Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 28.09.2010, 15:50
peterp Uporabnik peterp ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 79
Privzeto Re: TV in internet na računalniku skozi en kabel?

Jaz imam modem prospero, na katerem ni možno izbirati v administraciji portov opcije "trunk" (obstaja samo "data" in "video"), vendar mi je nekdo iz tehnične pomoči siola na mojo prošnjo vseeno nastavil en port na modemu na "trunk". Sedaj mi na tistem portu ("trunk"), kamor je priključen PC dela samo internet, TV stream pa ne pride skozi. Kaj pomeni VLAN, oz. ali se mora po novem za spremljanje TV na PC mrežna kartica posebej nastaviti (poleg tega, da mora istočasno ta mrežna kartica tudi podpirati VLAN-e). Je že kdo, ki ima port na modemu nastavljen na "trunk" in ki mu dela tako TV kot internet, da ne bi znova odkrivali toplo vodo... Je torej kakšen stručko tole že pogruntal, in če ja vsak kakšen namig, v čem je sploh problem...

Nazadnje uredil peterp : 28.09.2010 ob 15:52.
Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2010, 18:44
ntadej Uporabnik ntadej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2008
Sporočila: 354

Ali je kdo usposobil TV in net po enem kablu po posodobitvi modemov? Sam imam od danes SinopeR3, kjer se popolnoma zmede, ko v switch priklopim internet in TV hkrati.
Odgovorite s citatom
Staro 14.10.2010, 12:31
Novinec

Očitno se to da, glede na to da na linuxu to ni problem:

- Sem preveril z Wiresharkom in mi tudi da naslov 3999. Če na modemu nastavim TRUNK port in je v mrežni kartici pod VLAN vrednost 0 potem mi deluje kot DATA. Če dam vrednost 3999 pa se mi v Multicastu prikaže promet (2.9Mb) slike, kot tudi interneta pa ni.
- Potrebno je na eni kartici nastaviti 2 VLAN-a in za vsak VLAN vpisati svoj IP naslov. Kako to storiti na Linuxu je prikazano na linkih, ki sem jih dal. Za Win pa ne vem. (http://slo-tech.com/forum/t386857?nocache=1)

Jaz imam sicer integriran nVidia mrežni LAN, ki sicer podpira VLAN, samo je istočasno lahko izbran samo en VLAN. Kako se pa nastavi dva VLAN-a in dva IP na isti kartici na winsih pa še ne vem.
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2010, 15:30
Novinec

Po spet eni nadgradnji modema je "trunk" port spet postal "data" port. Seveda se nazaj "trunk" ne da nastaviti. Potem sem iskal možnost, da bi združil data+video na routerju (linksys WRT54GL z dd-wrt firmware-om), samo tam je pa problem, čeprav se da kreirati VLAN-e in nastaviti bridge, nisem opazil kje se lahko nastavi port 3999 za kreiran VLAN. In drugo, ne vem točno kakšen bridge je treba kreirati pri VLAN-ih. Je komu že uspelo združiti VLAN-e, in če ja, s katerim routerjem in s katerim firmware-om? Privzeto wrt54gl sploh ne podpira VLAN-e, zato sem poskusil še z dd-wrt, ampak tam mi pa tudi ne uspe, ker ne vem kam bi moral vpisti TV port za VLAN.
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2010, 15:39
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

Citat:
Objavil-a peterp Prikaži sporočila
Jaz imam modem prospero, na katerem ni možno izbirati v administraciji portov opcije "trunk" (obstaja samo "data" in "video"), vendar mi je nekdo iz tehnične pomoči siola na mojo prošnjo vseeno nastavil en port na modemu na "trunk". Sedaj mi na tistem portu ("trunk"), kamor je priključen PC dela samo internet, TV stream pa ne pride skozi. Kaj pomeni VLAN, oz. ali se mora po novem za spremljanje TV na PC mrežna kartica posebej nastaviti (poleg tega, da mora istočasno ta mrežna kartica tudi podpirati VLAN-e). Je že kdo, ki ima port na modemu nastavljen na "trunk" in ki mu dela tako TV kot internet, da ne bi znova odkrivali toplo vodo... Je torej kakšen stručko tole že pogruntal, in če ja vsak kakšen namig, v čem je sploh problem...
Keri prospero? +? ta potrebuje samo nadgradnjo. To je beli prospero. Crni pa trdijo da ni mozno, ceprav mislim da to ni res.
Meni osebno sicer dol visi, sej imam tv in internet pelan v ruter. Iz ruterja dalje pa po 1 kablu tv in internet v racunalnik. Tak da dosegam isto in potrebujem samo eno mrezno.

Nazadnje uredil Sawyer : 18.10.2010 ob 15:43.
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2010, 18:33
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
Keri prospero? +? ta potrebuje samo nadgradnjo. To je beli prospero. Crni pa trdijo da ni mozno, ceprav mislim da to ni res.
Meni osebno sicer dol visi, sej imam tv in internet pelan v ruter. Iz ruterja dalje pa po 1 kablu tv in internet v racunalnik. Tak da dosegam isto in potrebujem samo eno mrezno.
Tudi jaz sem imel 2. leti tako in mi je viselo dol. Potem pa ti nadgradijo modem in se ti mora spet dvigniti, da najdeš drugo rešitev.
Staro 18.10.2010, 20:11
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

zakaj? sej pa ti niso onemogocli locenega video in data porta, samo dodani trunk si dobo, kerega nerabis uporabljat, tak da ne vidim problema.
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2010, 20:34
ntadej Uporabnik ntadej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2008
Sporočila: 354

Obstaja možnost TV in internet po enem kablu s pomočjo doma narejenega razdelilnega kabla oz. prekrimpan obstoječ kabel. Sam sem to napravil doma. Če je kdo zainteresiran lahko na hitro opišem postopek.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 06:54
error3 Uporabnik error3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce error3
Član od: Dec 2009
Sporočila: 242

Po katerem standardu imaš zvezan utp (A ali B), katere pine si zamenjal oz.
prekrimpal ?
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 09:31
Novinec

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
V mojem primeru je beli prospero. Stvar je v tem, da "trunk" opcijo ne moreš sam nastaviti na modemu, ampak je na voljo za izbiro samo DATA ali VIDEO (torej vidiš da je trenutno izbrana opcija "trunk", ni jo pa med možnostmi za izbiro). Lahko pa jo očitno spremenijo Siol administratorji, ker sem jih enkrat ravno zato poklical, da so mi en port na modemu nastavili na "trunk", pač zato da bi sprobal. Ampak očitno je nekdo potem spet nastavil port nazaj na DATA, ali pa so kaj nadrajevali FW, pa so povozili nastavitev "trunk" na enem portu. No, pa saj mi v nobenem primeru ni delalo, tako da kakšne razlike v delovanju ni. Preko routerja Lynksys wrt54gl pa tudi ne deluje. Predvidevam da zaradi ločenih VLAN-ov. Z originalnim Lynksys firmware-om sem poskusil (na wrt54gl sem omogočil multicast promet, DATA port iz modema sem imel na WAN port na routerju, VIDEO iz modema na LAN1 port na routerju) pa ni delalo. Ker originalni linksys-ov firmware ni omogočal siolTV, predvidevam da zaradi VLAN-ov, sem zamenjal firmware z dd-wrt, ki omogoča definicijo do 8 VLAN-ov. Samo v tem primeru pa ne znam nastaviti enemu VLAN-u porta ... (cenzurirano). Če smem vprašati, kako pa imaš ti vezane DATA/VIDEO port iz modema na router in kateri router imaš? Si na routerju kaj nastavljal VLAN-e, da ti je delalo?

Nazadnje uredil peterp : 19.10.2010 ob 09:34.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet, kabel, računalniku, skozi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Na računalniku TV in Internet preko enega kabla matejdro SiOL TV 13 11.10.2011 21:24
Nedelovanje interneta na drugem računalniku Gorcy Tehnična pomoč 21 06.02.2009 09:50
Siol TV - kako dolgi kabel? ojanez O storitvah 3 18.09.2008 14:00
Internet ne dela lp1 Računalništvo in internet 22 26.03.2008 18:32
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:01.