Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 16.01.2008, 13:44
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto Re: Toplotna črpalka

Citat:
Objavil-a Eva Prikaži sporočila
Voda iz vodnjaka se lahko uporablja, če imaš zadosten pretok. Ampak temperatura vode v tvojem vodnjaku je malce nizka za dober izkoristek.
Svetujem ti, da se pozanimaš direktno pri kakšnem proizvajalcu (npr. Termotehnika, Tehnohlad, Termoshop..., ali pri zastopnikih, če bi se odločil za TČ tujega proizvajalca).

Lep pozdrav!
No...temparatura je prava....se pravi med 10 - 15 stopinj C. Prav tako je voda pitna, ni kalna.

Rabil bi le testirati pretočnost....kdo ve za kakšen tester se gre? Pa rabil bi 10 kW TČ.
Staro 20.01.2008, 00:07
Eva Uporabnik Eva ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2005
Sporočila: 16

Dejanski pretok vode se določi s črpalnim testom.

Za pokritje toplotnih potreb objekta 10 kW je v času delovanja ogrevalnega sistema potrebno črpati približno 0,5 l/s.
Staro 03.05.2012, 22:06
AnitaO Uporabnik AnitaO ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1

Citat:
Objavil-a bambus67 Prikaži sporočila
Ravno razmišlam o ogrevanju moje nove stanovanjske hiše. Veliko sem prečital o toplotnih črpalkah, dobil tudi nekaj ponudb od firm itd. Zelo pa bi bil vesel za mnenje tistih , kateri to zadevo v praksi preizkušate ali jo že nekaj let uporabljate. Saj veste ponudbe , izračuni gor ali dol, praksa pokaže svoje.
Zadeva pa ni poceni, HVALA

p.s. Živim namreč na "nafti", saj sem prečital, da naj bi bila kombinacija z podtalnico zelo učinkovita te pa pri meni nikoli ne zmanjka.
Mi smo vgradili toplotno črpalko zrak voda in smo privarčevali 50% pri ogrevanju glede na prejšnjo sezono, ko smo ogrevali na električni bojler (12kW) celo hišo. Izkoristki, so pri toplotnih črpalkah voda-voda sicer boljši, samo investicija je tudi mnogo višja - splača se izračunati, če se razlika povrne v razumnem obdobju.

Nazadnje uredil Faust : 04.05.2012 ob 06:25. Vzrok: Brisana reklama

Značke
črpalka, toplotna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:48.