Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 17.10.2012, 14:59
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474
Privzeto Re: pvc okna

Vsemogočni, nimaš pojma. Lahko bi si vzel nekaj dragocenega časa in malo prebral ter preštudiral stvari preden se oglasiš.

Za vse ostale stvari je tu Google.

Ko boš preštudiral pa lahko postaviš KONSTRUKTIVNA VPRAŠANJA
Staro 19.10.2012, 22:13
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Sem prebiral na spletnih straneh, (če vpišem v iskalnik rekapitulacija, dobim dovolj podatkov, pri tem pa me moti le to, da ni rekapitulacije brez električne energije).
Zato mi prosim razloži le eno zadevo. Ko za dalj časa zmanjka elektrike (ponekod je to še možno), kje boš dobil na daljši rok 50V napetosti za pogon ventilatorjev in kako boš v tem primeru prezračeval stanovanje?

Poznam enega človeka, ki propagira na široko, drug sistem varčevanja (ne prezračevanje), ker to prodaja njegov sin in mu želi narediti čim več prometa.

Lej, ne mislim se kregati, ker je to najmanj spodbudno še manj dobrodošlo. Vendar ima na vsako zadevo, vsak svoj pogled. Sam sem napisal svojega, nikakor in nikjer ne trdim, pa da imam edino jaz prav. Potrebno se je pač pogovarjati, ne kregati, pa čeprav eden drugemu ne damo vedno prav. V tem ni nič narobe, ljudje sami pa iz tega izluščijo, kaj je njim v prid in kaj ne.

Torej, sam sem prepričan v to: kdorkoli razmišlja o tem načinu prezračevanja, naj si prebere literature, ki so na razpolago, predvsem pa, dobre in tudi slabe strani. Kajti vsaka zadeva ima oboje. In ko naštudira in pogrunta, da je to za njega ali ni, naj se tako odloči. Kajti poudarjanje le dobrih stvari je sigurno zavajanje potrošnika oz. kupca.

Še manj pa istočasno blatenje neke konkurence. Pa nimam oken AJM (šeprav je večini mojih sostanovalcev, vgrajevala okna prav ta firma in so zadovoljni), ker sem se odločil za drugo bolj znano firmo in bil na koncu kar precej razočaran, ne nad materialom, ampak nad delom monterjema. In ko so mi prišli popravljati napake drugi monterji iz iste firme, so bili, kot noč in dan proti prvima monterjema. Zato firme ne morem šimfati, lahko bi pa navedel le, katera dva monterja naj se ljudje izogibajo pri vgradnji. (Pa tudi o samih oknih, slabih in dobrih stvareh, po nekajletni uporabi, bi lahko precej napisal).

Enostavno si pa ne znam zamišljati, da se ljudje vedno bolj zapirajo v škatle in vedno bolj odtujujejo od narave, istočasno pa želijo vse ugodnosti, ki jo nudi sama narava, vendar, to na umeten način. S tem se sam ne strinjam nikakor, nimam pa popolnoma nič proti tistemu, ki se za takšen način življenja odloči.
Kajti ves polikan, ves nežen prideš v dokaj kruto naravo in res, stakneš gripo, stakneš alergije, ker na nobeno stvar zunaj škatle nisi več odporen. Za mene, ni vse veterc v obraz, ki prija in hladi ali greje, za mene je bolj važno, da živim čim bolj naravno, čeprav s prepihom in prahom, ki pride skozi odprto ali priprto okno. Ne vsiljujem pa tega, nobenemu. Lahko pa se o tem pogovarjamo in iščemo sprejemljive ali odklonilne okoliščine. In sem prepričan, da je temu tudi namenjen forum.
Staro 20.10.2012, 17:57
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Danes sem na Siolovi spletni strani prebral tudi to:

Strupene snovi v vašem domu

Ali ste vedeli, da je onesnažen zrak v zaprtih prostorih vašega doma ali pisarne lahko celo bolj škodljiv kot onesnažen zrak zunaj? Poleg nesnage iz okolja namreč vsebuje toksične kemikalije, ki hlapijo iz marsikatere stvari v stanovanju.

Še posebej zaskrbljujoč je formaldehid, ki draži dihalne poti in je potencialno kancerogen, zaradi široke uporabe pa je prisoten skorajda povsod – v peni za izolacijo, pohištvu (iverka), preprogah, sredstvih za čiščenje in celo v mehčalcu za perilo.
Staro 21.10.2012, 13:40
Pripravnik

Najprej mi povej koliko je to zate daljši čas? 1 minuta, 1 ura, 1 dan 1 teden brez električne napetosti?

Nikoli ampak res nikoli nisi več kot en dan brez električne napetosti. Še če vse potrga do tebe, fantje iz elektra hitro postavijo nazaj.

Če ta tako skrbi si lahko namestiš sistem UPS in nato še agregat z generatorjem, pa boš imel skoraj 100 % zanesljivost.

Nekaj si omenjal "nazaj k naravi"... Lahko se preseliš v jamo, imaš idealen zrak konstantne temperature in zelo čist ter blagodejen za telo.

Okna brez mehanizma so cenejša več kot 50 % od oken z mehanizmom, ki se odpirajo.

http://www.pozanimaj.se/index.php?op...id=89&cf_id=78

Plus pri oknih brez mehanizma je tudi to, da jih ni treba vzdrževati (menjati tesnil, okovja...), minus je pa, da se je treba za čiščenje potruditi z zunanje strani oziroma barvati jih je treba, če so lesena.

Rekuperacija je luksuz (kot npr. parking senzorji v avtu), investicija se ne povrne, vendar ti omogoča mnogo bolj kakovostno življenje kot če moraš vsak dan VEČKRAT luftat.

Rekuperator ti zrači 24/7, nobeno prezračevanje na roke ti ne zagotavlja tega. Tudi vlažnost je zelo pomembna, z navadnim zračenjem pa veš kako je z vlago.

Dodaten plus za rekuperacijo je, da ne potrebuješ nape v kuhinji, saj je nepotrebna in celo nezaželena, če ima odvod ven, saj v tem primeru porušiš dotok in odtok zraka, katerega regulira rekuperator.

Stvar vsakega posameznika je, če želi imeti vlago v stanovanju ob menjavi oken.

Nisem nobeden prodajalec ali zastopnik, povem pa kaj je dobro za življenje.

Velik problem je radioaktivni radon v neprezračenem stanovanju...
Staro 21.10.2012, 13:44
Pripravnik

Verjamem pa, da bodo v stanovanjih prihodnosti nameščeni pasivni sistemi prezračevanja, kar so poznali že naši predniki in se v modernih tehnološko dovršenih zgradbah že dela, za stanovanja kot jih poznamo danes pa to še ne bo v tem desetletju. Treba je upoštevati tudi lokacijo in lego stavbe, da se omogoči pasivni način prezračevanja.
Staro 20.02.2013, 18:01
gabirostohar Uporabnik gabirostohar ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2013
Sporočila: 1

Sem v fazi menjave oken. Katerega ponudnika priporočate? Na trgu jih je namreč ogromno. Trenutno se nagibam za Secom iz Krškega, ker imajo ravno 3 slojno zasteklitev zastonj. Pa nasploh so bili prijazni. Tudi meritve sem že imela. Pri meni sta bila merilca iz secoma in mika celje. In mi je bil iz sekoma bol všeč, ker je ogromno vedel in znal svetovat glede same vgradnje. Bomo videli, moramo vse skupaj prespat

Značke
okna, pvc

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
strešna okna in obroba SloCop Dom in družina 3 19.03.2007 17:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:20.