Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 22.05.2006, 12:45
WRC555 Uporabnik WRC555 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce WRC555
Član od: Jan 2005
Sporočila: 1.834
Privzeto Re: Subwooferji, tube, ojacevalci za v avto...

Sploh ne...obcutno so se pocenili napram modelom izpred dveh let...trenutno ni radia, ki bi za tako ceno ponujal toliko kot ta.
Staro 22.05.2006, 21:00
swizc Uporabnik swizc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce swizc
Član od: Jun 2004
Naslov: Orehek Village
Sporočila: 2.109

Hmm mam eno uprasanje, je to res da ce subwoofer obrnes notr v skatlo da bass pride bolj do izraza?
Staro 22.05.2006, 21:41
Uporabnik

A mislis tako kot je pr men? Niti ni vazno...ker ni res...tako sem se odlocil predvsem zarad prostorske stiske, pa tudi izgleda.
Staro 23.05.2006, 08:40
swizc Uporabnik swizc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce swizc
Član od: Jun 2004
Naslov: Orehek Village
Sporočila: 2.109

Ja tko kukr je pr teb, ne baje da ce je nanotr ubrnjen sub da da bolsi bass, mislm stvari se bl tresejo. Drugac WRC555 iz kerga konca si ti?
Staro 23.05.2006, 08:47
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a WRC555
Sploh ne...obcutno so se pocenili napram modelom izpred dveh let...trenutno ni radia, ki bi za tako ceno ponujal toliko kot ta.
Mel sem nek CD unit, za katerega sem dal okrog 80 tisoc (pred ene 5 leti), ki pa je stalno crkoval in bil vec na servisu kot pri meni. Vsakic, ko je prisel s servisa, je bilo slabse. Ceprav se mi zdi, da sem uspel najti izvor napake, ki pa mi ga Alpineov servis ni nikoli priznal - najbrz je res prehudo po treh letih priznati, da gre za dobro skrito (in popolnoma nenamerno!) tovarnisko napako in preprosto dati nov radio. No, za bonus so mi ga nekega dne se ukradli.

Zdaj imam se starejsi tape unit s CD shuttlom... Se vedno prisegam na alpineov zvok, vseeno pa bi posteno premislil, ali bi se kdaj odstel tolk denarja za head unit. S temi dohodki bolj ne.
Staro 23.05.2006, 08:47
Pacijent

Citat:
Objavil-a swizc
Hmm mam eno uprasanje, je to res da ce subwoofer obrnes notr v skatlo da bass pride bolj do izraza?
Ce mas dost mocen bas je vseeno, kam ga obrnes :D

Jaz ga imam proti zadnjim vratom (v skrinji)
Staro 23.05.2006, 10:18
Uporabnik

Citat:
Objavil-a swizc
Ja tko kukr je pr teb, ne baje da ce je nanotr ubrnjen sub da da bolsi bass, mislm stvari se bl tresejo. Drugac WRC555 iz kerga konca si ti?
Vazna je sama postavitev ohisja, ter da je pravilno izracunana litraza ter tuning. To pa ugotovis le na podlagi testiranj oz. racunanj. Iz Gorenjskega konca sem.
Staro 23.05.2006, 10:24
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry
Mel sem nek CD unit, za katerega sem dal okrog 80 tisoc (pred ene 5 leti), ki pa je stalno crkoval in bil vec na servisu kot pri meni. Vsakic, ko je prisel s servisa, je bilo slabse. Ceprav se mi zdi, da sem uspel najti izvor napake, ki pa mi ga Alpineov servis ni nikoli priznal - najbrz je res prehudo po treh letih priznati, da gre za dobro skrito (in popolnoma nenamerno!) tovarnisko napako in preprosto dati nov radio. No, za bonus so mi ga nekega dne se ukradli.

Zdaj imam se starejsi tape unit s CD shuttlom... Se vedno prisegam na alpineov zvok, vseeno pa bi posteno premislil, ali bi se kdaj odstel tolk denarja za head unit. S temi dohodki bolj ne.
To je moj drugi Alpine radio. Prvi je bil celo za 16 tisoc drazji od tega. Ko sem ga zmontiral mi ni hotel brat CD-jev, ne v mp3 in ne v WAv obliki. Na poti na servis pa je zacel cudezno delat...od takrat brez problemov. Imel sem ga slabo leto, potem pa nabavil tega. Seveda tud tukaj ni slo brez tezav. Namrec zgodnejsi modeli so imeli "porodniske" napake. Ekran je preprosto zamrznil in sem radio lahko upravljal le z daljincem...na servisu so napako odkrili v drugem poskusu in sedaj dela kot je treba.
Staro 23.05.2006, 10:31
Uporabnik

Slike povejo vec kot 1000 besed:

Pred tem pa sem imel tega Kenwooda:

Kratka zgodovina mojih HU :D
Staro 24.05.2006, 09:10
Pacijent

Citat:
Objavil-a WRC555
To je moj drugi Alpine radio. Prvi je bil celo za 16 tisoc drazji od tega. Ko sem ga zmontiral mi ni hotel brat CD-jev, ne v mp3 in ne v WAv obliki. Na poti na servis pa je zacel cudezno delat...od takrat brez problemov. Imel sem ga slabo leto, potem pa nabavil tega. Seveda tud tukaj ni slo brez tezav. Namrec zgodnejsi modeli so imeli "porodniske" napake. Ekran je preprosto zamrznil in sem radio lahko upravljal le z daljincem...na servisu so napako odkrili v drugem poskusu in sedaj dela kot je treba.
Sej to je hudic, ja. Pa pri alpineu je se ena stvar, ki me moti: plastika. Na prejsnjem radiu (ki ga zdaj ni vec) se po dveh letih ni vec zapirala skatla za prednjo plosco HUja, ze po dobre pol leta pa se je rahlo deformiral prednji zvocnik v vratih in izstrelil zascitno mrezico. Tko da se zdaj furam brez nje - mrezica preprosto ni sla vec nazaj not, oziroma ni obstala. Ne recem - to so v bistvu postranske zadeve, ker je zvok ipak najpomembnejsi (in tuki alpine nese pioneerja in kenwooda, da drugih sploh ne omenjam), sam mi gre vseen orenk na genitalije, da ne znajo plastike ulit tko, kot se spodobi. Sploh pa ne v visokem cenovnem razredu, kjer mors pac gledat na vse. Sicer si pac kvalitetna srednja klasa.

Značke
avto, ojacevalci, subwooferji, tube

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:55.