Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 13.09.2006, 12:08
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811
Privzeto Re: Boj za prvo zaposlitev

...o dzuko, moja kategorija
Staro 13.09.2006, 12:26
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Citat:
Objavil-a dzuko
Jaz bi nekoga, ki bi bil v višjem letniku oz. absolvent zaposlil redno in mu plačal šolnino, pod pogojem, da bi diplomiral v vnaprej določenem času in bi bil pogodbeno potem vezan toliko in toliko časa na moje (naše) podjetje (sicer nisem zihr če je to sploh legalno, da nekoga omejiš, da more biti zaposlen pri tebi)..v tvojem primeru gre samo za izkoriščanje, če bi bil tehnične smeri verjamem da bi bilo drugače (če bi bil seveda sposoben (beri delaven, ustvarjalen, zanesljiv, itd))...

Drugače pa jasno, doborodošel v realnosti....
Tudi pri tehničih smereh je težko. Sama sem gradbenica me ravno tako "izkoriščajo". Pa še s štipendiranjem sem obvezana delat tam. Saj ni da ni ... izsiljevati za višjo plačo se pa ne da.
Staro 13.09.2006, 12:32
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

hm...

torej kaj mi preostane? pošiljanje prošenj, razgovori... in upati na najboljše.
Staro 13.09.2006, 12:34
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Najprej razcisti pri sebi, kaj sploh hoces. Kaksno sluzbo zelis, ali zelis samo nekam hodit delat ali zelis postati part of the team. Se ti gre samo za denar ali nek splosen obcutek? Razmisli, kaksni so tvoji robni pogoji (kako nujno rabis denar, kaksni so tvoji plani za naprej itd. itd. itd.).

Potem pa iskanje. Posiljanje prosenj, izrabljanje vez, branje oglasov...
Staro 13.09.2006, 12:37
Veteran

Citat:
Objavil-a castor
hm...

torej kaj mi preostane? pošiljanje prošenj, razgovori... in upati na najboljše.
Pošlji čim več prošenj, pojdi na razgovore in tam sprašuj. Pozanimaj se o sistematizaciji delovnih mest (plače!), možnostih za napredovanje. Ko boš diplomiral bo malo bolje. Po nekaj letih v firmi lahko dobiš zaposlitev za nedoločen čas. Še seveda prej postaneš nepogrešljiv v firmi, se trudiš, se izkažeš ... potem pa gre na bolje. Začetek je pa težak. Če se le da se ne obveži s kakšno pogodbo o izobraževanju. Sama si podiplomca plačujem iz lastnega žepa, ker bi rada imela prosto pot.
Staro 13.09.2006, 12:38
Veteran

Citat:
Objavil-a mrjerry
Najprej razcisti pri sebi, kaj sploh hoces. Kaksno sluzbo zelis, ali zelis samo nekam hodit delat ali zelis postati part of the team. Se ti gre samo za denar ali nek splosen obcutek? Razmisli, kaksni so tvoji robni pogoji (kako nujno rabis denar, kaksni so tvoji plani za naprej itd. itd. itd.).

Sicer pa vsi delamo za denar, kneda ?
Staro 13.09.2006, 12:39
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Jst ne vem kako je v tvoji stroki, ampak jaz sem se cele vikende doma učil tisto, kar se v službi v 8 urah nisem zmogel, da sem lahko potem to "prodajal" naprej..tako da ja, čimveč pošiljaj prošnje in razgovore in se obenem izobražuj in nabiraj izkušnje na čimveč različnih področjih in v različnih situacijah...ko boš imel znanje in sposobnost, se boš lahko dobro prodal, če ne boš pa ostal povprečen...kaj pa hočeš ti narest v življenju moraš pa sam čimprej ugotoviti....

ps..no sej sem ti dost že v OSu moraliziral...
Staro 13.09.2006, 12:42
Moderator

Citat:
Objavil-a Soleil
Tudi pri tehničih smereh je težko. Sama sem gradbenica me ravno tako "izkoriščajo". Pa še s štipendiranjem sem obvezana delat tam. Saj ni da ni ... izsiljevati za višjo plačo se pa ne da.
Mislim da je problem v delodajalcih, ker itaq ne vejo zakaj imajo kader..

Je pa res še nekaj...jst v enem letu nisem našel delavca, na katerega bi se lahko zanesel in bi lahko k moji plači oz. podjetju nekaj doprinesel..občutek imam, kot da takih sposobnih ljudi kot jih jaz oz. moj direktor išče ni nikjer (na trgu)..nekdo, ki jamra kako ga izkoriščajo in bla bla bla, potem tudi jaz vidim, da kej več z njim kot z izkoriščanjem se itaq ne da pomagat....
Staro 13.09.2006, 12:44
Moderator

Citat:
Objavil-a Soleil
Sicer pa vsi delamo za denar, kneda ?
Plača ni motivacijski dejavnik...

edit: je pa res, da delamo za denar...
Staro 13.09.2006, 12:48
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

Citat:
Objavil-a mrjerry

Želim si službo, kjer mi ne bo treba iz meseca v mesec skrbeti ali bo firma še obstajala ali ne. Po resnici povedano bi zdele najrajši dobil službo, kjer bi si nekaj let nabiral izkušnje, da bi nato šel lahko na svoje. Nekaj podobnega imam že v mislih, kar bi prav fino lahko dopoljneval z svojo bejbo in njenih fohom. Seveda pa je tu najbolj važen denar. Nekaj zaloge je še, ampak ob takem načinu bo to hitro izhlapelo.

Problem je morda pri kompleksu manjvrednosti.

Značke
boj, prvo, zaposlitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:28.