Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.10.2009, 14:44
upirna Uporabnik upirna ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2009
Sporočila: 1
Privzeto Siol tv na računalniku

Postavil sem si siol TV na računalniku, vendar mi le-ta ne deluje. Skonfikuriral sem jo po navodilih na več različnih računalnikih, vendar zadeva še vedno ne deluje. Poskusil sem tudi z različnimi programi, kot so VLC in podobno, vendar je rezultat vedno isti. Testiral sem tudi kable, vendar so je izkazalo, da je z njimi vse v redu. Sumim, da je nekje problem na siolu, čeprav mi ni ravno jasno, kako lahko deluje na sagemu brez problema, ko pa isti kabel prestavim na računalnik, pa mi TV ne deluje. Za lažjo ponazoritev problema, sem posnel tudi video.

http://www.youtube.com/watch?v=1AKQs43Rcs4

Še nekaj dejstev:
1. sinope uporabljam kot modem in ne kot router. Vlogo routerja opravlja drug računalnik.
2. Tako kot je privzeto, je na tretjem in četrtem vhodu nastavljen video izhod
3. Video izhod ima direktnen kabel bodisi do računalnika bodisi sagema
4. Občutek imam, kot da bi požiral prostor za dve televiziji, vendar je to nemogoče, saj sem izklopil sagem-a tudi fizično
Odgovorite s citatom
Staro 04.10.2009, 14:59
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719
Privzeto Re: Siol tv na računalniku

Iste zelene kockice meni pokaže za 2 sekundi samo takrat, ko menjam program ( naprej deluje OK ), vendar ne vedno oz. redkokdaj. To se pojavi večinoma, ko imamo prižgan še en tv preko tv komunikatorja, in ko jaz gledam hkrati še tv na računalniku, čeprav imam odprto linijo za 3x tv v mpeg2. Najbolj zanimivo pri vsem tem pa je to, da 2 tv komunikatorja hkrati delujeta brez teh kockic ob menjavanju programov, torej je problem samo preko PC. Že dolgo študiram kako bi to odpravil pa ne gre in ne gre....

Nazadnje uredil kikus20 : 04.10.2009 ob 17:44.
Odgovorite s citatom
Staro 04.10.2009, 15:57
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329

Pa ste vzeli mpeg2 ali mpeg4 playlisto?
Staro 04.10.2009, 17:45
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.668

Playlista ne igra kakšne posebne vloge. Meni je do nedavno delalo v redu, sedaj pa ga niti ne bom več uporabljal, sem raje nabavil nov tv. Edini stvari, ki sta bili mogoče pri meni krivi sta OS (prehod na Win7), ter mogoče Siol.
Imam mpeg4, poizkusil sem z mpeg4, mpeg2 listo, en multicast, drugi, en antivirus, brez, drugi, torej mi je zmanjkalo načinov, ostala sta samo dva, ampak kot pravim, zaenkrat sem opustil reševanje. Sem pa razpisal moje težave v drugi temi, ker sem mislil da je kriv multicast.
Staro 04.10.2009, 17:49
Uporabnik

Z mpeg4 playlisto deluje OK. Samo z mpeg2 so problemi kockanja pri menjavanju programov. Ni tako moteče, ker se ne pojavlja stalno, ampak samo občasno. Kolikor vem nimate uradne podpore za siol tv preko PC-ja? V čem bi lahko bil problem glede na to, da se pri 2 sagem komunikatorjih to kockanje ob menjavanju programov ne pojavlja? Pojavlja se samo sagem + PC hkrati. Drugače imam vdsl2 in dovolj sinhronizacije za 2x tv v mpeg2 + 1/1 mega internet.

Očitno bomo tisti, ki smo na bakru res prisiljeni uporabljati mpeg4, čeprav imamo odlično linijo ( 200m do centrale ) ?

Sicer nimam nič proti kodiranju v mpeg4, ker bi mogla biti kvaliteta slike v mpeg4 precej boljša, kot v mpeg2 kodiranju ob isti sinhronizaciji programov.

Po mojem mnenju bi mogli počasi razmišljati o uradni podpori tudi za PC, vsaj zaradi tega dejstva, da je zelo poceni možno sprogramirati dober in dokaj poceni software za uporabo siol TV - ja preko PC. Tudi vsi LCD/plasma televizorji in računalniki že imajo vse priklope za povezavo PC - ja in TV - ja ( tudi digitalno ), zato tu ni nobenega problema.

Če bi tak program obstajal, in bi nudil vse sodobne funkcije gledanja televizije, sem jaz že en kupec, ki ga bi bil pripravljen tudi plačati.
In predvidevam, da je takih kupcev zagotovo še precej...

Nazadnje uredil kikus20 : 04.10.2009 ob 18:08.
Odgovorite s citatom
Staro 04.10.2009, 17:51
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.668

Lahko pri tebi, ker imaš mpeg2, pri meni je bilo isto, sem pa uporabljal mpeg4 listo, pa ni pomagalo. Sicer po določenem času se je normaliziralo, samo do takrat je kockalo kot noro. Ko si premaknil program ista zgodba...
Staro 05.10.2009, 14:02
080 Jan Uporabnik 080 Jan ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Jan
Član od: Sep 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 35

Zadnje čase opažam precej težav s tv na računalniku pri uprabnikih s operacijskim sistemov WIN7. Tudi sam sem to možnost preizkusil in naletel na podobne težave, tako da bo že držalo, da se nekje v WIN7 skriva težava, ki nekako blokira stream. V win xp teh težav ni.

Glede uradne podpore pa je dober predlog vendar zaenkrat neizvedljiv, saj še ni programa, ki bi bil sposoben ločiti uprabnike glede na uporabniška imena in naročene pakete.
Odgovorite s citatom
Staro 05.10.2009, 15:28
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Eno aplikacijo prvo rabite (rabimo) na uporabniški strani vključno z možnostjo VoD. Pol se bo šele dalo kaj konkretno povprašat in odgovorit. Sedaj rabimo 4-5 programov za gledanje TV na "kupčku" OS-ov... (Multicastu sicer skoraj nič ne manjka.). Do takrat pa v praksi res lahko le določene težavce z dobro voljo vas tehnikov tu na forumu rešujemo.
Pa še dosegli boste, da se bo gledalo (le) kar je naročeno...
WIN7 pa je itak v testni fazi. MS se je zadeve pač lotil nekolko drugače kot Viste in ga že pred izidom propagira kot dozorel sistem. V praksi bo pa zadeva za vsakodnevno uporabo ravno tako po prvem SP kot prejšnje različice.
Odgovorite s citatom
Staro 05.10.2009, 15:58
Uporabnik

Win 7 je hitrejši kot win vista to je že dejstvo in tudi enako hiter kot win xp. Ni pa nič hitrejši od win xp, zato ne vidim logike zakaj bi skakali iz win xp na win 7 ( vsaj zaenkrat ).

Mimogrede jaz imam težave s kockanjem slike ob menjavanju programov preko PC-ja tudi na win xp PRO ( res samo občasno ampak so ).

WIN XP SP3 je isto hiter kot win 7 final build 7600. In še manj problemov je na win xp oz. je vse podprto kot mora biti in tudi v praksi deluje.
Res ne vem kaj vidite v teh win 7...

Osebno bom dal gor win 7, ko bo dal skozi kakšen service pack 2, prej zagotovo ne, čeprav mi vsa hardware podpira OS win 7.

Malo si poglejte po spletu teste win xp vs. win 7 pa boste videli, da sta win xp in win 7 skoraj identična.
Res da ima win 7 nekaj sladkorčkov ( predvsem varnostnih in olepšalnih ), ki jih win xp nima, a jih v win xp lahko dodatno inštalirate pa je...

Še vedno menim, da je WIN XP najbolši sistem, ki ga je Microsoft kdaj spravil skupaj...je pa res, da gre win 7 v smeri da ga sčasoma zagotovo prehiti...

Nazadnje uredil kikus20 : 05.10.2009 ob 16:20.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
računalniku, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV plus vprašanje davidbe SiOL TV 23 28.01.2009 18:05
Ukinitev izbire siol tv in siol tv+ sori SiOL TV 67 06.01.2009 14:54
NEzaupanja vredni Siol ginko O storitvah 3 15.12.2008 18:23
Siol TV na računalniku in zaklenjeni programi herzen SiOL TV 2 10.01.2008 13:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:02.