Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 27.08.2006, 22:31
modelko Uporabnik modelko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 275
Privzeto barvanje stanovanja

zanima me sledeče:

trenutno imamo stanovanje prebarvano z apnom. Sedaj me pa zanima, če se sme direkt gor prevlečt z jupolom? ter kaj mi priporočate za opremo? s čim naj nanašam?
Staro 28.08.2006, 09:49
mr cina Uporabnik mr cina ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 47
Privzeto Re: barvanje stanovanja

Če boš dal jupol direkt na apno, zna bit, da ti bo barva čez čas odstopla.
Apno speri dol, potem pa veselo na malanje.
Staro 28.08.2006, 14:09
mturk10 Uporabnik mturk10 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce mturk10
Član od: Jun 2006
Sporočila: 53

Citat:
Objavil-a modelko
zanima me sledeče:

trenutno imamo stanovanje prebarvano z apnom. Sedaj me pa zanima, če se sme direkt gor prevlečt z jupolom? ter kaj mi priporočate za opremo? s čim naj nanašam?
Če je apnena podlaga zdrava,lahko barvaš z jupolom, orodje pa profesional
Staro 29.08.2006, 14:34
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Član od: Jun 2006
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619

Citat:
Objavil-a modelko
zanima me sledeče:

o količini potrebnega materiala beri navodila na barvilih --- torej najprej oceni velikost stanovanja.

Najprej premaži z Akril emulzijo (če je dosedanja podlaga starejša od dveh let priporočam 2x.

od opreme pa zadošča:
- star kuhinski stol ali pa lestev (da dosežeš do stropa)
- 2x čopič (en za emulzijo, en za Jupol)
- 2x maček (en za emulzijo, en za Jupol)
- DIPI barvilo (črno)
- plastično posodo

beliš dvakrat (če je toplo in dobro zračenje lahko že na 8 ur) (stana: 1. v vzdolžni smeri, 2. v pokončni, // strop 1. prečno na vhod, 2. vzdolžno z vhodom)

nasvet: na 5kg jupola kapni 3 kaplice črnega DIPI-ja, da ubiješ belino jupola (lahko pa eksperimentiraš, pa daš za prvi premaz kakšno kaplico več in z drugim potem svetliš ali pa temniš
Nasvet: glej datum proizvodnje na jupolu. Če je starejši od dveh mesecev dodaj nekaj kaplic vode, da se lepše razteguje
Nasvet: po vsakem beljenju temeljito speri orodje in pusti, da se odcedi in posuši

glej: www.jub.si

Lahko pa namesto jupola (in DIPI dodatkov za barvanje) za drugo beljenje uporabiš že pripravljene barve, ki pa se tudi mešajo med seboj, da dobiš željeni odtenek. Priporočam, da si najprej kupiš najmanša pakiranja tebi všečnih barv in jih v različnih razmerjih (od npr. 1:0 do 1:3) naneseš na zid v vzorcih velikosti 20x20 cm.

Nazadnje uredil U462 : 29.08.2006 ob 14:41.
Staro 05.09.2006, 14:21
oli Uporabnik oli ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2004
Sporočila: 5

tok da ti povem apna se z zida ne da več sprati kot pravi mr cina ko je enkrat sho, ga lahko samo še postržeš iz zida. jupol pa lahko spereš z zida in to smo pri nas že delali kajti ta jupol nam je v hišo prinesel plesen v kotih. priporočam ti še nadaljnje pleskanje z apnom je bolj zdravo in naravno (tko pravjopa tud preizkušeno je). saj lahko v apno ravno tako dodaš barvila (samo bolj belo je vse). za pleskanje z jupolom so valjčki z apnom pa samo pineliz prave žime (v trgovini je potrebno kupit najdražjega).

lp
Staro 07.09.2006, 18:11
bambiba Uporabnik bambiba ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 7

za plesen po moje ni kriv jupol ampak napačno zračenje stanovanja oziroma menjavanje toplega in hladnega zraka v prostoru. plesni se zelo enostavno rešiš z razšrilom proti plesni in ni ti potrebno jupol dol strgati. samo pošpricaš in obrišeš in nato še enkrat pobeliš. kako se pa reče razpršilu pa ne vem, ga pa prodajajo v vseh trgovavinah kjer prodajajo barve.
Staro 23.12.2011, 11:40
Novakova Uporabnik Novakova ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2011
Sporočila: 1

Jaz sem se ful matrala z pleskanjem in sem imela ful težav. Pred kratkim pa sem izbrskala en blog ki mi je full pomagal pleskanje . Notri pa je razloženo vse res. Odlično imajo pokrite teme prav o težavah pleskanje ... če se barva lušči ali kaj podobnega. Full priporočam

lp
Staro 24.12.2011, 20:56
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Odličen zapis U462 in dober link Novakove. Uspeh mora biti zagotovljen, če ima pleskar, saj malo spretnosti.

Drugače pa si zapomnite nasvet U462. Predno začnete pleskati z novo barvo, vedno, ampak vedno premažite steno z emulzijo. Kajti sodobne barve se znajo oluščiti že med drugim barvanjem, kar nam povzroči nemalo težav pri nadaljnjem pleskanju.

Značke
barvanje, stanovanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:03.