Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 03.03.2006, 11:24
PoisonIvy Uporabnik PoisonIvy ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce PoisonIvy
Član od: Feb 2003
Sporočila: 17.142
Privzeto Re: Tajska, Kambodža, Laos

aja še to - preden oddaš prtljago na letališču, jo je dobr še enkrat fajn pregledat, potem pa jo zavit v veliko vrečo za smeti in zalepit (al pa če maš torbo na klučavniso, še bolš). naju so takrat ful opozarjal da kao na letališču podtikajo potnikom mamila. sicer ne vem kok je kej na tej stvari, ampak bolš da si mal bl ziher kt mal manj.
Staro 03.03.2006, 13:21
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Ivy, tole kar si napisala, je pa kar z užitkom brati.
Baje,da človek postane čisto drugačen, ko je v pristnem stiku z naravo.
Staro 03.03.2006, 22:58
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

vecinoma velja pravilo da ce ne znas jezika naroci tri pire, to povsod razumejo (tri pire, three beers, tre birra itd, sam na tajskem verjetno ne bo slo...po kitajsko je san pijiu, sam verjetn tut to ne bo pomagal...zejen bos stari moj...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 25.08.2006, 07:49
Kala Uporabnik Kala ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2
Talking Tajski otoki

Zdravo!

Mogoče se bodo moja vprašanja zdela smešna popotnikom in avanturistom. Ampak nič ne de! Zadeva je taka, da sem dobil, ne boste verjeli zastonj 2 letalski karti in sem se odločil svojo drago peljati na Tajsko. Glede na to da imate nekateri že dosti izkušenj me zanima sledeče. Potovanje lahko traja maks. 14 dni, kar je izredno malo za tako destinacijo. Plan je preživeti en dan v BKK in še na koncu 2 dni za nakupovanje, seveda. Kaj naj obiščeva v tem kratkem času oziroma na kateri otok ali otoke predlagate naj greva. V planu je Koh Phi Phi ali Koh Samui...prosim predloge. Glede na to da moja draga ni preveč navdušena nad odpravo na pot brez popreje rezerviranih prenočišč, me zanima ali se res toliko bolj spača najti prenočišče na licu mesta, kot nekateri pravijo. V kolikor ima kdo kakršenkoli naslov ali referenco v BKK ali pa na otokih se toplo priporočam. Zaenkrat pa hvala za pomoč in predloge!

LP
Staro 27.08.2006, 15:59
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Tajski otoki

Jaz sem šla na Tajsko na 'blef' in se mi zdi kar malo škoda prej rezervirat nekaj, potem bosta pa tja prišla in bo sosednji bungalovček fuuul bolj luštkan Tako bosta tudi bolj svobodna, če bosta kje želela malo podaljšati ali oditi kam drugam...
Kaj pa je vajin cilj? Rajske plaže, potapljanje, ogledi znamenitosti?
Staro 27.08.2006, 18:58
UrbyBiser Uporabnik UrbyBiser ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 676

idita en teden na samui (predlagam lamai beach, ker je ful lepa pa verjetno malo manj crowdy pa manj girlie barov pa takih stvari kot recimo chaweng ki je največja in najbolj polna plaža na otoku), nikakor pa si ne rezervirajta naprej, ker tam si resorti kr sledijo ob plaži in bota isto časa al pa še manj porabla da bosta našla na blef nekaj, kot pa če bi iskala to kaj sta rezervirala! Pa še naserjejo vaju lahko! Če na licu mesta prideš tja lahko sobo, wc pa vse pregledaš! če pa preko neta rezerviraš pa nimaš pojma kaj boš dobil in boš mogoče spal med ščurki al pa kaj!
No drug teden pa idita v krabi al pa kaj takega če že hočeta it na zahod! Jaz osebno bi pa predlagal da se na poti proti bangkoku ustavita v Hua hinu, ker je super lepo! Plaža je sicer lepa pri hilton hotelu, k kateremu tudi spada ampak se elegantno sprehodiš skozi hotel in se delaš kot da si gost hotela in si na super plaži pa še bazene maš :D !
No za hua hin priporočam kings home GH, en nizozemsko tajski par z malo hčerkico! Luškana familja pa fajn so!
Ej poslušajta nasvet da nič ne rezervirat iz slovenije!
BKK tudi ni problem za spanje! Priporočam guest house na rambutri rd, je blizu khao sana ampak malo bolj mirno, kar pomeni lažje spanje ampak še vedno samo par metrov od zabave!

glede šopinga... probajta bit čez vikend v bkk, ker je ob vikendih chatuchak market ki je neverjetno vlki! odpre se nekje ob devetih in je fajn bit takrat že tam, ker drugače je neverjetna gužva..... majo pa vse! Jaz sem bil šest ur tam pa nisem ziher da sem vse prehodo.....
Drugače lahko greta na šoping še v MBK, majo tudi vse!
Za ogledat v bkk: grand palace, različne bude, če mata živce idita z enim tuk tukarom za 10 bahtov samo vaju bo vozo k krojačom, draguljarjem,... ker dobi nekaj keša od tega.....
golden mount idita pogledat! majo zelo lep park blizu silom rd (lumphini park)
Pa v bangkoku je itak carsko!dva dni je premalo (vsaj meni)

Koh samui: otok kot otok! Mata ene par slapov blizu lamai beacha! Najamita skuter al pa bicikl pa se malo vozita okrog! Nebo vama žal! Sprehodita se na kako razlgledno točko, jaz sem mel 180 stopinjski view čez otok, carsko!
na zahodni strani žal nisem bil, ampak po pripovedovanjih je phi phi raj, je pa res da je občutno dražje! Pa plaže okrog krabija naj bi tudi ble lepe!
če te kaj zanima še vprašaj!

mene v glavnem tajska vidi takoj ko bom mel dovbolj denarja za vsaj 2 meseca!

Aja še to: škoda da mata samo 14 dni, ker bi morala videt tudi sever! Izjemno lepo!

malo sem se razpisal, upam da ti bo v pomoč!
Staro 27.08.2006, 19:34
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

uf, lahko gresta firbcat u tiste kraje, ki jih je takrat prizadel tsunami....
Staro 28.08.2006, 07:39
Kala Uporabnik Kala ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2

Citat:
Objavil-a UrbyBiser
idita en teden na samui (predlagam lamai beach, ker je ful lepa pa verjetno malo manj crowdy pa manj girlie barov pa takih stvari kot recimo chaweng ki je največja in najbolj polna plaža na otoku), nikakor pa si ne rezervirajta naprej, ker tam si resorti kr sledijo ob plaži in bota isto časa al pa še manj porabla da bosta našla na blef nekaj, kot pa če bi iskala to kaj sta rezervirala! Pa še naserjejo vaju lahko! Če na licu mesta prideš tja lahko sobo, wc pa vse pregledaš! če pa preko neta rezerviraš pa nimaš pojma kaj boš dobil in boš mogoče spal med ščurki al pa kaj!
No drug teden pa idita v krabi al pa kaj takega če že hočeta it na zahod! Jaz osebno bi pa predlagal da se na poti proti bangkoku ustavita v Hua hinu, ker je super lepo! Plaža je sicer lepa pri hilton hotelu, k kateremu tudi spada ampak se elegantno sprehodiš skozi hotel in se delaš kot da si gost hotela in si na super plaži pa še bazene maš :D !
No za hua hin priporočam kings home GH, en nizozemsko tajski par z malo hčerkico! Luškana familja pa fajn so!
Ej poslušajta nasvet da nič ne rezervirat iz slovenije!
BKK tudi ni problem za spanje! Priporočam guest house na rambutri rd, je blizu khao sana ampak malo bolj mirno, kar pomeni lažje spanje ampak še vedno samo par metrov od zabave!

glede šopinga... probajta bit čez vikend v bkk, ker je ob vikendih chatuchak market ki je neverjetno vlki! odpre se nekje ob devetih in je fajn bit takrat že tam, ker drugače je neverjetna gužva..... majo pa vse! Jaz sem bil šest ur tam pa nisem ziher da sem vse prehodo.....
Drugače lahko greta na šoping še v MBK, majo tudi vse!
Za ogledat v bkk: grand palace, različne bude, če mata živce idita z enim tuk tukarom za 10 bahtov samo vaju bo vozo k krojačom, draguljarjem,... ker dobi nekaj keša od tega.....
golden mount idita pogledat! majo zelo lep park blizu silom rd (lumphini park)
Pa v bangkoku je itak carsko!dva dni je premalo (vsaj meni)

Koh samui: otok kot otok! Mata ene par slapov blizu lamai beacha! Najamita skuter al pa bicikl pa se malo vozita okrog! Nebo vama žal! Sprehodita se na kako razlgledno točko, jaz sem mel 180 stopinjski view čez otok, carsko!
na zahodni strani žal nisem bil, ampak po pripovedovanjih je phi phi raj, je pa res da je občutno dražje! Pa plaže okrog krabija naj bi tudi ble lepe!
če te kaj zanima še vprašaj!

mene v glavnem tajska vidi takoj ko bom mel dovbolj denarja za vsaj 2 meseca!

Aja še to: škoda da mata samo 14 dni, ker bi morala videt tudi sever! Izjemno lepo!

malo sem se razpisal, upam da ti bo v pomoč!

Najlepša hvala za podroben odgovor!!!
Kako je pa kaj s cepljenjem?
Staro 28.08.2006, 14:34
UrbyBiser Uporabnik UrbyBiser ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 676

Jaz se sicer nisem cepil, upam da nisem kakega hepatitisa fasal :D
cepit se načeloma ni treba, je pa priporočljivo! Jaz se bom naslednjilč, za hepatitis a in b!
Drugo pa je malarija, jaz nisem jemal nobenih tablet, ker nisem bil v tistih nevarnih območjih (laos, golden triangle, koh chang...)
Je pa baje koh chang ful lep otok in če si ga mislita ogledat je vsekakor treba razmislit o tabletah, ki pa imajo stranske učinke!
Ko sem bil v chiang maiu na trekingu sta bli zraven dve irki, ki sta šli v laos in cambodio! Jemali sta menda lariam in sta meli kr konkretne težave z prebavo in slabostjo.... tak da razmislita glede lariama (antimalarikov)!
Pa baje se jih splača doli kupit, ker ni problem dobit pa dosti cenejši so kot pri nas!

p.s.: hrana je zakon, ne bojta se jest na ulici! Jaz sem bil brez prebavnih motenj pa se nisem šparal!
na ulici je dooosti bolše in ceneje!
Staro 28.08.2006, 21:53
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

kolk ceneje tko približno primer povej.

Značke
indonezija, kambodža, laos, otoki, tajska, tajski

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:40.