Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 16.06.2006, 07:05
dvojčica Uporabnik dvojčica ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce dvojčica
Član od: May 2003
Sporočila: 15.111
Privzeto Re: a je to normalno...

Citat:
Objavil-a J.J.
jaz sem mela danes eno stranko, z dvemi mejhnimi mulci tam ene 3-4 leta stari, in ona je hotla šopingirat, njim je blo valda dolgčas in so nagajali, nakar ona oba prime za ušesa, jih potegne pred trgovino in se zadere na njih da so eni navadni egoisti.. mislim haloo , prvo z dvemi mejhnimi mulci ful živahnimi it v šoping je po moje mišn imposibl.. maš ene ful pridne otroke, ki stojijo tam kamor jih postaviš, sam če pa že v naprej veš, da z svojimi nemorš nikamor ker ne dajo mir, zakaj jih matraš pa vlačiš po babjih štacunah.. kot drugo koji klinac ve triletni mulc kaj pomeni egoist ...

Kej tazga je zame mission impossible:D

razen če bi tetka JJ vmes mal popazila nanje:D
Staro 16.06.2006, 07:42
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Član od: Jun 2006
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619

Smo pač ljudje
saj ne, da bi sam za sebe mislil, da bi froca butnil ... samo, ko se ti pa po miljontem opozorilu še vedno dere in ob tla meče, sam imaš pa poln kufer vsega zaradi drugih ljudi, posla in kaj vem česa vsega pa roka ali pa noga kar sama zleti
Staro 16.06.2006, 07:47
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a dvojčica

Jaz bi bil blazno priden.

Se pa strinjam s tuseksijem. Dober stars mora najti ravnotezje. Ze v naprej se odlociti, da otroka nikdar in na noben nacin ne bos nahrulil ali udaril (vzgojno), je ravno tako slabo, kot mlatiti ga za vsak drek. Sam bi sicer zadevo drugace speljal, ker s takim javnim znasanjem nad mularijo motis preostale ljudi in pocakal, da se tud v moji glavi zadeva malo ohladi, doma bi bila pa taka sankcija, da bi naslednjic prekleto premislil, kako se obnasa .

Res pa je tudi, da morda kaksno vroce popoldne ni najbolj pametno vlect otrok v najvecjo mozno guzvo v stacuno.

---

Majhnega otroka obtozevati, da je egoist, je pa smesno. Vsi otroci so egoisti po naravi, to je normalno. Obstajajo zato, da jemljejo starsem, ker je to edini nacin, da sploh odrastejo in prezivijo. Ce nisi pripravljen ali sposoben dajati, pac ne bodi stars.
Staro 16.06.2006, 08:22
J.J. Uporabnik J.J. ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce J.J.
Član od: Nov 2002
Naslov: Na morju....
Sporočila: 24.449

Citat:
Objavil-a dvojčica

itak ..to je pri nas stalna praksa... mamice probavajo jaz zabvam otročke sej veš..školjkice, igračke, ....
Staro 16.06.2006, 08:33
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

Tako, mimogrede vprašanje za vse prisotne (razen dvojčke, ker zanjo vem ), koliko otrok pa ima vsak od vas?
Staro 16.06.2006, 08:37
Komaj živ

Citat:
Objavil-a mrjerry
Jaz bi bil blazno priden.

Se pa strinjam s tuseksijem. Dober stars mora najti ravnotezje. Ze v naprej se odlociti, da otroka nikdar in na noben nacin ne bos nahrulil ali udaril (vzgojno), je ravno tako slabo, kot mlatiti ga za vsak drek. Sam bi sicer zadevo drugace speljal, ker s takim javnim znasanjem nad mularijo motis preostale ljudi in pocakal, da se tud v moji glavi zadeva malo ohladi, doma bi bila pa taka sankcija, da bi naslednjic prekleto premislil, kako se obnasa .

Res pa je tudi, da morda kaksno vroce popoldne ni najbolj pametno vlect otrok v najvecjo mozno guzvo v stacuno.

---

Majhnega otroka obtozevati, da je egoist, je pa smesno. Vsi otroci so egoisti po naravi, to je normalno. Obstajajo zato, da jemljejo starsem, ker je to edini nacin, da sploh odrastejo in prezivijo. Ce nisi pripravljen ali sposoben dajati, pac ne bodi stars.

pa jaz vidim kle morej takih primerov, ko mamice hodijo v šoping z mulci.. večinoma, se hitro zdolgočasijo(otroci) in začnejo diujat nagajat, hodit vn pa not, pa si priščipnejo prstek z vrati in podobno.. ene mamice majo uklopljeno "flegmo" in se za njihovo nagajanje ne zmenijo, ene pa se derejo, cukajo grozijo in podobno... sam dejansko, če se postavimo v kožo enga 4leta starega mulca, pa še če je malo bl živahen in nagajiv..ma kaj da ta otrok počne v babji štacuni, kjer ni nič zanimivega zanga, dokler se njegova mama 3ure preoblači pred ogledalom...

sej vem da včasih nimajo mamice komu pustit mulcev, in da nujno neki rabijo.. ok
sam maš pa ene , k peljejo mulce kao na sprehod, pol pa jih vlačijo po trgovinah....
sej včasih je treba tut mulce razumet..
Staro 16.06.2006, 08:47
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Ne vem ej... Skor vedno lahko kje pustis mulca za pol ure, da se nekako zaposli. Mislm.. Bols je, da ga peljes magari v kak McDonalds, kjer se lahko igra, ti pa v miru postimas ostalo. Al pa na kaksno igrisce, whatever. Sej more bit tud za starse najedajoce slepat po tri zatezene in naspidirane froce naokrog...
Staro 16.06.2006, 09:10
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516

Citat:
Objavil-a mrjerry
Ne vem ej... Skor vedno lahko kje pustis mulca za pol ure, da se nekako zaposli. Mislm.. Bols je, da ga peljes magari v kak McDonalds, kjer se lahko igra, ti pa v miru postimas ostalo. Al pa na kaksno igrisce, whatever. Sej more bit tud za starse najedajoce slepat po tri zatezene in naspidirane froce naokrog...
Triletnega otroka ne moreš pustiti samega v Mc-u ali na igrišču!

Je pa res, da, če govorim kot starš, so ti shoppingi včasih za popi.... ti v eno stran, otrok pa vsako sekuno drugje. Pa ne govorim o šopingiranju za lastne potrebe, ampak recimo o kupovanju špecerije, ko nimaš otroka kam dat in mora pač s teboj. To je lahko živčna vojna - nenehna skrb, da se ne bo izgubil, da ga ne bo kdo odpeljal (sploh v velikih centrih), da ne bo česa prevrnil itd. S tega vidika razumem občasne po****itise. Seveda v mejah normale. To, da pa se fotr dere na 3-letno hči, da jo bo (spet!) nalomil, je pa pod vsako kritiko. Sploh ker zveni tako, kot da to redno počne.
Staro 16.06.2006, 09:14
Komaj živ

Citat:
Objavil-a Kaja
Tako, mimogrede vprašanje za vse prisotne (razen dvojčke, ker zanjo vem ), koliko otrok pa ima vsak od vas?
jaz jih nimam še... ampak, če je to letelo na to, da dokler nimate otrok nemorte sodit, ti že v štartu povem, in to za zihr,da moj otrok, ne bo slišla "spet te bom nalomila" ker kašno čez rit bo verjetno dubu.. pa zadrla se bom tut kdaj...ampak, da bi pa bla to moja metoda vzgajanja otrok.. ne bo...
Staro 16.06.2006, 10:05
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599

Normalno zame glih ni, da se fotr tko dere, bi pa rekla, da je pogosto. Oziroma danes je moderno tko, da se zunaj delaš kakšen angelček je tvoj otrok in kako ga maš rad, oh in sploh moj zakladek, pa hlačke in majčka po zadnji modi (trimesečna punčka v čipkastih žabicah in kratkih hlačkah), ko prideš pa domov pa "smrkavc ne der se" fore.
Zadnjič sem šla malo po lj. trgovinah, pa sem naletela na same nosečnice in mame z otročki. Tam v H&M se vsake pet minut kašnemu otročku strga, jočejo iz vozička, mamice jih pa zibljejo, al pa vlečejo za roko, ampak važno, da smo srečna družinica, pa zrihtani... A tam sploh še kdo hodi v naravo, pa svež zrak, pa zdrave nosečnice in zdravi otroci...

Značke
normalno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:09.