Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 25.01.2006, 14:26
BINGA-BONGA Uporabnik BINGA-BONGA ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: TRST
Sporočila: 56
Privzeto Italija - mesta, cene, turizem, znamenitosti, osebnosti

TRIESTE

Nazadnje uredil BINGA-BONGA : 25.08.2007 ob 13:23.
Staro 26.01.2006, 08:07
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712
Privzeto Re: Italija - mesta, cene, turizem, znamenitosti, osebnosti

http://trendi.siol.net/default.aspx?...&cid=420&pgn=1 - evo še: Italija pozimi

http://galerije.siol.net/default.asp..._gallery=10018 - in pa fotogalerija: Kapučino v Serenissimi

Nazadnje uredil Goody : 26.01.2006 ob 09:05.
Staro 26.01.2006, 17:48
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

binga.. jst sm doma lih en par km od meje. Prešvercali pa smo že pol opreme za hišo in več al manj vso tehniko notri. Tisti, ki pa ljudi in drogo čez peljejo so pa itak zgodba zase. metek v čelo je milost.
Staro 02.02.2006, 18:42
ain
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a Teo
binga.. jst sm doma lih en par km od meje. Prešvercali pa smo že pol opreme za hišo in več al manj vso tehniko notri. Tisti, ki pa ljudi in drogo čez peljejo so pa itak zgodba zase. metek v čelo je milost.
sm tud jaz doma par km od meje, in ja se je dalo kaj, sam mogu met veze. vem da so eni meli orng probleme k so dobili kakšne "posrečene" tipe na meji.
Staro 13.02.2006, 21:47
Pablo Uporabnik Pablo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 222

Poznam kar dobro Emilio Romagno. Bologna je čudovita! Na žalost je zadnja leta malo preveč kriminala. Poznaš Modeno?

Če bi moral živeti v It, bi izbral Bologno. Vidiš, meni pa Trieste ni simpatičen. Ljudje so zelo zaprti.
Staro 16.02.2006, 17:05
1teja1 Uporabnik 1teja1 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 1
Privzeto Kalabrija

Zanima me, če je že kdo bil poleti z otroki na počitnicah v Kalabriji in kaj mi lahko poveste o tem?
Staro 17.02.2006, 10:59
BINGA-BONGA Uporabnik BINGA-BONGA ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: TRST
Sporočila: 56

Pablo

1. Tisto glede kazni je bil ukrep za tipa, ker so dobili 2 tipa v njegovem prtljazniku. Za drogo ne vem, toda ce te prvic dobijo je najbrz postopek isti, samo da te predajo slovenskim oblastem.

2. Trst je zelo dolgocasen. Vedeti moras, da ne mores niti na kavo h kaksnim znancem, no, 1 x ze, potem pa ne vec. So cudni, toda dobri. Pomagajo radi, ustrezljivi. 80 % zensk je tako zavistnih, da kar pobledijo pa to je tipicna italj. zenska navada. V Lj v vseh letih tega nisem opazila.

3. Bologna - dolgocasna se bolj, sploh pa ne morem pravilno oceniti, ker: bilo je oblacno, cevlji so me tako zulili, da je potem jasno vse grdo. Sploh pa se mi zdi ene vrste kletka, vse pokrito, cel center in pa tiste grde tovarnisko temno oranzne barve, vse v slogu neobdelanih ceglov. Meni je to grozno grdo!

Zivjo

Nazadnje uredil BINGA-BONGA : 17.02.2006 ob 11:01.
Staro 17.02.2006, 15:20
Pripravnik
Wink Re: Italija - mesta, cene, turizem, znamenitosti, osebnosti

Poznam kar nekaj koščkov It. Lago di Garda, Verona, okolica Milana, Modena z okolico, Venezia z okolico, Treviso, Cinque terre, Pisa, San Miniato, Firenze, Siena... Udine, Lignano, San Dona, ... toda bolj čudna mesta, kot sta Trieste in Gorizia jih ni. O tem bi lahko še naprej diskutirala. Se ti da?:wink:
Staro 19.02.2006, 16:07
pepsi Uporabnik pepsi ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 16
Privzeto Re: Kalabrija

Bli, seeptembra leta 2002v kraju Sibari. Potovali z avtomobilom po jadranski strani, se da, približno 13 ur vožnje s postanki. Če potujete z avtomobilom načrtujte pot tako, da se izognete prometni konici na avtocesti v okolici Benetk, Padove in Bologne, naprej pa ni problema.
Potovali s hčerko (leto in 3 mesece) in psom, apartma je bil tako- tako za ceno 18 EUR na dan (za vse tri in psa). Je pa to eno turistično naselje z apartmaji, stanovanjskimi počitniškimi hišami severnih Italijanov in lepe peščene plaže. Ljudje zelo prijazni, je pa v naselju vse tako, da ne vlačite preveč krame s seboj. Tudi na izlete po okolici smo se odpravili in je bilo zelo lepo. Aja znamke za razglednice kupite nekje ob avtocesti ali prvem kraju kjer jih imajo, ker mi jih takrat nismo mogli kupiti niti na pošti. Septembra je bilo še vedno vroče in morje toplo, drugače pa si nujno rezervirajte nastanitev s klimo.
Ja rezervirali na Terra, ki jo zdaj tržijo že vse agencije.
Staro 19.02.2006, 20:49
Pripravnik
Wink Re: Italija - mesta, cene, turizem, znamenitosti, osebnosti

Marca si bom najverjetneje ogledal Raveno, pa še za odlično restavracijo vem.

Značke
cene, italija, mesta, osebnosti, turizem, znamenitosti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:41.