Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 02.03.2009, 06:31
špela marela Uporabnik špela marela ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2008
Sporočila: 23
Privzeto prijateljstvo po razpadu zveze?

pozdrav vsem!

me zanima, kaj menite o tem - sta lahko dva partnerja po razpadu zveze (recimo da resne in kar dolgoletne) lahko "normalna" prijatelja, vzdržujeta zelo pogoste stike in se srečujeta na kavah? pa živita naprej vsak s svojim novim partnerjem? je to iskreno ali ju še vleče skupaj?

moj primer: sem s fantom 3 leta, zdaj tudi živiva skupaj. prej je imel zvezo dolgo 7-8 let. jaz na videz njegovo bivšo poznam in tudi ona ve zame (ne vem pa lai je zdaj tudi ona vezana). takoj na začetku najine zveze vem, da sta se še pogosto videla (tudi zaradi službe), potem niti ne več toliko, zdaj pa spet. vem, da gresta kdaj na kavo, ampak je njemu to težko rečt na glas in raje zakamuflira.

drugače vse štima med nama, samo to me zanima - je to težko povedat in to reče zato ker ne ve kaka bi bila moja reakcija na to da je šel z bivšo ali mu je nerodno ali skriva? kakšne so vaše izkušnje?

lep dan še naprej...
ŠM
Staro 02.03.2009, 12:42
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536
Privzeto Re: prijateljstvo po razpadu zveze?

po mojih izkušnjah je v tem prijatelstvu še zmeraj nekaj...če se ti v nekoga zaljubiš in začneš z nekom neki novega potem definitivno odmisliš bivše partnerje saj ko gre za kave pa drinke pa tko...je pa res če ga srečaš na ulici da se pozdraviš pa rečeš kakšno besedico ali dve to pa mislim da ni nič takšnega....če pa so kave prisotne pogosto na mesec je pa še vedno neka energija....pa še nekaj neglede na to kolko časa mine da si samski vedno ko prideš v neko zvezo na novo se najde nekaj na novem partnerju kar ti ni všeč in hitro primerjaš z bivšim partnerjem ker ti je mogoče pri bivši blo bol všeč in se mi zdi da traja kr dolgo da odmisliš bivšo polovico popolnoma iz glave...tko pač je...js ti svetujem če te to moti da se vsedeta dol pa odkrito pogovorita in naj ti pove zakaj hodi na kavo z bivšo kaj je tisto da si vzame čas za njo , kaj ga vleče...
Staro 02.03.2009, 14:19
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Povej mu vendar, da si ga spregledala in veš za njegova kofetkanja z bivšo. Povej mu tudi, da te to moti.
Potem pa naj ti on pove, zakaj je bil neiskren s tabo in zakaj potrebuje to prijateljstvo.
Če to prijateljstvo res potrebuje in/ali mu je pomembno, potem razmisli, ali želiš ostati z njim.
Če ga ne potrebuje, pa naj s tem preneha, v dobro vajinega odnosa in tvojega dobrega počutja. Toliko pa menda ja si vredna?

PS. Za moje pojme - ne, ni običajno, da se vzpostavlja tesna prijateljska vez z bivšim/bivšo.
Staro 03.03.2009, 13:45
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536

ja kr povprašaj ga ?
Staro 03.03.2009, 15:36
Novinec

ja sem razmišljala o tem.....

sva že mela enkrat debato o tem, če bi mi povedal, da gre z njo na kavo, je rekel da ja.

to sem odkrila sicer čisto po slučaju. je imel ravno odprto stran s starimi "chati" na gmailu, ko sem jaz prišla domov, on pa je bil na wc-ju. se ni dalo veliko prebrat, je pa bilo opazit, da sta pogosto v stiku.
drugače pa sva veliko skupaj in tudi na pijače hodiva skupaj. npr. v zadnje pol leta je šel kake 3x z bivšim sodelavcem na kavo. pa je bilo res, ker ga je prišel iskat. lahko pa da je kdaj tud kao šel s sodelavcem, pa je bil v bistvu zmenjen z njo....

jaz načeloma nisem tak človek da bi mu rekla-vem za tvojo bivšo, prekini stike z njo. bi pa želela, da mi pove, če že gre z njo na kavo (da se razumemo- ne da bi zdaj kar naprej na kave hodila), da gre z njo. ko sva takrat to debatirala, ne vem če je točno dojel, zakaj gre, zakaj bi jaz to od njega rada...
Staro 03.03.2009, 19:00
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Citat:
Objavil-a špela marela Prikaži sporočila
jaz načeloma nisem tak človek da bi mu rekla-vem za tvojo bivšo, prekini stike z njo.
Zakaj pa ne? Razen seveda, če te to ne bi motilo ... ampak, kot vidim, te (mene bi tudi, ampak jaz bi takoj želela zadevo razčistiti). S tiščanjem glave v pesek ne boš ničesa razrešila, s pometanjem težav pod preprogo tudi ne.
Staro 03.03.2009, 20:00
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a špela marela Prikaži sporočila
pozdrav vsem!

me zanima, kaj menite o tem - sta lahko dva partnerja po razpadu zveze (recimo da resne in kar dolgoletne) lahko "normalna" prijatelja, vzdržujeta zelo pogoste stike in se srečujeta na kavah? pa živita naprej vsak s svojim novim partnerjem? je to iskreno ali ju še vleče skupaj?

moj primer: sem s fantom 3 leta, zdaj tudi živiva skupaj. prej je imel zvezo dolgo 7-8 let. jaz na videz njegovo bivšo poznam in tudi ona ve zame (ne vem pa lai je zdaj tudi ona vezana). takoj na začetku najine zveze vem, da sta se še pogosto videla (tudi zaradi službe), potem niti ne več toliko, zdaj pa spet. vem, da gresta kdaj na kavo, ampak je njemu to težko rečt na glas in raje zakamuflira.

drugače vse štima med nama, samo to me zanima - je to težko povedat in to reče zato ker ne ve kaka bi bila moja reakcija na to da je šel z bivšo ali mu je nerodno ali skriva? kakšne so vaše izkušnje?

lep dan še naprej...
ŠM
Hehe, jaz ti pa priporočam da malo paziš na tega svojega dragega...Bivše znajo moškega še kako zamikat.
Staro 03.03.2009, 20:31
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Ne, po mojem prijateljstvo med bivšima partnerjema ne more obstajat... oz. lahko, ampak samo, če ju še vedno vleče skupaj. Po mojem kofetkanje z bivšimi ni fer do partnerja, zato tega sama ne počnem in pričakujem isto od svojega partnerja. Enostavno se mi zdi dobivanje z bivšimi preveč tvegano... in zakaj bi hodila z bivšim na kavo, če sem s tem, ki ga imam sedaj, popolnoma zadovoljna?
Razumem, da nekateri gledajo na to z vidika prijateljstva, ampak je partnerstvo tisto, kar je vključevalo tudi prijateljstvo in temu se ne da izognit.
Staro 04.03.2009, 06:29
Novinec

to "odkritje" zadnjič na računalniku me je iskreno rečeno kar precej zmedlo.... in ne vem kako naj se zadeve zdaj lotim. naj začnem pogovor splošno v smislu iskrenosti in zaupanja ali naj ga kar direkt vprašam o tem ali še ima stike z bivšo in zakaj in kaj mu to pomeni. in potem da želim da jih prekine...?
Staro 04.03.2009, 07:29
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Odkrito vprašaj, kaj te zanima, brez da si spletaš brez potrebe takšne in drugačne teorije zarote. Dostikrat si imajo bivši dolgo po razpadu zveze veliko za povedat, ker so šli mogoče na brzino in v jezi narazen, zdaj so se pa stvari malo ohladile. To je samo ena možnost, težko ti bo tukaj kdorkoli dal konkreten in pameten predlog, razen še dodatnih špekulacij ki te bodo še bolj zmedle. Konec koncev imaš ti njega na muhi zaradi (iz tvoje perspektive) neodkritosti, pa to prav tako neodkrito rešuješ njemu za hrbtom.

Značke
prijateljstvo, razpadu, zveze

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prijateljstvo - koliko je še vredno? apancur Svet in ljudje 35 20.06.2008 20:18
Kratka vprašanja, info, seminarske, ankete ... veska Izobraževanje in šola 94 27.03.2007 12:43
Prijateljstvo vs. partnerstvo Nodika Ljubezen in spolnost 28 06.10.2006 08:34
Prijateljstvo po 15 letih premora? Robus Ostalo 8 10.05.2006 11:50
prijateljstvo anarchy Religija in filozofija 24 14.04.2006 18:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:32.