Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Lepota in stil

Lepota in stil moda, nasveti, nega, lepota ...

Orodja za teme
Staro 10.11.2007, 14:29
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto Re: Šoping v tujini (Italija, Avstrija)

Bah, to o robi iz prejšnjih sezon so floskule.Bil sem recimo v Grazu v Espritu, Lacostu, H&M, Hugo Boss..praktično ista roba, kot pri nas.
Staro 10.11.2007, 14:36
n... Uporabnik n... ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce n...
Član od: Jan 2007
Sporočila: 52

ubistvu to ni res.je pa preverjeno,da v slovenijo dobimo robo za vzhod (npr.benetton), zato se tudi izdelki razikujejo od tistih v npr. italiji
Staro 10.11.2007, 14:41
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a Knez Prikaži sporočila
Bah, to o robi iz prejšnjih sezon so floskule.Bil sem recimo v Grazu v Espritu, Lacostu, H&M, Hugo Boss..praktično ista roba, kot pri nas.

cenejš je.
Staro 10.11.2007, 14:42
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

knez zdej spet vprašanje, kaj za cote si ti iskal.
Staro 12.11.2007, 10:10
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Se ne strinjam. Dokler H&M ni v Ljubljano prišel, sem mislil, da se da tam občasno celo kaj kupiti, ker sem imel izkušnje z njim že iz Skandinavije. Dopuščam pa malo verjetno možnost, da z leti kvaliteta trgovin "za široke narodne mase" pada.

Sicer pa diversifikacija pošiljk za različne trge ni floskula. Se uporablja ne le v tekstilni industriji. Kjer so potrošniki bolj "tečni", je ponudba bolj dodelana. Kjer se pokupi vsa, tudi škart roba... pa zakaj bi se matrali dresirati stranke???

Nazadnje uredil Mowgli : 12.11.2007 ob 10:13.
Staro 13.11.2007, 15:33
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Js še nikol nism nobene obleke kupla v tujini (no ja, mogoče je kakšna izjema)... je pa res, da sem še mlada in mam še čas
Zaenkrat sem čist zadovoljna s tem kar je tukaj.
Staro 19.11.2007, 08:05
misswho Uporabnik misswho ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce misswho
Član od: Jan 2007
Sporočila: 89

Preden so uvedli euro v Italiji, sem večinoma kupovala stvari tam. Po uvedbi eura pa je veliko trgovin propadlo, ker pač ni bilo prometa, in zdaj so Kitajci prišli na svoj račun (tako je vsaj v Stari Gorici). Iskreno povedano, mi kitajska roba niti najmanj ne diši, tako da obleke in čevlje kupujem zdaj kar v Ljubljani. Mislim, da je ponudba kar raznovrstna, tako da nimam neke želje po kupovanju v tujini. Pred enim letom sem bila v New Yorku pa sem si tam kupila Skechers balerinke in Adidaske, pa sem oba modela potem zasledila pri nas . Tudi newyorški H&M ima iste cunje kot slovenski H&M. Edina fora je v zamiku kolekcij, torej pri nas pride kolekcija malo kasneje.
Staro 19.11.2007, 08:58
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Zanima me, če še kdo dejansko kupuje cunje v tujini.

Ker meni se zdi, da pri nas že vse imajo.Sem bil enkrat v tistem opevanem Seiersbergu pri Grazu, o katerem eni Slovenci govorijo, ko da je zlata jama, pa nisem našel nič takega, česar nimajo pri nas.

Me je zadnjič "pretreslo", ko po dolgem času srečam neko znanko, pa ona meni: u, kako dobro jakno imaš, kaj si jo v Avstriji kupil?...Ne, pri nas sem jo kupil, me pa preseneča ta miselnost, da vse kar je dobro, je ziher v Avstriji kupljeno..

Torej, dejansko kdo še kupuje oblačila v Grazu, Trstu, Udinah..?
Jaz kupujem obleke še zmeraj v tujini, ker imam blizu in so cene še vedno bolj ugodne kot tu. Cene hrane pa so iste, čeprav so določene stvari še vedno cenejše, je pa največji plus, da so v tujini za isto ceno izdelki boljše kvalitete, ker tu spadamo v tisti krog nerazvitih, kjer prodajajo izdelke znanih proizvajalcev slabše kvalitete.
Staro 01.02.2008, 09:21
leprotto Uporabnik leprotto ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 6

Jaz v Sloveniji kupujem predvsem v raznih New Yorkerjih in podobnih. Zadnje časa mi itak vse razpada, pa če dam za majico 5 ali 50 EUR.
Drugače pa hodim po boljše zadeve v Udine, Trst in Parndorf (blizu Dunaja). Tam pač nakupim dražje zadeve. O izbiri pa itak ne bi. Prvo kot je nekdo rekel, Italija je država designa in mode in tam ne bodo nosili cot, ki jih nosimo mi. In kot drugo v Italiji mi vsaj znese dobiti cunje po moji meri (sem bolj drobna). Cene so identične, v Nari Camicie se da dobiti še za kakšen € manj srajce.
Kar se Parndorfa tiče: to je outlet naselje zato so cene temu primerne. Tudi zastopanost blagovnih znamk je odlična, nimaš pa tam raznih H&M ipd, ampak samo Lacoste, Porsche... Se splača v glavnem. Predvsem je lep izlet in kulturni prodajalci, kar za Slovenijo ne bi mogli reči.
Staro 06.04.2008, 10:03
solsikke Uporabnik solsikke ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce solsikke
Član od: Nov 2003
Sporočila: 16.452

V bistvu se ti splača zapeljati še malo dlje do najboljšega outlet zadeve v Evropi, ki je v bližini Milana.
http://www.mcarthurglen.it/serravall...me.php?lang=en

Tko da en vikend izlet, pa dost cvenka in boš spedenan od A do Ž.

Značke
avstrija, italija, Šoping, tujini

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Študij v tujini HAKES globaldreamvision Izobraževanje in šola 2 22.01.2007 15:43
Plačilne kartice solsikke Gospodarstvo 23 17.07.2006 19:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:21.