Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 25.05.2006, 21:42
WRC555 Uporabnik WRC555 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce WRC555
Član od: Jan 2005
Sporočila: 1.834
Privzeto Re: Subwooferji, tube, ojacevalci za v avto...

Citat:
Objavil-a mrjerry
Aha, okej. Strojniki bi temu rekli `trajna dinamicna trdnost', tistemu `tavelikemu' podatku pa nosilnost. Torej, ce bi moj sub v nekem trenutku obremenil z vec kot 1kW, bi zasmrdelo, ce pa ga daljsi cas zgem z 900W, pa bi mu mocno zmanjsal zivljenjsko dobo.
Ne bi zasmrdelo kar takoj. Ne me narobe razumet, vsak zvocnik lahko skuris...tvoj ali katerkoli sub tud z avtoradiem lahko skuris, ce ga priganjas v clip. To pomeni, da zvocnik takrat popaceno igra.

Zato pa pravim...ogromno je v nastavitvah in treba je vedet kje je meja
Staro 25.05.2006, 21:45
Uporabnik

Citat:
Objavil-a swizc
Sepravi ce pogledamo primer avto Peugeot 106, bi sleu recmo lahko notr TALE al pa TALE z njemu primerno box-o in pa ojacevalcem. Vem da je 30cm premera in pa 38 ze ogromno za tak mejhn avto, sploh pa njemu primern prtlaznik.

pa ne gledat kolk kej stane, ker dnar ni problem..
Bi slo notr...zakaj pa ne...ampak pol tud za skatlco cigaret ne bi blo placa, ce bi se odlocil za 15"
Staro 25.05.2006, 22:36
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

Citat:
Objavil-a mrjerry
Jaz mam ze mal stare podatke, ampak Alpine je tkole, na debelo receno, okrog 15% drazji od Kenwooda. U bistvu je isti cenovni razred.

WRC, mas mogoce kaj izkusenj z ojacevalci? Mislim na ojacevalce za zvocnike (ne za woofer)? A se zvok dejansko kaj izboljsa, ali lahko samo bolj prbijas?
hehehehe, najslabša jajca za par čukov so boljša kot ojačevalec v avtoradiju.
in jerry pazi, da te ne potegne, ker če ne letos ne boš šel na morje in pozimi ne na smučanje:D

Še nekaj, 3/4 keša je treba dati v prednji sistem, ter obdelavo vrat. če kej ostane se pa sub kupi.
Staro 26.05.2006, 13:08
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a Teo
hehehehe, najslabša jajca za par čukov so boljša kot ojačevalec v avtoradiju.
in jerry pazi, da te ne potegne, ker če ne letos ne boš šel na morje in pozimi ne na smučanje:D

Še nekaj, 3/4 keša je treba dati v prednji sistem, ter obdelavo vrat. če kej ostane se pa sub kupi.
:D

Kaj si mislil s tem prednjim sistemom in obdelavo vrat... Ker penastih trikotnikov ne mislim po avtu limat - vsaj tem ne, ki ga mam zdaj (lahk crkne jutr al pa cez 2 leti, noben ne ve)
Staro 26.05.2006, 13:21
Odvisnik

Citat:
Objavil-a mrjerry
:D

Kaj si mislil s tem prednjim sistemom in obdelavo vrat... Ker penastih trikotnikov ne mislim po avtu limat - vsaj tem ne, ki ga mam zdaj (lahk crkne jutr al pa cez 2 leti, noben ne ve)
spodoben prednji sistem je že wrc opisal.. 16+tw, kretnice, ter ojačevalc(tudi 2kanalen je ok, sam se splača vzet 4 kanalnega, da daš še sub gor v bridge). Čez kak mesec, ti bo pa seveda to premalo

aja vrata... najbolj osnovna stvar, ki jo moraš narediti, je vsaj izolacija površine vrat za zvočnikom (take bitumenske ploščice pridejo in sprej). To je zato, da zvočnik ne buta direkt ob pleh. Membrana naredi precejšen pritisk in ta premika še vrata, ki tako pojejo v duetu z zvočnikom.
Staro 26.05.2006, 13:35
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Neki od tega so mi nardili ob montazi. V vratih mam ze kaka 4 leta 16ke. Ko igrajo, se ne slisi pleha - se najbolj moteca stvar je, ne bos verjel, rocka za odpiranje oken (tisti obrocek, za katereg primes, ima 0.5cm zracnosti in ga veselo goni gor dol). Ekstra kretnice nisem sel kupovat, je pac tisto, kar je prislo zraven zvocnikov (menda da bandpass filter). Ko sem videl ceno ene kretnice (ne vem tocno, kaksne, pa kolk dobre, sam vem, da je pisalo Boston in zraven 120 jurjev), sem nekak ocenil, da tega pa ne bi mel.

Hja... Mogoce dam se en 4 kanalni ojacevalc notr, pol bo pa pocas dost
Staro 26.05.2006, 17:07
Odvisnik

ne ne, tisto je verjetno aktivna kretnica,. Fora je,da pride pri poceni sistemih 16+tw samo en kondenzator, da poreže nizke frekvence na tweeterju. Mal dražji kompleti pa dobijo že bolj spodobno kretnico, s katero nastaviš spodnjo in zgornjo mejo za oba zvočnika. brezveze da se ti mid muči z prenizkimi in previsokimi frekvencami.
Staro 26.05.2006, 21:34
Uporabnik

Glede izolacije...veliko je odvisno tud od samih vrat...jaz mam izolirano z Dynamat platami okrog zvocnikov, ostalo pa z bitumnom, tako da so vrata vsaj priblizno zadihtana. Je boljse kot prej, predvsem vec kicka...ampak to se zmer ni to. Za dober ucinek bi bili potrebni paneli, ampak sem se odlocil da ne bom uniceval tapet.

Ce imas dober radio, pa sploh ne rabis kretnic zraven prednjega sistema...aktiva rules
Staro 26.05.2006, 21:45
Odvisnik

aja, pritljažnik maš tako spedenen spredi pa ne?
kaj pa te stane še ene panele na odpadu nabavit in jih predelat...
Staro 27.05.2006, 20:42
swizc Uporabnik swizc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce swizc
Član od: Jun 2004
Naslov: Orehek Village
Sporočila: 2.109

Sepravi ce prav berem malo vec denarja za sprednje zvocnike in malo manj denarja za subwoofer. Govorim samo o zvocnikih, za ojacevalec boste pa vi povedal. Aja a se da na en ojacevalec zvezat sprednje zvocnike in pa en dokaj dobr subwoofer, tja do 600RMS-a, to sploh obstaja?

Značke
avto, ojacevalci, subwooferji, tube

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:00.