Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Izobraževanje in šola

Izobraževanje in šola znanje, referati, plonkci, matura, izpiti ...

Orodja za teme
Staro 27.02.2008, 17:25
someone Uporabnik someone ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 2
Privzeto Re: Policijska akademija v Tacnu II.

živjo!
mene pa neki zanima:
js bom letos končala gimnazijo pa me zanima kdaj se lahk prjavm v polcijsko akademijo?šele drugo leto če bo razpis ane?
letos se še ne morm...je tko?
Staro 28.02.2008, 01:08
justa Uporabnik justa ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 4

Pozdravljeni!

Da še jaz pridam svoje. Iz prve roke.

Ne vem, kaj je že bilo napisanega, ker je tega preveč za brat in iskreno povedano se mi ne da. Zato se že vnaprej opravičujem, če je bilo kaj od tega že povedanega.

Bila sem II. generacija na PA. Testiranje smo opravili nekje v poznem poletju. Bil je "šprint" med ovirami, premagovanje ovir nazaj, pa še nekaj stvari. Ne vem več točno. Cooperja nismo laufal. Vsaj takrat ne. Z izobraževanjem smo začeli novembra na PP, odvisno pač na kateri si pristal ali si imel možnost, si jo izbrati sam. Januarja smo prišli v Tacen. Kako to tam poteka, najbrž že veste, zato ne mislim izgubljati besed. Zaključili smo maja, po letu in pol šolanja.

Kaj vam želim povedati je naslednje. Če imate možnost, da se odločite za drugačno pot, se nikar ne pakirajte v policijo. Delo je utrujajoče, nehvaležno, nespoštovano, izredno slabo plačano (po dobrih 7 letih dobrih 700 eu). S tem, da je všteta malica, potni stroški ipd. Dela se ponoči, ob vikendih, praznikih. Težko uskladiš službo in zasebno življenje. Zgodi se, da "delo" oz. probleme nosiš domov. Če imaš srečo, dobiš partnerja, ki se medtem, ko ti delaš, oprostite izrazu, praska po r..i. To mislim v prometni policiji. Na splošni je seveda malo drugače. Vidiš, slišiš, doživiš stvari, ki te nikoli ne zapustijo. Ni luštno, verjemite mi. Končajte srednjo šolo, da imate poklic, ker če ugotoviš, da to ni za tebe, si z gimnazijo nikjer.

To je vse. Mladim, ki še imajo možnost izbire, polagam na dušo, da dobro premislijo za kaj se odločajo.

Hvala.
Staro 06.03.2008, 00:06
vragec Uporabnik vragec ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce vragec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 45

Citat:
Objavil-a Sekica Prikaži sporočila
lep pozdrav!Mene pa zanima kdaj približno povejo datume za usposabljanje...in če kdo ve ali v letu 2008 sploh še bodo razpisi?

http://www.policija.si/portal/zaposl...andidati08.php
Staro 07.03.2008, 17:39
urs.a Uporabnik urs.a ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008

Na njihovi spletni strani piše, da bodo z izbranimi kandidati 30.6.2008 podpisali pogodbe. Pa me zanima, kdaj se začnejoizobraževanje? Oktobra, tako kot na vseh šolah?
Staro 07.03.2008, 19:08
Novinec

Pozdravljena!

Če tam piše, da podpišete pogodbo z 30.6.2008, to pomeni, da takrat začnete delovno razmerje. Se pravi, da boste z delom oz. izobraževanjem pričeli 1.7.2008.

Veliko sreče vsem bodočim policistom.
Staro 08.03.2008, 11:44
Novinec

torej si čez poletje tam? To mi je pa ful čudno
Staro 08.03.2008, 12:47
Novinec

Ja glej. Čudno ali ne. Ti skleneš delovno razmerje. Misliš, da boš doma sedela in čakala tistih par mesecev, da nastopi jesen ali zima in šele potem šla na šolanje, delovna doba bo pa laufala, plačo boš prejemala itd.? Ko se sklene delovno razmerje, se začne "akcija". Pa bilo to na PP ali v Tacnu. Ne vem jaz, kako je to sedaj urejeno, kje začneš z izobraževanjem, ker šolanje traja samo 6 mesecev.
Staro 08.03.2008, 12:52
Novinec

šolanje traja 18 mesecev . Za varuhe meje traja samo 6 mesecev.
Staro 08.03.2008, 13:15
Novinec

No, torej. Posebej za tebe, sem šla gledat v mojo delovno knjižico. Meni se je delovno razmerje sklenilo 01.11.1999. Takrat sem nastopila službo oz. šolanje na PP. Z novim letom smo pa prišli v Tacen. Torej smo začeli takrat, ko smo sklenili delovno razmerje. Nič prej in nič pozneje. Če tam piše, da sklenete delovno razmerje z 30.6. boste najbrž takrat tudi začeli z izobraževanjem.

Upam, da si zadovoljna z odgovorom, ker ti drugačnega ne morem ponuditi. Lahko se najde nekdo, ki ve več oz. kaj drugega kot jaz.
Staro 08.03.2008, 18:10
Novinec

aha...razumem ja. A veš kaj še me zanima...kaj pa delaš od začetka na PP...mislim ker v bistvu greš tja čist brez znanja. Hvala za vse odgovore...!!

Značke
akademija, policijska, tacnu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:06.