ozemlju, niso pa bili Slovenci, o črnem panterju pa smo že dosti povedali...

Citat:
Objavil-a FerdoX
Če smo natančni je tako kot karantanija tudi slovensko SLOVANSKO poreklo precej neraziskano in prav nič samo po sebi umevno. PA ne da bi se jaz sramoval slovanske krvi ki NEDVOMNO je prisotna v naših genih. Gre enostavno zato, da smo se v šoli učili zelo "preprosto" zgodovino preseljevanja narodov, kar pa niti slučajno ni bilo tako simpl.
Seveda da ni bilo simpl...najbol simpl je to, da se črni panter ima za slovenski simbol, čeprav ni za to nobenega dokaza...same prazne domneve...

Citat:
Objavil-a FerdoX
Spet ne bom tajil da nimam napak ampa kgre za forumsko paberkovanje in na to ne pazim kaj preveč. Tu se uporablja vse - od slenga do knjižnega jezika, poleg tega se tipka precej hitro.

Sploh pa ne vem kje si najdel neko famo o "naciopnalističnem" ferdu ki se trka po nacionalističnih prsih? NE razumem od kje ti to? ČE kdo tukaj zganja nacionalizem je to tudi tisti, ki vpije o "germanizaciji" in "bavarskem" heraldičnem vdoru na nedotakljivo slovensko zemljico oziroma da se bo najmanj obesil, če vidi kaj "germanom" podobnega v kakšnem grbu.

Vse kar sem jaz zagovarjal je bil nek kompromis, kjer bi se zajelo slovensko izročilo od njenega nastanka in nič drugega. To en pomeni, da bom izgnal vse neslovence na vlak. Zato spi pivo ali dva pa se malo umiri. Vsaj z žaljivkami. Vsak popravek moje zmote pa je popolnoma dobrodošel.
Za tiste, bolj realne ljudi, črni panter ne more biti simbol Slovenije, za tiste bolj nacionalistične pa je lahko brez problema...so pa vmes tudi ljudje, ki se na vse to požvižgajo in so pripravljeni kupiti karkoli....

Nazadnje uredil Pikado : 08.09.2006 ob 11:50.
Staro 08.09.2006, 11:59
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Pikado
Bližina Celovca je nekaj čisto drugega, kot v Celovcu...zmote in napake so prevelike, da bi izmotaval z nenamernimi kiksi...v bistvu o stvari nimaš pojma in zato tudi take velike napake, drugače jih ne bi mogel zagrešiti....
Ne vem kaj bi jaz imel od tega če bi se NAMERNO zlagal da je Cerkev v Celovci ne pa v njegovi (neposredni) bližini? V čem je point? Kot da je to sedaj najbolj pomembno.

Citat:
Sarkazem mora temeljiti na vsaj neki majhni osnovi....tvoj je ima nič...
Kot vedno te daje nek pokroviteljski virus. Ti tule nisi poklican niti usposobljen da boš pridigal ljudem ne kdaj bodo tiho, ne koliko pojma imajo in ne koliko in kakšno osnovo mora nekaj imeti za sarkazem. Sori ampak kruta resnica je, da si navaden smrtnik.

Citat:
Niti orel, niti zvezde, kaj šele panter, nima noben take povezave, da bi postal simbol celotne sedanje Slovenije....orel je samo simbol kranjske, se pravi dela Slovenije, zvezde so simbol celjskih grofov, ki so imeli skupnega z sedanjo Slovenijo le to, da so se nahajali na sedanjem ozemlju, niso pa bili Slovenci, o črnem panterju pa smo že dosti povedali...
O črnem panterju smo povedali le to, da ni čisto jasno čigav je. Rumena zvezda Celjskih grofov pa je REALNOST slovenskega grba, pa ne vidim da bi kdo kričal da so ga tja postavili neonacisti.

In še enkrat poudarjam - ne gre za en simbol, neprestano ponavljam, da je treba izbrati tako, da bo zajeto kar čimvečje slovensko ozemlje.

Citat:
Seveda da ni bilo simpl...najbol simpl je to, da se črni panter ima za slovenski simbol, čeprav ni za to nobenega dokaza...same prazne domneve...
No ja. Doumeve niso tako prazne. JE pa res, da ni dovolj trdnih neovrgljivih dokazov.

Citat:
Za tiste, bolj realne ljudi, črni panter ne more biti simbol Slovenije, za tiste bolj nacionalistične pa je lahko brez problema...so pa vmes tudi ljudje, ki se na vse to požvižgajo in so pripravljeni kupiti karkoli....
Črni panter je lahko simbol slovenije ne pa EDINI simbol. Tako kot zvezde Celjskih grofov v sedanjem grbu. In res ne razumem zakaj bi bil črni panter simbol nacionalizma - tistega taslabega seveda? Zato ker si videl par dripcev s to majico?

Jaz sem videl veliko več kretenov s slovensko zastavo na majici. So what?
Staro 08.09.2006, 12:27
Pikado Uporabnik Pikado ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Pikado
Član od: Aug 2003
Sporočila: 4.062

Citat:
Objavil-a FerdoX
Ne vem kaj bi jaz imel od tega če bi se NAMERNO zlagal da je Cerkev v Celovci ne pa v njegovi (neposredni) bližini? V čem je point? Kot da je to sedaj najbolj pomembno.
Kaj bi imel od tega...sanje vendar...kaj ti ostane od njih, če bi se takrat, ko si navajal neresnična dejstva, malce zamislil in sam spoznal svojo zmoto...nič!

Citat:
Kot vedno te daje nek pokroviteljski virus. Ti tule nisi poklican niti usposobljen da boš pridigal ljudem ne kdaj bodo tiho, ne koliko pojma imajo in ne koliko in kakšno osnovo mora nekaj imeti za sarkazem. Sori ampak kruta resnica je, da si navaden smrtnik.
Če ti mene dojemaš tako, kot si ti napisal, je to tvoj problem...jaz ne počnem nič takega, kar se na tem forumu ne bi smelo...če ti moji argumenti niso všeč in se moraš zatekati na lažne sarkazme tudi prav....

Citat:
O črnem panterju smo povedali le to, da ni čisto jasno čigav je. Rumena zvezda Celjskih grofov pa je REALNOST slovenskega grba, pa ne vidim da bi kdo kričal da so ga tja postavili neonacisti.
Kdo je kričal da so zvezde tja postavili nacisti...in o črnem panterju, takemu, ki ga sedaj hočejo za slovenski simbol, obstajajo zgodovinske upodobitve in ne razne novejše domišljijske risbe...in te zgodovinske upodobitve ne pripadajo nobenemu, ki bi ga lahko Slovenci imeli za svoj idol...prav nasprotno, pripadajo tistim, ki so Slovence podjarmil...žal!

Citat:
In še enkrat poudarjam - ne gre za en simbol, neprestano ponavljam, da je treba izbrati tako, da bo zajeto kar čimvečje slovensko ozemlje.
Nemogoče...zaradi zgodovinskih dejstev bi tako dobili nepregledno skrpanko...

Citat:
No ja. Doumeve niso tako prazne. JE pa res, da ni dovolj trdnih neovrgljivih dokazov.
No pa zapolni to praznino, z vsaj neko, ne tako prazno, domnevo...

Citat:
Črni panter je lahko simbol slovenije ne pa EDINI simbol. Tako kot zvezde Celjskih grofov v sedanjem grbu. In res ne razumem zakaj bi bil črni panter simbol nacionalizma - tistega taslabega seveda? Zato ker si videl par dripcev s to majico?
Potem je lahko simbol tudi rdeča zvezda, kljukasti križ, pa še Karađorđević je imel svoje zemljo v Sloveniji, pa dajmo še nekaj njegovega v grb...

Nazadnje uredil Pikado : 08.09.2006 ob 12:29.
Staro 08.09.2006, 12:37
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Pikado
Kaj bi imel od tega...sanje vendar...kaj ti ostane od njih, če bi se takrat, ko si navajal neresnična dejstva, malce zamislil in sam spoznal svojo zmoto...nič!
Ma ja... imaš prav... svet se mi je podrl ker sem doumel, da Cerkev ni v centru Celovca ampak je malce severneje od njega.

Citat:
Če ti mene dojemaš tako, kot si ti napisal, je to tvoj problem...jaz ne počnem nič takega, kar se na tem forumu ne bi smelo...če ti moji argumenti niso všeč in se moraš zatekati na lažne sarkazme tudi prav....
Da ne rečem kako ti dojemaš mene. Samo če omenim faflanej o nacističnih simbolih in podobna lažnjiva podtikanja.

Citat:
Kdo je kričal da so zvezde tja postavili nacisti...in o črnem panterju, takemu, ki ga sedaj hočejo za slovenski simbol, obstajajo zgodovinske upodobitve in ne razne novejše domišljijske risbe...in te zgodovinske upodobitve ne pripadajo nobenemu, ki bi ga lahko Slovenci imeli za svoj idol...prav nasprotno, pripadajo tistim, ki so Slovence podjarmil...žal!
ŠE malo prej trdiš, da pripadnost panterja ni znan, sedaj pa trdiš da je od tistih, ki naj bi slvoence podjarmili? Odloči se.

Citat:
Nemogoče...zaradi zgodovinskih dejstev bi tako dobili nepregledno skrpanko...
Sej pol pa najbol da nimamo nič. Bela rjuha še najbolj odgovarja.

Citat:
No pa zapolni to praznino, z vsaj neko, ne tako prazno, domnevo...
To je spet odvisno od tvojih standardov kjer je "polna" domneva, da je panter nemški in "prazna" da je slovenski.

Citat:
Potem je lahko simbol tudi rdeča zvezda, kljukasti križ, pa še Karađorđević je imel svoje zemljo v Sloveniji, pa dajmo še nekaj njegovega v grb...
Če se gremo tako potem je potrebno vse grbe pokrajin uničiti in jih razglasiti za nacionalistične in izdajalske ter vsem uvesti lipov list in človeško ribico.

Slovenci smo bili do leta 1991 VEDNO pod določenim jarmom. Od tega smo pač tudi nekaj imeli ali dobili. Če ne drugega pa grbe. Pač zgodovina slovencev se ni začela ne leta 1941 in ne leta 1991.

Nacistični simboli pa pri nas niso doživeli lokalne ali državne upodobitve zato so brezpredmetni v tej debati. Rdeča zvezda pa je vendar kot izrazito ideološki simbol in odločno prekratek da bi pomembneje vplival an tisočletno zgodovino slovencev.
Staro 08.09.2006, 12:41
TIGR Uporabnik TIGR ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce TIGR
Član od: May 2005
Sporočila: 2.391

Vsem tistim, ki polemizirate o Karantaniji in Kranioliji, pa o znakih, priporočam odličen članek (po mojem pojmovanju), izpod peresa g. Aleša Žužka v zadnjem "Ampaku" (8-9) "Kdo se boji Knežjega kamna?", kjer polemizira z dr. Petrom Štihom glede teh vprašanj. Zanimivo branje. Priporočam. Revija stane 1480 Sit- 6,18 €.
Zanimiv bo odziv.
Staro 08.09.2006, 12:46
maestro II. Uporabnik maestro II. ni prijavljen
Banned
Član od: Dec 2005
Naslov: Ne povem
Sporočila: 2.547

Citat:
Objavil-a FerdoX
Rdeča zvezda pa je vendar kot izrazito ideološki simbol in odločno prekratek da bi pomembneje vplival an tisočletno zgodovino slovencev.
Aha, zdej pa imamo še časovno omejitev kot dodaten kriterij...
Staro 08.09.2006, 13:03
Mojster

Citat:
Objavil-a maestro II.
Aha, zdej pa imamo še časovno omejitev kot dodaten kriterij...
Popolnoma pravilno in razumljivo.
Staro 08.09.2006, 13:10
maestro II. Uporabnik maestro II. ni prijavljen
Banned
Član od: Dec 2005
Naslov: Ne povem
Sporočila: 2.547

Citat:
Objavil-a TIGR
Popolnoma pravilno in razumljivo.
Ja sej je. Kot kaže sploh ni pomembna politična ureditev za časa častitljivega simbola, kako so Slovenci takrat živeli, kakšne so bile njihove pravice, odgovornosti, važno je le, da so Slovenci pod tem simbolom živeli eno dobro stoletje in da so bili pod jarmom, če že ne druga, skupaj...
Staro 08.09.2006, 13:32
Mojster

Citat:
Objavil-a maestro II.
Ja sej je. Kot kaže sploh ni pomembna politična ureditev za časa častitljivega simbola, kako so Slovenci takrat živeli, kakšne so bile njihove pravice, odgovornosti, važno je le, da so Slovenci pod tem simbolom živeli eno dobro stoletje in da so bili pod jarmom, če že ne druga, skupaj...
Skušaj prebrati članek, ki sem ga priporočal v prejšnjem postu, potem boš lahko imel tudi še kako drugo pripombo.

Značke
Črni, panter

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:35.