Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.02.2021, 23:24
Gapppy Uporabnik Gapppy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2011
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 129
Privzeto Re: IPv6

Citat:
Objavil-a johnny Prikaži sporočila
Kakor vem je to od zažetka možno.
Jaz imam svojega že leta. Samo sporoči jim imena tvojih DNS strežnikov na dns@telekom.si.

Smo zrihtal. Ampak nastopi težava ker se komaj učim urejanja DNS zapisov. IPv4 je še nekako šlo. IPv6 moraš pa malo odmislit logiko iz IPv4.

Nekako sem določil da kaže domena.com na en računalnik ki je stalno vklopljen in ima statičen IPv6. potem pa sem dodajal hostname.domena.com za vsak računalnik posebej. In če sem iskren ne vem će je tako prav.

Ni mi pa jasno ali bi bilo bolje imeti doma lokalni DNS server za domače računalnike (hitrost ipd.) Ali bo tudi ta moja stvaritev vredu. Se zavedam, da če nebo dostopa do interneta to ne dela kar zdaj ustvarjam. Kako si lahko naredim domači DNS server za backup v tem primeru.

MX zapis kaže na hostname.domena.com ki pa je isti računalnik ki se oglaša z domena.com.
Kako pa dodam naprimer ftp.domena.com ali je to sploh še aktualno oz saj protokol določa kam gre promet na kateri port in tako dalje. CNAME record naj bi blo tole. Ok www verjetno moram dodat ali ni potrebe? Nekako opažam da se www nekako opušča. Če pogledaš že naslov siolovega foruma nima www spredi zato pa ima forumi kar mislim da gre za host z imenom forumi in potem domena siol.net.

johnny lahko kak komentar na to temo?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ipv6

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prehod na IPv6 krepki O storitvah 0 14.02.2010 15:23
sinope 568+R2 in težave z ipv6 torstorm Tehnična pomoč 0 06.03.2009 19:41
forumi.siol.net - ipv6 loompek Tehnična pomoč 3 07.05.2008 11:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:26.