Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Izobraževanje in šola

Izobraževanje in šola znanje, referati, plonkci, matura, izpiti ...

Orodja za teme
Staro 02.03.2007, 12:27
lippi80 Uporabnik lippi80 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 48
Privzeto Re: Policijska akademija v Tacnu II.

Citat:
Objavil-a VR3 Prikaži sporočila
in še vedno nisi odgovoril, zakaj se toliko ukvarjaš z mejaši?
nevem zakaj se ti tok ukvarjaš s tem če sploh nisi policist,in sam pises kaj ti je kdo rekel sam pa tega sploh ne poznas saj tud ne mores če nisi policist,pa še to če bo policist iz prve skupine za mejo ki ima pooblastilla sam za mejo nekomu napisal poloznico za pas in da se ta oseba pritozi na to, vse pade v vodo ker ta policist sploh nima teh pooblastil.
Staro 02.03.2007, 12:29
Marussic Uporabnik Marussic ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 29

Pa se neki me zanima....
Mogoce kdo pozna koga ki je opravljal ta 6 mesecni program, in se je na koncu zaposlil kot varovalec kaksnega objekta, katerega varuje po zakonu policija(ministrstvo,vlada,...)?
Kajti na razpisu ti pise da se solas tud za to varovanje!
Staro 02.03.2007, 14:05
VR3 Uporabnik VR3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce VR3
Član od: Mar 2006
Sporočila: 223

Citat:
Objavil-a lippi80 Prikaži sporočila
nevem zakaj se ti tok ukvarjaš s tem če sploh nisi policist,in sam pises kaj ti je kdo rekel sam pa tega sploh ne poznas saj tud ne mores če nisi policist,pa še to če bo policist iz prve skupine za mejo ki ima pooblastilla sam za mejo nekomu napisal poloznico za pas in da se ta oseba pritozi na to, vse pade v vodo ker ta policist sploh nima teh pooblastil.
sej mejašu ne piše na čelu, da ni bil usposobljen za pisanje položnic. in normalen državljan nima pojma da so samo nekateri policisti usposobljeni za pisanje položnic, ne pa vsi - on vidi uniformo in to je to.
Staro 02.03.2007, 15:08
rookk Uporabnik rookk ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 22

Lippi dej mi prosim povej zakaj se ti taku obremenjuješ z novo generacijo policistov in jih zaničuješ? Sm to mi razlož.
Staro 02.03.2007, 15:25
Novinec

Citat:
Objavil-a rookk Prikaži sporočila
Lippi dej mi prosim povej zakaj se ti taku obremenjuješ z novo generacijo policistov in jih zaničuješ? Sm to mi razlož.
rookk v kočevju imate mislm 8 kandidatov iz prve skupine za mejo pa jih vprasaj kaksna pooblastila imajo in če pisejo poloznice tok kot eni razlagajo da jih lahko in boste vidl kaksna je razlika in tukaj ne gre za nobeno zaničevanje.
Staro 02.03.2007, 17:25
Novinec

Citat:
sej mejašu ne piše na čelu, da ni bil usposobljen za pisanje položnic. in normalen državljan nima pojma da so samo nekateri policisti usposobljeni za pisanje položnic, ne pa vsi - on vidi uniformo in to je to.
tak policist sploh ne dobi plačilcev,če nima pooblasti za to.kandidatom ki imajo pooblastila za mejo sploh ne dajo plačilcev za pas in podobno.
Staro 02.03.2007, 17:57
domine Uporabnik domine ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce domine
Član od: Nov 2006
Naslov: tm k je akcija :D
Sporočila: 166

sam, res , dober, da ste dobili opozorilo admina, hvala...k ne vem kaj se kregate za brez veze, kdo je pri meji, kdo pa naj bi bil *normalni* policist, to sploh nima smisla. Itak je že cela naša Policija čist v *****, glede vsega, hih...:D

a sem vam že povedu, da sem 1x celo doživel, da sem čisto po nesreči prišel na območje kjer naj bi bila bomba. Hih to je bilo parkirišče in pol ga hočem tko prečkat, k sem lihk v trgovino skoču, pa je un reku..AAa pazi un kouček tlele, mogoč je kkšna pirotehnika not al pa kaj. POLICIJO sem pa že POKLICU. Ok sm reku in šu mem. Iz radovednosti grem tam mem ko sem se vračal(čez ca. 15-20min) in zagledam tam ne samo eno, pač pa kar 3 na videz obupane in prestrašene osebe z telefoni v roki...sam a ni to čudn POLICIJE PA OD NIKODER. Sem se mu sam mal lepo nasmehnu in šel naprej.

Najbolj ironično pa je to, da je PP za ovinkom. Ne vem v 1min si PEŠ tam. Niti ne vem ali so sploh prišli ali je pa gospod, sam odmaknil kovček in končal to nepotrebno vznemirjenje. Sej bi sam kovček vzel pa reku, ja sej sem ga jaz pozabu in bi bila panika rešena. Če tudi mal po statistiki pogledamo pri nam še bombe ni bilo. Zavedam pa se da bi lahko bila, samo če bi bila, bi se lahko naredila velika škoda,to pa samo zato,ker so žal naši policisti spet dremali.

Nazadnje uredil domine : 02.03.2007 ob 18:01.
Staro 02.03.2007, 19:14
ENOTA A Uporabnik ENOTA A ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 2

Hehehe fantje fantje vidim da res nevete v kaksen poklic se podajate.Posluste raj lippi80 da neboste pol razocarani.Sicer se pa s tistimi,ki boste naredl in uspesno zaklucl izobrazevanje tko al tko kmal vidmo na terenu pa boste pol povedal (takratno) svoje mnenje.
Staro 02.03.2007, 19:51
VR3 Uporabnik VR3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce VR3
Član od: Mar 2006
Sporočila: 223

Citat:
Objavil-a lippi80 Prikaži sporočila
tak policist sploh ne dobi plačilcev,če nima pooblasti za to.kandidatom ki imajo pooblastila za mejo sploh ne dajo plačilcev za pas in podobno.
a res? kako pa so potem dobili plačilce? ne moreš verjet - na postaji so jim jih dali. ne vem, a jih s tacna niso obvestili da niso za to usposobljeni , a so to naredili kljub temu da so vedeli:O . je pa res, da se to ni zgodilo v kočevju, niti ne v metliki, kjer baje razmere za mejaše niso preveč rožnate.
Staro 02.03.2007, 20:49
Novinec

Citat:
a res? kako pa so potem dobili plačilce? ne moreš verjet - na postaji so jim jih dali. ne vem, a jih s tacna niso obvestili da niso za to usposobljeni , a so to naredili kljub temu da so vedeli:O . je pa res, da se to ni zgodilo v kočevju, niti ne v metliki, kjer baje razmere za mejaše niso preveč rožnate.
Plačilne naloge so dobili samo zato, da ukrepajo samo po Ztuj-1 UPB3 in ZNDM-1 UPB2. Sam za ta dva zakona lahko pišejo plačilce.

So na postajah mejaši (kadeti in 18 mes. program) in delajo v operativi in na meji, saj imajo zato pooblastila. Mejaši(6mes.) ,delajo samo na meji, drugega ne smejo delat, saj nimajo pooblastil.

Eno vprašanje vam dam:
- Je en policist (6 mes.) z starejšim policistom ( kad., 18 mes.) v patrulji ZM. Pride v bližini meje oz. na območju, kjer se varuje meja pride do prometne nesreče oz. KD, JRM.
Kdo obravnava zadevo????

Značke
akademija, policijska, tacnu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:15.