Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 27.03.2006, 13:24
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712
Privzeto Re: Predolgi kremplji?

šnela, predlog ... če si mačka ponavadi brusi nohte na tepihu, potem bi blo boljše, če bi kupila ležečo stvar za nohte brusit ...k jih je več vrst, eni so pokončni, ene pa lahko položiš po tleh pa tudi zgleda podobno kot tepih. Amapk, ker itak je to mal velik stroškov zdej za sprobavat, kaj ji paše pa kaj ne, predlagam en štor lesen ali desko, pomojem je to še vedno najbolše za mačje nohte brusit
Staro 27.03.2006, 16:19
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Mački in psi itak nimajo kaj delat v stanovanju to so divje zverine k morajo bit zuni.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 29.03.2006, 18:25
šnela Uporabnik šnela ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce šnela
Član od: Jan 2005
Sporočila: 8.124

No, varianta je še bila, da tisti steber z mačjo meto odišavim. Prodajalka mi seveda zatrdi, da to deluje na 90% mačk. In kaj se zgodi? Očitno je naša mačkonka med tistimi 10 %. Svašta.

Ampak obupala še nisem, še obstajajo možnosti. :D :D :D
Staro 30.03.2006, 07:44
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

haha sam res, moji mački tut ne pašejo v povprečje, so mal drgačni :D

probi ji nastavt to za brusit tm na tepiho oz mesto k si največkrat brusi nohte,
Staro 23.04.2006, 18:53
solsikke Uporabnik solsikke ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce solsikke
Član od: Nov 2003
Sporočila: 16.452
Privzeto Alergija na cvetni prah pri mačkah

Opažam, da je moja mačka hudo alergična na nekaj, kar je zacvetelo pred kratkim (verjetno na brezo), pa me zanima, če lahko veteriran sploh pomaga s kakšnimi antihistaminiki za živalice, ali bo pač morala to prestati kar tako?
Staro 25.04.2006, 16:10
miss K.Ritika
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Odganjanje mačk

Citat:
Objavil-a Blacky
tako kot je katrin rekla se strinjam..razreši težavo..tolko mej priprta vrata da bo lahko šla pogledat ..in potlej bo šla nazaj spat..ti pa nemoteno boš spau naprej...podobn primer sm jst meu..sm pustu vrata priprta..je pršla pogledala pa šla nazaj spat..sicer ne v košaro ampak men al na glavo...na prsni koš ali trebuh...zj sm jo usaj navadu d spi zravn mene ne pa na men
:D :D :D :D :D :D tako se konča ja,če pustiš vrata odprta.Mačka najbrž ne bo prišla samo pogledat,ampak se bo zleknila zraven, vsaj moj je tak.
Staro 03.05.2006, 06:09
Ana Borut Uporabnik Ana Borut ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Ana Borut
Član od: Feb 2004
Sporočila: 5.708
Privzeto Re: Kje poiskati pravo pasemsko mačko

jest imam pa en zlo nadležen problem, namreč ta posvojena perzika se noče česat niti por razno...po hrbtu še malo pusti spodnji del telesa pa ima ves v vozlih, če mi uspe kak vozel odrezat in to takrat ko je dobre volje, več pa ne...a morda ve kdo za rešitev? "frizer za hišne ljubljenčke ali jo lahko na veterini spedenajo?
LP Ana
Staro 19.05.2006, 20:25
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto Re: Kje poiskati pravo pasemsko mačko

Citat:
Objavil-a Ana Borut
jest imam pa en zlo nadležen problem, namreč ta posvojena perzika se noče česat niti por razno...po hrbtu še malo pusti spodnji del telesa pa ima ves v vozlih, če mi uspe kak vozel odrezat in to takrat ko je dobre volje, več pa ne...a morda ve kdo za rešitev? "frizer za hišne ljubljenčke ali jo lahko na veterini spedenajo?
LP Ana
Ok, to ni fino, ker vemo, da se Perzijke morajo cesat vsak dan ...

Zdej odvisno, kok sfecljana je ...

A imas kaksno gosto kovinsko krtaco in eno iz naravnih vlaken?

Ce ni prav hudo, gres lahko v kako specializirano trgovino za male zivali in tam vprasas po nekem posebnem pudru za lazje razcesavanje dolgodlakih mack.
Lahko pa poskusis tudi z navadnim pudrom za dojencke.

Ce ima pa ze vozlje cisto blizu koze, potem je pa ze precej tezje, ker je tut tist "spodnji sloj" krajsih dlak sfecljan. Glede na to, da se ti ne pusti cesati prav dosti, pa to lahko potem samo veterinar (s popolno narkozo macke) odstrani oz. postrize.

Ampak to je resitev samo na kratki rok, ne mores je vsakic peljat k veterinarju zaradi vozljev...

Upam, da sem vsaj mal pomagala

PS: A je mucka se mlada al ze starejsa?
Ce je mlada, pol imas se sanse, da jo mal prevzgojis in navadis na cesanje - (kokr se macke pac da "prevzgojit"
Staro 06.06.2006, 20:54
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto Dajanje zdravila macki

Zivjo.

Jst bi pa mela eno tezavico ...

Pred 2 tednoma sem dobila novo mackonko, ki sem jo sla iskat v zavetisce za zivali. Tam jo je ocitno ena macka napadla in jo opraskala po smrcku in tudi poskodovala tretjo veko v ocesu.
Peljala sem jo k veterinarju, ta mi je dal zdravilo "Corti Biciron" (nekaj med kapljicami in mazilom), ki ga moram zdej 1 teden 3x na dan kapnit muci v oko.

Tezava je pa v tem, da mi tega sploh ne pusti, se vsakic zelo otepa, praska in vedno bezi... Skratka - drama.
(da sploh ne omenjam, da se potem par urc zaradi tega kuja kot majhen otrok )
Kako naj jo lepo pripravim do tega, da mi bo pustila dajati zdravilo v oko?
A ma kdo kaksne izkusnje s tem?

Nasveti dobrodosli.
Hvala.
Staro 06.06.2006, 21:04
Bunny Muffin Uporabnik Bunny Muffin ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Bunny Muffin
Član od: Jun 2006
Naslov: Berlin
Sporočila: 125
Privzeto Re: Dajanje zdravila macki

Jst mela čist isti problem z mojim mačkom. Moj maček je mel zjutri zmeri čist rdeče in zatečene oči, pol sm šla z njem k veterinarju in mu je dal ene kaplce (ena taka bolj gosta tekočina) in vsakič ko sm mu to hotla dat v oči, ga je skor kap sunla od strahu! Bežat je začel po bajti in si zmeri z tačko vse vn pobrisu iz oči.

Pol sm pa probala z drugo metodo. Nardila sm čaj od kamilice, namočila en servetek v čaj in mu šla čez oči. To sm pač ponovila vsak dan. Nč ni peklo, nč ni skaku okol.... skratka vse je blo kul in problem je bil rešen v manj kot enem tednu.

Značke
mačji, mucku, nasveti, pomoč, rabim

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:26.