Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Izobraževanje in šola

Izobraževanje in šola znanje, referati, plonkci, matura, izpiti ...

Orodja za teme
Staro 05.04.2007, 17:40
domine Uporabnik domine ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce domine
Član od: Nov 2006
Naslov: tm k je akcija :D
Sporočila: 166
Privzeto Re: Policijska akademija v Tacnu II.

ok,,hih..prava sux...:D to pa ne

lihk učeri sm gledu, delo kriminalistov na SLO 1 Z MANI al kaj(je oddaja), sej majo ful dobre teme, pa vse se je lepo razložil, kako gre cel proces preiskave...pa forenziki itd... v laboratoriju

dons pa je tut blo o: prekmurje-policija pa so povedal podatke oz. statistiko, pa njihove cilje v tem letu itd. pa sistem provida, pa kako pregledujejo oz. ustavlajo avte..hih clo več načinov majo...zanimiv
Staro 22.04.2007, 20:52
spey Uporabnik spey ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Naslov: litija
Sporočila: 3

hey ok mogoče se vam bo zdelo glupo in use sam jst bom useen uprašala kok časa traja to šolanje pa kje in kdaj se prijaviš? me pa ful zanima ker se moram drugo leto upisat naprej in bi rada šla na policijsko šolo ker me veseli ni malo poznam ta poklic. samo zanima me šolanje in prijava. prosim če mi pomagate in svetujete. hvala za vašo prijaznost
Staro 30.04.2007, 10:59
tea10 Uporabnik tea10 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 22

cau

vidim da si iz litije... jst sem tut blizu
tko nekako....
Če zaključuješ OŠ ni možnosti takoj na usposabljanje na akademijo, ker je bil ta program ukinjen. Možno je usposabljanje na akademiji po končani srednji šoli ( npr. gimnazija, 4letna SŠ, ali varianta 3+2)... v glavnem to.
prijaviti se moraš na javni razpis ki je objavljen na spletni strani policije pod rubriko zapoloslitev, v časpisju,..
izpolnjevati moraš določene pogoje ( ki so objavljeni na njihovi spletni strani)... mal si poglej in če jih izpolnjuješ greš najprej na FIZIČNO PREVERJANE ( pet disciplin)ob predpogoju da to uspešno narediš greš na PSIHOLOŠKI TEST ( tukaj imaš tri teste- čustveni, osebnostni, IQ test), če to ok narediš imaš potem zdravniški pregled( ta je kr obsežen in podroben).. vid, sluh, ... nato imaš pogovor na domači PP s policistom in komandirjem, ki podata mnenje o tebi, družini,.... milsim da je zadnja faza selekcijski intervju( če jih je veliko v ožjem izboru) in nato dobiš odločbo si sprejet ali nisi.
Usposabljanje poteka na Akademiji v tacnu.
Program, ki j trajal 18 mes ga trenutno ni, sedaj bo potekal 6 mes ( od 3.5. naprej).. ta je za varovanje sch. meje.
lp
Staro 30.04.2007, 11:30
Novinec

Citat:
Objavil-a tea10 Prikaži sporočila
cau

vidim da si iz litije... jst sem tut blizu
tko nekako....
Če zaključuješ OŠ ni možnosti takoj na usposabljanje na akademijo, ker je bil ta program ukinjen. Možno je usposabljanje na akademiji po končani srednji šoli ( npr. gimnazija, 4letna SŠ, ali varianta 3+2)... v glavnem to.
prijaviti se moraš na javni razpis ki je objavljen na spletni strani policije pod rubriko zapoloslitev, v časpisju,..
izpolnjevati moraš določene pogoje ( ki so objavljeni na njihovi spletni strani)... mal si poglej in če jih izpolnjuješ greš najprej na FIZIČNO PREVERJANE ( pet disciplin)ob predpogoju da to uspešno narediš greš na PSIHOLOŠKI TEST ( tukaj imaš tri teste- čustveni, osebnostni, IQ test), če to ok narediš imaš potem zdravniški pregled( ta je kr obsežen in podroben).. vid, sluh, ... nato imaš pogovor na domači PP s policistom in komandirjem, ki podata mnenje o tebi, družini,.... milsim da je zadnja faza selekcijski intervju( če jih je veliko v ožjem izboru) in nato dobiš odločbo si sprejet ali nisi.
Usposabljanje poteka na Akademiji v tacnu.
Program, ki j trajal 18 mes ga trenutno ni, sedaj bo potekal 6 mes ( od 3.5. naprej).. ta je za varovanje sch. meje.
lp
hvala hvala
jst sem neki teh stvari že prebrala pa to samo mene bol zanima tko nasplošno kako zgleda tam šolanje pa kok je tam kaj strogo...
pa če se lahko upišeš kot navaden policist ne pa za varovanje sch.
aja kako to misliš mnejne o družini... sej oni nimajo nč s tem kam se jst upisujem pa kaj bom jst po poklicu
aja in iz kje si pa ti? a hodiš u tacen?
Staro 30.04.2007, 12:01
tea10 Uporabnik tea10 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 22

cau

preverijo tudi celo družino, ... starše, brata,...
v tacnu ne vem kako vse skupaj poteka, ker mi začnemo usp. v četrtek. ti pa lahko pol kej napišem
zenkrat baje nekaj let ne bo razpisa za spošni del... tko se govori.
zadnji razpis je bil 2005, zdej pa bo druga gen. za varovanje sch....
lp
Staro 30.04.2007, 14:14
Novinec

hey
ja prosim če mi boš povedala kako je blo...
želim ti pa veliko sreče na tvoj prvi dan usp.
a ti si zdej tut u tem programu k traja samo 6 mesceu?
lp
Staro 08.05.2007, 13:15
sasy* Uporabnik sasy* ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 1

hei!
no jst bi vs pa sam neki prašala...če hočš na to akademijo...a je ful ovira če maš očala (dioptrijo)??...
lp
Staro 16.05.2007, 08:25
1levak1 Uporabnik 1levak1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007

Ne ni ovira. Sam da vse vidiš.
Staro 14.06.2007, 17:44
domine Uporabnik domine ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce domine
Član od: Nov 2006
Naslov: tm k je akcija :D
Sporočila: 166

da opravš izpite, pa vse ostalo..hih pol boš pa že lahko čez pol leta z loparčkom mahu po cesti..hih hecam se ... ta meja res ni mamljiva, če bo kdaj razpis, bom šu v mestno oz. cestno, ker jst sem za akcijo oz. na teren

USTAVIMO ZLOČINCE!!!!
Staro 03.07.2007, 16:44
Marussic Uporabnik Marussic ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 29

Evo novi razpis je ze tu! Ravno prav za letosnje maturante SAMO KAJ KO JE SPET ZA TO MEJO!
Dobr no danes mi je ravno spet nekdo zaposlen v policiji jokal kako primankuje kadra po celotni sluzbi!

Značke
akademija, policijska, tacnu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:54.