Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 24.05.2006, 21:38
WRC555 Uporabnik WRC555 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce WRC555
Član od: Jan 2005
Sporočila: 1.834
Privzeto Re: Subwooferji, tube, ojacevalci za v avto...

Citat:
Objavil-a swizc
Na kaksn nacin se pa skatle box-e izdelujejo za subwooferje? Kolk litrska more bit, velikost, odprtine itd.?
Ohisja se delajo na podlagi parametrov, ki jih dobis zraven suba. Obstaja poseben program (Win ISD), kjer izracunas litrazo, tuning itd.
Staro 24.05.2006, 21:50
swizc Uporabnik swizc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce swizc
Član od: Jun 2004
Naslov: Orehek Village
Sporočila: 2.109

Aha, hmm ker jest mislm jest ko ispit dobim pa use to en tak u izi avto nabavt, kksnga cliota, peugeota 106, kej tazga, twingota sm ze crtou ker ma premejhn prtlaznik da bi kksne sube notr dau, pa tko gruntam kolk velk sub bi se dal dat recmo v en prtlaznk peugeota 106, pa da je notr se ojacevalc seveda, oz. en ojacevalc za sub, 1 pa za te zvocnike v vratih al kuko je to narjen. ***atga ne spoznam se 5% na sube,ojacevalce,zvocnike nasplosn, zato sm tud to temo postavu, da mal zvem od vs an. Slisu sm tud da je za mejhn avto sub z 600RMS-a cez glavo, da trga gate
Staro 25.05.2006, 07:49
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Ne vem, kolk ma moj RMSja, je pa menda 1kW (bi moral pogledat v katalog, a je 800W al 1000W, sam ko sem se menil, sem hotel met 1kW) v cliotu in ti povem, da vec kot to ne rabis. Ce ti je pa pri nakupu avta pomemben kriterij moznost vgradnje muzikalij, bodi pa pozoren na to, ali je v prednja vrata mozno vgraditi zvocnike s premerom 16cm. V tastarega Cliota, na primer, grejo (komajda, ampak grejo), v tanovega in vecino novejsih malih avtomobilov pa ne, zaradi plastike. Je pa kar precej razlike v zvoku med 13cm in 16cm.
Staro 25.05.2006, 10:20
Uporabnik

V twingota se lahko marsikaj spravi Odvisno koliko si pripravljen zrtvovat prostora v gepku...lahko si omislis tud 1x15" ali 2x12" sube... z nekaj kilowatnim ampom se ti bo streha upogibala :D

Na kratko glede sistema...vse se zacne in neha pri denarju...za zacetek si kupis 4-kanalen amp, sprednji sistem (16-ke+tweeter+kretnice) ter sub...vse poganjas preko ojacevalca...ter seveda kable, kjer se ne splaca sparat. Radio je pa itak ze sam po sebi notr vstet.
Staro 25.05.2006, 10:23
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry
Ne vem, kolk ma moj RMSja, je pa menda 1kW (bi moral pogledat v katalog, a je 800W al 1000W, sam ko sem se menil, sem hotel met 1kW) v cliotu in ti povem, da vec kot to ne rabis. Ce ti je pa pri nakupu avta pomemben kriterij moznost vgradnje muzikalij, bodi pa pozoren na to, ali je v prednja vrata mozno vgraditi zvocnike s premerom 16cm. V tastarega Cliota, na primer, grejo (komajda, ampak grejo), v tanovega in vecino novejsih malih avtomobilov pa ne, zaradi plastike. Je pa kar precej razlike v zvoku med 13cm in 16cm.
Govoris o Peak power oz. o MAX moci...uporaben je le RMS podatek. Ta ti pove, koliko moci prenese zvocnik dolgotrajno. Tiste stevilke so marketinska poteza.
Staro 25.05.2006, 11:57
Pacijent

Vem, da so... A RMS je potemtakem nominalna moc, ali kaj?

(jaz sicer vem, kaj RMS dejansko je, samo kaj tocno zelijo z razlicnim podatkovjem povedati, mi ni jasno)

Recimo, top class Pioneerjev woofer ima z velikimi crkami reklamiranih 6kW, nekje pa z veliko manjsimi crkami pise 2.5kW nominal...

A 2.5kW je potemtakem RMS?
Staro 25.05.2006, 12:45
Uporabnik

Nominalna moc je enaka RMS podatku. Vecina driverjev zdrzi veliko vec moci, kot je pa deklarirana moc posameznega driverja. Primer: imas sub z 300RMS...poganjas ga pa z ampom, ki da ven 600RMS. Sicer je treba bolj pazit pri nastavitvah ampa, da sub ne gre v clip, kerr lahko prav hitro zasmrdi :D Sicer pa bi moral delat brez problemov.
Staro 25.05.2006, 13:11
Pacijent

Aha, okej. Strojniki bi temu rekli `trajna dinamicna trdnost', tistemu `tavelikemu' podatku pa nosilnost. Torej, ce bi moj sub v nekem trenutku obremenil z vec kot 1kW, bi zasmrdelo, ce pa ga daljsi cas zgem z 900W, pa bi mu mocno zmanjsal zivljenjsko dobo.
Staro 25.05.2006, 15:04
swizc Uporabnik swizc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce swizc
Član od: Jun 2004
Naslov: Orehek Village
Sporočila: 2.109

Sepravi ce pogledamo primer avto Peugeot 106, bi sleu recmo lahko notr TALE al pa TALE z njemu primerno box-o in pa ojacevalcem. Vem da je 30cm premera in pa 38 ze ogromno za tak mejhn avto, sploh pa njemu primern prtlaznik.

pa ne gledat kolk kej stane, ker dnar ni problem..
Staro 25.05.2006, 18:37
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194

če ti dnar ni problem pol ni problem niti majhen avto ker boš 100% našel kombinacijo

Značke
avto, ojacevalci, subwooferji, tube

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:59.