Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.09.2006, 21:24
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Siol TV na računalniku

Nakup amina ni obvezen.
Če mate centralo tkorekoč pod nosom ne bo problema.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2006, 21:25
ursika Uporabnik ursika ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 4

A se ne bi dalo nekako prek enega amina gledat na dveh koncih? na primer, da bi se nekako razdelilo. Nekje sem brala, da če gledaš direkt preko računalnika, sploh ne zvežeš amina zraven, ampak vklopiš mrežni kabel kar iz modema v mrežno, al nekaj takega. Sam verjetno je pol spet ali-ali..?
(ker ima modem sam en izhod za teve)
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2006, 21:29
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Na Sagemu sta 2 izhoda namenjena za TV sicer pa daš en switch vmes pa potegneš kable kakor ti paše.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2006, 21:31
ursika Uporabnik ursika ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a rock
Na Sagemu sta 2 izhoda namenjena za TV sicer pa daš en switch vmes pa potegneš kable kakor ti paše.
Ampak, ravno danes mi je en iz helpdeska rekel, da med modemom in aminotom ne sme bit nbenga "vmesnika", torej switcha al pa routerja. A me je nasral?
LP
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2006, 23:47
drnovurb Uporabnik drnovurb ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce drnovurb
Član od: Jan 2006
Sporočila: 213

Verjetn je reku, da ga ne rabiš, ne pa da ga ne sme bit :D
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2006, 07:19
bluemax Uporabnik bluemax ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bluemax
Član od: Feb 2004
Sporočila: 842

Citat:
Objavil-a kvaka
mrjerry: mislim, da na siolu ne gre kar z avtomatskimi nastavitvami. Pa vsaj včasih je bilo treba IP kartice vnest še v VLC (za povrh pa te nastavitve niti ni bilo v enih verzijah VLCja).

Avtorju teme: če si uspel nastavit, ok, sicer pa povej, pa bom spesnil, kako gre pri meni.
Ja uglavnm ni mi ratal... Škoda k nism bl prtisnu na monterja...
Lp
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2006, 19:04
Dravlje Uporabnik Dravlje ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 382

Citat:
Objavil-a kvaka
mrjerry: mislim, da na siolu ne gre kar z avtomatskimi nastavitvami. Pa vsaj včasih je bilo treba IP kartice vnest še v VLC (za povrh pa te nastavitve niti ni bilo v enih verzijah VLCja).

Avtorju teme: če si uspel nastavit, ok, sicer pa povej, pa bom spesnil, kako gre pri meni.
Tudi meni ni uspelo z avtomatiko.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2006, 22:45
kvaka Uporabnik kvaka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kvaka
Član od: Jan 2003
Naslov: somewhere over the network
Sporočila: 3.712

Ok, bom poskušal zdaj razložiti, kako sem nastavil na Siol-u, da deluje televizija tudi na PCju. Sicer je bila podobna zadeva opisana tudi kje drugje, mogoče malo premalo jasno. Tole sem nastavil trotl-ziher, po najdenih navodilih in nisem preveč tuhtal, kaj je nujno potrebno in kaj ne...

Torej. Najprej je potrebno v računalniku imeti dve mrežni kartici. Ena bo služila Internetu, druga Siol TVju. Tiste za internet ni potrebno nič prenastavljati, tisto drugo pač.

Ko so gonilniki nameščeni bo potrebno najti Aminov IP naslov. Mrežna kartica namreč mora dobiti IP v istem podomrežju. Mrežno za Siol TV je potrebno povezati v TV port na modemu (če je sagem), vsekakor pa v nek port pred usmerjevalnikom. Jaz imam recimo TV port s Sagema povezan na stikalo, potem pa en kabel do Amina drugega pa do PCja. Mislim, da bo brez težav delovalo, če je amino priključen na en "TV" port, mrežna pa na drugega.
Ko je to povezano je potrebno namestiti "sniffer", s katerim bomo prisluškovali mreži in izbrskali IP naslov Amina. Packetmon (http://www.analogx.com/CONTENTS/down...twork/pmon.htm) je dovolj preprost in brezplačen. Za začetek morate mrežni za SIOL TV nastaviti praktično poljuben veljaven IP. To je potrebno samo zato, da lahko potem v Packetmon-u izberete v file/config ustrezni "network interface". Poslušati hočemo namreč oddaje na mreži, kjer je priključena TV mrežna in ne tista za internet. Torej v packetmonu izbereš tisti IP, ki si ga prej nastavil, potrdiš in pritisneš gumb start za začetek poslušanja. Izključiš Amino iz napajanja (ali pa ga vsaj ugasneš in ponovno prižgeš, mislim da tudi zadošča) in ga ponovno priključiš. Prikazal se bo promet med Aminom in Siolovimi TV strežniki... V seznamu IPjev poišči 10.X.Y.Z. Pri meni recimo 10.21.111.202. To je IP tvojega Amina. Zdaj le v omrežnih nastavitvah v nadzorni plošči nastaviš ip naslov "TV" mrežne na 10.X.Y.Q (jaz imam recimo 10.21.11.203). X in Y sta seveda ista kot pri Aminu, Q pa poljuben (2-255?), a različen od Amina. Tu mi pravzaprav ni čisto jasno, ali lahko uporabiš isti IP in kaj se zgodi, če ga suneš sosedovemu Aminu (ugibam, da je ta naslov najbrž čisto privaten)... Aja, masko podomrežja nastaviš 255.255.0.0. Mrežna je zdaj konfigurirana. Amino je seveda potrebno izključiti, če nimate pri Siolu urejenega spremljanja dveh programov hkrati, sicer ne bomo na TVju videli nič razen zatikanja... (no, da se gledati istočasno isti program)

Zdaj je potrebno namestiti VLC (http://www.videolan.org/vlc/). In (ni nujno, je pa praktično) nekje dobiti "playlisto" za Siol TV. Ena kar sveža je na voljo tu: http://www.stamcar.com/datoteke/sioltv.zip . To playlisto je potrebno razzipati nekam, recimo naravnost na c:\. Potem si narediš bližnjico, kjer kot cilj vneseš "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" "c:\sioltv.m3u" --miface-addr 10.X.Y.Q --filter deinterlace --deinterlace-mode bob. To seveda velja, če si VLC namestil na privzeto mesto, razzipal prej imenovano playlisto neposredno na c:\. Namesto 10.X.Y.Q seveda daš številko svoje TV mrežne (pri meni torej 10.21.111.203). Tisti filter na koncu pa daš, če hočeš malo lepšo premikajočo se sliko (ni nujen, če hočeš malo varčevati CPU).

Preostane še klik na bližnjico in zadeva bi morala steči. Namesto te bližnjoce se da vse ustrezno nastaviti tudi iz VLCja, samo je tako skoraj lažje, posobej ker se vmesnik VLC spreminja iz verzije v verzijo.

Nazadnje uredil kvaka : 16.09.2006 ob 22:48.
Odgovorite s citatom
Staro 17.09.2006, 12:25
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

V glavnem to, da se potrebuje ta amino je smo nateg, Prav bi bilo, da bi bila dolznost SIOL ali T-2, da naredi en nnjihov softwerski program uporabniku prijazen, da lahko normalno vse omenjeno dela na racunalniku, ter, da ima ze vgrajeno moznost snemanja oddaje. Mislim sramota, z temi aminoti, samo, da se se dodatno pobira denar, tako kot nekoc v ISDNji. In kaj sedaj koliko folka imas se ISDN, to cudo tehnologije, ki ti prikaze stevilko klicocega in dve liniji hkrati, joj, kako uporabna zadeva, za katero se res splaca dati unih 500 ali 1000 SIT vec na mesec ane?
Odgovorite s citatom
Staro 17.09.2006, 15:18
drnovurb Uporabnik drnovurb ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce drnovurb
Član od: Jan 2006
Sporočila: 213

Citat:
Objavil-a anarchy
V glavnem to, da se potrebuje ta amino je smo nateg, Prav bi bilo, da bi bila dolznost SIOL ali T-2, da naredi en nnjihov softwerski program uporabniku prijazen, da lahko normalno vse omenjeno dela na racunalniku, ter, da ima ze vgrajeno moznost snemanja oddaje. Mislim sramota, z temi aminoti, samo, da se se dodatno pobira denar, tako kot nekoc v ISDNji. In kaj sedaj koliko folka imas se ISDN, to cudo tehnologije, ki ti prikaze stevilko klicocega in dve liniji hkrati, joj, kako uporabna zadeva, za katero se res splaca dati unih 500 ali 1000 SIT vec na mesec ane?
Am....sej ne rabiš aminota za računalnik...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
računalniku, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:48.