Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 01.04.2006, 06:25
Pablo Uporabnik Pablo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 222
Privzeto Re: Italija - mesta, cene, turizem, znamenitosti, osebnosti

Ne, nisem še bil. Žal. To je ena od mojih neizpolnjenih želja, ki pa jo bom en dan uresničil. Mora biti čudovit!
Staro 01.04.2006, 13:35
BINGA-BONGA Uporabnik BINGA-BONGA ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: TRST
Sporočila: 56

Pablo ciao!
Od TS do Rima = cca 7 ur z Eurostar, ki pa je nekomot. 4 sedezi po 2 in 2, vmes je pregradna plastica polovica pregrada, ki sluzi potem tudi za mizico. Toda: NE MORES NITI NOG PREKRIZATI, 7 ur moras SEDETI NARAVNOST kot en kip. DRAGO, FAJN DRAGO!!! Pozabila kolk!
Spalnik: jooooj, na vsaki postaji ponoci so prisle gor babe in zacele zjat: Ne, tuki je ta st.. gremo tja,... jooooj, da ponoris! NIKOLI VEC NE POTUJEM S SPALNIKOM!

45 € bad & breakfast v rimskem obmorskem letoviscu Ostia, Macarese.... SAMA MIVKA .... MI NI VSEC!!!! Kot pri nas v Ulcinju! Srajne!
Ce nima avta: TAXI od npr. Macarese do Rima (10 km) = 50 € !!!!! Zakaj? Ker mora taxi priti iz Rima (v teh letoviskih krajih nimajo svoje postojanke), te pobere in spet v Rim! Ojojooooooj.... Aja, se to, ce vzames v Rimu na postaji taxi za par km, oni ti itak recejo, da je to taaaaaakoooooo dalec, dobro 40 € - ne dam, va bene, 30 € - neanche per idea, va bene 20 € - NITI TO NE DAM, trakoj spodaj je metropolitana (ahahahaaaa, jaz sem pa sla tja, kjer je bila velika crka M, .... ahahahaa, to je od McDonald ostudne hrane, je pa potem se ena druga M, ta pa je metropolitana, ahahaaaaa.... ) ali pa mestni avtobus, ki je za POLOVICO CENEJSI kot v TRSTU!!!!

Piazza di Spagna (tiste stopnice), joooooj, vse po tleh polno raztegnjenih tipov, da se hodit ne mores! V Veneciji in Veroni je PREPOVEDANO SEDENJE PO TLEH, SPLOH PA PO SPOMENIKIH!!!! EDINO PRAVILNO! PLACAS KAZEN! Povedati moram, da so samo grupe Kitajcev in Japoncev lepo oblecene, drugi turisti so slabsi kot Cigani, se posebno Nemci. No, jaz sem lepo zastopala nase barve!

HRANA = hrana, vse iseto vsepovsod. Aja, v hotelu s 4 * v centru Rima, jooooj, ahahaaaa... scurki v kopalnici... ihihiihihi...
Staro 01.04.2006, 21:42
Pripravnik

Potem si pa res trpela. Jaz bi šel z letalom. Najraje bi šel z avtom, toda problem je kaos in draga parkirišča, če jih sploh dobiš. Da pa si nas lepo zastopala, v to sem siguren. Bravo!
Staro 04.04.2006, 16:05
Novinec

Moja smešna dogodivščina v TS

Ko še nisem dobro govorila italijansko, grem v trgovino in rečem: Quanto costa quel pullover?
Prodajalka s prstom kaže prav na tistega in reče: A questo maglione (maljone)! (A ta, miljon - sem razumela)
Jaz: Come???!!! (Mislila sem, da je rekla miljon, ampak v kakšnem dialektu, kot npr. pri nas Dolenci rečejo maljon)
'Sto straccio! (Ta cuna, štraca)
Prodajalka se užali: Questa e' pura lana! (To je čista volna)
Jaz: A si, bene, 'sto straccio di lana costa un milione, a!
Ona me gleda debelo, ni razumela in vztraja s tem MAGLIONE! Potem reče: Costa 20.000 lire.
Nato sem bila tako paf, zakaj cene tako hitro znižuje, kar z miljona lir na 20.000, tako da sem mislila, da ona misli tisti pulover zraven ali pa, da me je, kot tujko, hotela prinesti okoli! In tako je ta komedija še nekaj časa trajala! Jaz se razjezim, se bolj užalim tisti pulover in grem domov! Doma povem maminemu možu kako je bilo! Ta pa se začne režat in potem mi pove, da MAGLIONE pomeni PULOVER!!!
Staro 17.04.2006, 16:24
Pripravnik

Zato smo pa vsi ob morju tako zdravi.
Ciao Bonga!
Staro 22.04.2006, 18:47
Pripravnik

Che bella canzone.
Staro 26.04.2006, 15:05
Novinec

Ce boste lazili v TS (Italijo) po nakupih vedite, DA JE OB PONEDELJKIH VSE ZAPRTO (razen trgovin s hrano -dopoldne + popoldne)! Kitajske pa so odprte NON-STOP in tudi vecji centri!

Pablos
kwa j'zdej?
Staro 03.07.2006, 10:03
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

še nekaj potovalnih zanimivosti: Rilkejeva pot in Devinski grad
Staro 05.07.2006, 12:51
PoisonIvy Uporabnik PoisonIvy ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce PoisonIvy
Član od: Feb 2003
Sporočila: 17.142
Privzeto cinque terre - italija

Je že kdo bil tukaj?

to je tut ena ideja za vikend, brskam po netu, informacij je ogromno, ne poznam pa nikogar ki bi bil že tam in povedal tko kot je...
Staro 05.07.2006, 14:07
solsikke Uporabnik solsikke ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce solsikke
Član od: Nov 2003
Sporočila: 16.452
Privzeto Re: cinque terre - italija

Sem bila za prvomajske in je kot vikend varianta prav luštno. Lahko spiš v La Spezii, od koder vozi ladjica ob obali, tako da si z morja pogledaš vse vasice, potem pa izstopiš na zadnji postaji in se z vlakom počasi vračaš nazaj s tem, da pač izstopiš v vsakem mestecu, si ga ogledaš in se odpelješ naprej.
Edino potem recimo greš peč slab kilometer po Via del Amore od predzadnjega do zadnjega mesteca, če drugega ne, zaradi razgleda.
Drugače ima vsako mestece kakšno plažico, ampak domnevam, da bodo v tem času nabito polne, ker se je pač turizem tam zadnja leta ful razcvetel.
V bistvu je zelo enostaven izlet, lep pa tudi
V Spezii je pa tudi kaj za videti, sploh pomorski muzej (tam je bila pomorska baza, oz. je mogoče še), pa eno mestece na hribčku, ampak trenutno ne vem imena. Bom potem.

Značke
cene, italija, mesta, osebnosti, turizem, znamenitosti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:28.