Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 12.09.2008, 18:16
lepotec Uporabnik lepotec ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce lepotec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 78
Privzeto pvc okna

Zanima me če ima gdo kakšne priporočila glede pvc oken.Zanima me tudi dobavitelji kateri je najboljši.
Staro 12.09.2008, 19:09
Barossa Uporabnik Barossa ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2008
Sporočila: 18
Privzeto Re: pvc okna

Ajm. Cenovno ugodni. To pomlad so nam menjali staro ven, novo notri. Hitra in čista montaža. Priporočila smo dobili od kakih petih ljudi ki imajo njihova okna. Niso pa druga nič dosti slabša veš...razlike so vglavnem v cenah in kaj ponujajo za določeno ceno.
Staro 13.09.2008, 08:17
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Jaz ne bi vzel plastičnih, ker vidim pri sosedu kako grda postanejo čez leta... Na sejmu sem videl lesena okna z alu prevleko, ki zagotavljata najboljšo izolacijo in ni jih treba barvati, pa še še lepo izgledajo.
Staro 13.09.2008, 11:14
DINAMIK Uporabnik DINAMIK ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 254

Najbolša pvc okna ima ARCONT Gornja Radgona.....,kvaliteta in cena je daleč pred ostalimi.Pošlji ponudbe na več podjetji pa boš videl kakšne velike razlike so v ceni in seveda montaži,lp.
Staro 13.09.2008, 16:43
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a lepotec Prikaži sporočila
Zanima me če ima gdo kakšne priporočila glede pvc oken.Zanima me tudi dobavitelji kateri je najboljši.
satler...slov.konjice
Staro 13.09.2008, 19:33
Novinec

Pvc okna so se zelo izboljšala v nekaj letih, saj je to precej nova zadeva naprav lesu ali aluminiju. Z leti pa zbledi vsako okno oziroma plastika ali barva. Ali pvc, leseno barvano ali pa alu plastificirano...vse se enkrat postara. Za nobenega proizvajalca ne moreš reči, da je pa zares prvi in najboljši...
Dobro preveri njihove podatke ki jih dajo za proizvajalca teh prifilov s katerimi potem sestavijo okna ...kajti večina jih dobavlja iz Nemčije, tudi celo isto firmo...tko da bi ti lahko okna montirale tri firme, pa bi videl da imajo vbistvu isti material.
Vglavnem,upam da se boš dobro odločil in da ti bodo okna dobro služila.
Staro 13.09.2008, 19:39
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

hm, pri nas smo se odločali med dvema izvajalcema in se odločili za MIK. V ponedeljek pridejo narediti izmero, potem pa trdijo, da bo v roku enega meseca delo zaključeno. Cena med obema izvajalcema je v bistvu le nekaj EUR razlike, s tem, da je prvi izvajalec, narisal v predračunu okna malce po svoje, drugi pa v danih mojih merah (za predračun).

Glede tvojega povpraševanja. Pazi le, da se ne odločiš za kakega sila poceni izvajalca. Temu primerna bo tudi potem vgradnja, lahko pa tudi sama izdelava in kvaliteta materiala. Prijatelj se je pred tremi leti odločil za veliko cenejšega izvajalca, kar se je potem pokazalo za zgrešeno odločitev. Pri prvem večjem nalivu, niso mogli niti sproti odstranjevati vso vodo, ki je tekla skozi obrobe oken v stanovanje. Izvajalca ni bilo več blizu, tako, da sem jih reševal s silikonom sam. Viseti na oknu v 5. nadstropju je zadeva dokaj škartljiva, izgleda pa, da je bila uspešno zatesnjena.

Drugi primer cenovno zelo ugodnega izvajalca. Po montaži oken, na lepem stanovalki pri odpiranju okna, ostane v roki celo okensko krilo. K sreči ni prišlo do poškodb. Izvajalca ni bilo več blizu, popravilo je izvedel drugi podjetnik. Cena v končnem obračunu je bila veliko dražja, kot če bi stanovalka najela kvalitetnejšega in nekaj dražjega izvajalca.

Mene je pri prvem izvajalcu, katerega je sosed pohvalil (že naveden v drugem zapisu), motilo to, da pri razgovoru ni imel nobenega časa. V roke mi je porinil prospekt in rekel, preglejte kaj delamo in odšel. Nato pa letal sem in tja, telefonaril, kot da me ni. Ko sem mu končno uspel poriniti v roke narisana okna z merami za predračun, je obljubil, da bo poslal predračun. Tega je res presenetljivo hitro poslal tako po mailu, kot po pošti. Je pa nekaj mer spremenil, tako, da se z njimi ne morem strinjati. Lahko bi se še pogovoril, ampak me je že takoj odbil njegov odnos pri prvem srečanju.

Drugi si je vzel čas in sva se poleg risbe dogovorila o vseh detajlih. (nikakor se ne strinjam, da so zunanje police iz aluminija, ker potem po njih ropota dež, ampak morajo biti iz kamenja, umetnega ali naravnega). Seveda sem pri predračunu opazil nekaj drugih postavk, kot sva se dogovorila, ampak pri dodatnem razgovoru, bodo moje zahteve upoštevane.

Moja zahteva je tudi, da stara okna in ostalo kramo izvajalec odpelje. Seveda stroške tudi obračuna, so pa tako minimalni, da se vsekakor bolj izplača, kot pa da bi se s tem ukvarjal sam.
Pa še nekaj, pri primerjanju ponudb, sem opazil, da imata stekla oba enake kvalitete.

Plastika. Dvomljivo na prvi pogled in še vedno skeptično. Nekateri prisegajo, da se potem na steni nabira vlaga, ker okno enostavno ne diha, kot leseno. Vendar je potrebno vedeti, da sta pri obeh tipih oken tako slabe kot dobre strani. Kaj prevlada in kaj nam bolj odgovarja pa pomeni našo odločitev za kateri tip se kdo odloči. Pri nas ne verjamem, da bi se nabirala vlaga, ker imamo okno leto in dan odprto na oberlift. Predvsem si malo oglej na spletni strani in poišči razlago o prednostih in slabostih med PVC in lesenimi. Vendar je dandanašnja plastika že tako dodelana, da klubuje tako vremenu, kot ostalim zunanjim pogojem, brez vidnih sprememb, kar nekaj časa.

Odločili smo se le, da morajo okna imeti aluminijaste rolete (plastiko stolče toča) in morajo biti montirani komarniki. Predvsem pa, da mora zamenjavo in izdelavo ter vgradnjo opraviti firma, ki nekaj pomeni in ima tradicijo, ne pa neki kvazi obrtniki, ki jim je v glavnem le za to, da pokasirajo, ter naredijo tako, da je v času njihove prisotnosti vse OK, po njihovem odhodu pa se lahko vse podere.

Ko bo delo zaključeno, bom zapisal še par stavkov, mogoče bo tudi kaj zanimivega in uporabnega za ostale, ki jih to delo še čaka in se težko odločijo kaj vgraditi pri obnovi.

Zanimivo tudi to, da sem lani na spletni strani našel razpis za sofinanciranje pri obnovi oken in vrat. Sredstva so nepovratna, predstavljajo pa nekako, če se ne motim 30% celotnega zneska. Zato lastnikom stanovanjskih hiš priporočam, da se pozanimajo tudi o tem. Mene sta zmotili pri razpisu dve stvari .

1. Sredstva lahko dobijo le lastniki hiš, pod nobenim pogojem pa ne lastniki stanovanj v večstanovanjskih stavbah (blokih), kaka so ta merila, če se oba lastnika odločita menjati okna, mi ni razumljivo,

2. še v času razpisa in dokaj dolgega časovnega roka za zaključka razpisa, so bila sredstva že razdeljena. Čudna politika ustanove, ki razpolaga in deli sredstva po razpisu.

Mene pa osebno zanima, zaklaj naprimer zračne prekate, ki jih ima PVC okvir, ne zapolnijo s purpen ali podobno peno. S tem bi povečali izolacijo, preprečili morebitno rosenje v prekatih in okno bi bilo še bolj trdno.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 13.09.2008 ob 19:42.
Staro 18.09.2008, 22:03
Novinec

Alu rolete so dobra zadeva. Moj oče se ukvarja z senčili dobrih 30 let, tako da ti lahko iz prve roke povem, da toča poškoduje alu rolete tako kot lahko toča poškoduje avto, udrtine..potem pa gledaš kako grda je ali pa zamenjaš za nove..kar pa veš da so alu rolete zelo drage ane.
Še vedno se večina ljudi odloča za pvc rolete, ne vem zakaj, ampak tako kaže praksa. Ponavadi pravijo, da je neka srednja varianta dolgoročno najboljša.

Tudi alu okna niso "nafilana" z porpenom, ker mislim da ni potrebe..ali pa šparajo kaj pa vem.

Še nekaj glede pvc oken. Prva, ki so prišla na trg, so dobesedno zadihtala stanovanje oziroma sobo..posledično problemi z pomanjkanjem zraka, rosenje itd..danes tega mislim da ni več. Še več, no za druge firme ne vem, ampak ta naša Ajmova okna imajo dvojno zapiranje. Kar pomeni da ga zadihtaš na pol in je še bolj zračno-ali pa ga normalno oreng zapreš (tako okovje je, ki pač to omogoča).
Staro 19.09.2008, 09:13
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

pred 14 dnevi so nam zamenjali okna ... po priporočilih in preučitvi štirih predračunov, smo se odločili za ARCONT ...
imam same pohvalne besede ... odločitev zanje je padla tudi, ker nisem imela občutka, da smo pač samo še ena stranka, ampak so si vzeli čas, nam svetovali ( imam zunanjo stekleno steno) in nam priporočili najboljše rešitve ...
pa niso nam vsilljevali svojih pogledov( kot je bil primer z drugo firmo) ampak so se prilagodili našim željam, kolikor se je dalo
...
vsemogočni, zmeni se dobro z podjetjem MIK ... kolegici so zapirali teraso, ima brezupen kondenz in zamakanje ob najmanjšem dežju na eni strani ... nikakor se ne morejo dogovoriti kako in kdaj bodo popravili ... je že čisto obupala, pa še zima se spet bliža ...
so med najdražjimi, a na žalost so pri frendi naredili eno veliko šlamparijo ...
Staro 19.09.2008, 14:01
DINAMIK Uporabnik DINAMIK ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 254

@nattka....,pravilna odločitev ARCONT je firma kot se šika....,MIK je drag in ni kvalitete,žal resnica boli.

Značke
okna, pvc

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
strešna okna in obroba SloCop Dom in družina 3 19.03.2007 17:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:27.