Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 16.09.2007, 20:59
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933
Privzeto Re: Amerika

Citat:
Objavil-a Balonar Prikaži sporočila
ja .. evo enega .. letim v Washington in tam presedem za Knoxvile .. je to presedanje v kaksni zaprti coni? .. ala carinska cona .. ali vmes lahko grem kam ven .. seveda če bom imel čas med poleti?
Preverjanje (carinsko) imaš samo enkrat, ob prihodu, pozneje to odpade, na drugem letalu.
Ker presedaš je pametno da imaš pri sebi kaj za preoblečt, če se ravno zgubi prtljaga. To je zelo hitro. Ko imaš enkrat potrjen vhod v USA, se lahko giblješ tudi izven carinske cone, vendar se prvo prepričaj koliko imaš časa za presedanje in iz katerega terminala letiš naprej. Zamude so redne, tako da se boš verjetno kar načakal!

Staro 17.09.2007, 07:19
Balonar Uporabnik Balonar ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balonar
Član od: Jan 2003
Sporočila: 797

kako je pa z zavarovanji .. imamo pač standardno zavarovanje .. potrebujem kaj posebnega za cez luzo?
Staro 17.09.2007, 07:39
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

zavarovanje: vzami Corris z asistenco v tujini, mislim, da tepride osnovno okoli 20 evrov... Krijejo pa potem bivanje v bolnišnici in še nekaj drugih zadev!!! Se splača!!!

Če letiš na Dulles International Airport imaš tule domačo stran letališča: IAD in pa še zamljevid terminalov: klik
Letališče je zelo veliko vendar tudi zelo pregledno, vse je označeno,... Med terminali in glavno zgradbo vozijo shuttli (manjši avtobusi), paziti moraš samo to, da se spraviš na tapravega (again: vse je napisano in lepo označeno) ... Še en nasvet: na Brniku (pardon letališču Jože Pučnik) čekiraj prtljago do svoje zadnje destinacije (se pravi Knoxwille) tako se izogneš dodatnim čekiranjem pri presedanjih in podobnim zapletom...
... sem še kaj pozabil?
Aja samo gibanje po letališču... Ročno prtljago imej vedno pri sebi, ne puščaj je naokrog, ker so zelo tečni in te lahko kaj hitro odpeljejo na zaslišanje
Enivej pa še tole: dovoljene stvari v ročni prtljagi

Slednje upoštevaj, ker ti bodo v nasprotnem primeru vse zmetali stran!!!

Aja pa še kar se tistega kartončka tiče: izpolni ga čitljivo in točno!!! po navodilih, američani so namreč zelo natančni kar se tiče izpolnjevanja formularjev... Sam sem nazadnje porabil tri, da sem na koncu le dovolj čitljivo in pravilno izpolnil stvari... njihov datum je napisan: mesec/dan/leto!!! npr: 09/17/2007

Če te še kaj zanima, pa samo na dan z besedo

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 18.09.2007, 10:11
Uporabnik

ok .. got me ticket
en dan bom imel časa do konference .. predvidevam, da si bom sel ogledat Knoxville .. čakanje med vmesnimi poleti imam samo dve urci .. glih za checking pa kej za pojest ...

Aldebaran hvala za nasvete
Staro 18.09.2007, 10:28
administrator

Balonar:
malenkost, vseli me, če lahko pomagam ... poleg tega pa seveda miren let in srečno pot

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 23.09.2007, 14:39
Uporabnik

..ja, seveda sem zbolel dva dni pred odhodkm .. sicer nič hujsega .. teče mi pa glih iz vsake luknje .. tudi iz tiste kjer ponavadi ne .. nor prehlad ..

kako je s tabletami (lekadol, aspirin C) na letalu? .. glede na to da checkiram prtljago samo enkrat bom moral to imeti s sabo ..
Staro 23.09.2007, 14:52
administrator

mislim, da so tablete dovoljene v ročni prtljagi... Drugače pa prosiš stewardeso za kakšen aspirin alikaj podobnega...

dovoljene stvari v ročni prtljagi
Citat:
Med svojo ročno prtljago lahko prenašate zdravila in nujno potrebna živila, vključno z otroško hrano, ki jih boste uporabljali med potovanjem. Morda boste morali dokazati, da jih nujno potrebujete; tekočine, kot so pijače in parfumi, kupite bodisi v prodajalni na letališču EU, ki je za točko, nakateri pokažete svoj vstopni kupon, ali na letalu, ki ga upravlja prevoznik EU. Če ste jih kupili zapakirane v posebni zatesnjeni vrečki, te vrečke pred pregledom ne odpirajte, sicer lahko varnostno osebje na kontrolni točki njeno vsebino zaseže.
Citat:
Zdravila ali posebej predpisana hrana
Nova uredba pri omejitvi vnosa tekočin dovoljuje tudi nekatere izjeme, med drugim imajo lahko potniki pri sebi zdravila ali posebej predpisano hrano v tekoči obliki (vključno s hrano za dojenčke), vendar samo toliko, kolikor potrebujejo za čas potovanja. Kot varovalko uredba določa, da mora potnik, v kolikor varnostno osebje ni popolnoma prepričano o določenem zdravilu ali hrani, dokazati pristnost zdravila ali hrane (na primer s pokušanjem).

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 26.09.2007, 23:23
Uporabnik

no, samo en lep pozdrav zaenkrat iz "cez luzo" .. vreme lepo malo me jetlag je*e, ampak bo ..

sibam na vecerjo v en country club kjer je vsak vecer 2000 ljudi in muzika v zivo ... ajme mene da još to vidim hehe

P.s. nameravam nabaviti portable DVD .. kaj je ze s temi formati NTSC/PAL?
http://www.walmart.com/catalog/produ...uct_id=5733532 temu konkretno pise NTSC

Nazadnje uredil Balonar : 26.09.2007 ob 23:25.
Staro 14.11.2007, 14:29
nity Uporabnik nity ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1
Red face florida

Ojla,

januarja potujem na florido, natančneje orlando in miami.

Imate mogoče kakšen nasvet za poceni spanje, hrano, zabavo, ter kaj je vredno videti. Mogoče kakšne izkušnje z renta car-kje se splača. Koliko je stopinj januarja, ali se da kopat v morju.

Hvala in prijeten dan, teden. mesec, leto....

nity

Nazadnje uredil nity : 15.11.2007 ob 12:22.
Staro 20.11.2007, 19:16
makik Uporabnik makik ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 5

ojla

A mi zna kdo povedat koliko znaša rentanje avta od V na Z. Nek srednje cenovni razred, nekaj majhnega... za en mesec!

Značke
amerika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:19.