Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 22.08.2006, 14:47
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599
Privzeto Re: a je to normalno...

Citat:
Objavil-a meadow sun
Pa nisi nč trpela,a ne?
Zdej je pa itak preveč živčnih staršev,ker majo po moje otroke samo zato,ker jih "kao"morajo imet,da na vn zgledajo "normalni"!Taki po moje sploh niso sposobni niti zase poskrbet,če so že pri otrocih tako živčni,pa da se znašajo nad njimi! Takim bi jaz rekla:Najprej u svojih glavah pošlihtajte sami sebe,ne pa da se sproščate nad svojimi otroki,ker tud če so vaši,niso vaša lastnina!!
Otročki so zame eni !
Ja, ampak ne moremo pa dajati ljudem dovoljenj, da imajo otroke glede na "poštimanost" v glavi. Zato bomo pa še vedno imeli kar nekaj razvajenih, pa tudi pretepenih otrok. Vseeno pa se mi zdi, da je zaradi razne literature, člankov v revijah o otrocih, na televizji, manj takih otrok, ki jih vzgajajo s tepežem, kot je bilo včasih.
Moja mama nas je imela rada, vedno se je razdajala za nas, ampak ko smo se obnašali po njenem mnenju neprimerno, nas je prebodla s takim pogledom, ki ga ne bom nikoli pozabila. Za velike neumnosti smo jih fasali, nismo pretirano razglabljali, kaj smo naredili narobe. Podobno je bilo tudi pri pri prijateljicah. Ko se nismo mogle raziti so mame sikale po ulicah in grozile z raznimi kaznimi. Danes kakšne mame sploh ne vidiš, da bi enkrat prišla po svojega otroka na ulico in desetletni mulčki ob desetih zvečer še žogo nabijajo.
Jaz sem si prisegla, da se me moji otroci ne bojo bali, da mi bojo lahko zaupali, da jim bom pokazala da jih imam rada. Pa vseeno kakšen dan podležem pritisku in zakričim nad tamalim ali pa nasedem njegovi manipulaciji. Pa kakšenkrat sem res že živčna, ko mi tamali drsa in drsa, pa ne zaleže nobena taktika dobre vzgoje, ki mi pride na pamet. Pa vedno se z njim trudim v eno smer, on me pa en dan preseneti s kakšno nepredvidljivo foro. Včasih je za znoret, ma se trudim. In potem bo ena soseda lahko rekla, da nimam pošlihtano v glavi, ker bo zaradi odprtega okna slišala, kako moj sin histerično tuli, ker hoče še in še čokolade...

Značke
normalno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:00.