Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 18.01.2007, 18:52
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Thumbs up Bravo vlada. Manj brezposelnih.

http://www.ess.gov.si/slo/Dejavnost/.../2006/1206.htm

Na zavodu za zaposlovanje je samo še okoli 78 tisoč oseb.

Teh osebje bilo šeendolgo nazaj preko 90 tisoč.Kdor ni na zavodu za zaposlovanje, pa tudi socialne podpore ne more dobiti.

Kaže, da ta vlada resno počne to, kar bi morale že prejšnje urediti: izpisati iz zavoda za zaposlovanje tiste, ki nimajo nobenega namena delati...in jim je preveč lepo, ko so na socialni.

Čestitke vladi.
Staro 19.01.2007, 08:24
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Bravo vlada. Manj brezposelnih.

Se načeloma strinjam.

Čeprav me zelo moti zavajanje, da je manj brezposelnih. Manj je brezposelnih, ki so prijavljeni kot brezposelni. Ljudje, ki niso prijavljeni na ZZRS in niso zaposleni, so pa kaj?
Staro 19.01.2007, 09:48
dolenjec Uporabnik dolenjec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 106

Citat:
Objavil-a nejc
Se načeloma strinjam.

Čeprav me zelo moti zavajanje, da je manj brezposelnih. Manj je brezposelnih, ki so prijavljeni kot brezposelni. Ljudje, ki niso prijavljeni na ZZRS in niso zaposleni, so pa kaj?
Nejc, tudi slednjih je manj oziroma se je realno povečala zaposlenost.
Res pa je, da so nekateri, ki nikakor niso hoteli sprejeti dela, izgubili tudi denarne socialne pomoči. Edino pravilno, če mene vprašaš.

Tudi z moje strani - bravo vlada.
Staro 19.01.2007, 09:52
Mojster

Citat:
Objavil-a nejc
Se načeloma strinjam.

Brezposelna oseba je tisti, ki je brez dela in išče zaposlitev.

Kdor ne išče zaposlitve, ni brezposelna oseba.Kot tudi dijaki, študentje, gospodinje...niso brezposelne osebe, saj zaposlitve NE iščejo.
Staro 19.01.2007, 09:55
eisenhower Uporabnik eisenhower ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce eisenhower
Član od: Dec 2004
Naslov: In the middle of the town of Nowhere
Sporočila: 349

v bran knezu, zvišalo se je tudi število zaposlenih oseb

kulko majo pa (ne)reforme vlade tukaj zraven je pa druga zgodba
Staro 19.01.2007, 09:59
La-di-da Uporabnik La-di-da ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce La-di-da
Član od: Jul 2006
Sporočila: 152

Službo je dejansko zelo težko dobiti. Po moje je na zavodu za zaposlovanje veliko povratnikov, saj službe dandanes niso več to kar so bile. Te vzamejo za nekaj mesecev, pa čao, in smo spet na zavodu.

Verjamem, da marsikdo zgubi voljo do iskanja službe, ko vidi, da se je treba borit zanjo in da eni na ta boj niso pripravljeni. Kolk je takih, ko se morjo prav psihično pripravit, da še pošlejo kakšno prošnjo, da se ne zlomijo na pogovoru ipd.

Dans ni lahko in vem da marsikoga vržejo z zavoda, ker se ni odzval ponudbi, nenazdanje ni vsak za vasko delo (to pa ni lenoba, kot marsikdo misli).

Socialne dobiš 174,73€, v najboljšem primeru 205,57€. S tem denarjem samega sebe komaj preživiš, kaj šele, da bi celo družino, tako da mislim, da poniževanje v stilu ˝pha lenobe˝ na tem mestu ni primerno.

Poleg tega je padec brezposelnosti posledica spodbujnja s.p. Kar pa je lahko varka. Dobiš denar, mislim, da je blo septembra okol pol miliona SIT in s tem morš ti ustvarit firmo, ki ti bo laufala, če ne ga morš vrnt (kolkr vem). Po domače povedano znat morš čarat, da ti s pol miliona rata nardit firmo, ki ti bo delala dobiček. Vsi neki govorijo kak bi blo fajn, da bi se SLO gospodarstvo vrglo v bolj specifične zadeve, po domače visokotehnologijo. S pol miliona nimaš kje kupit mašine za visoko tehnologijo. Tale s.p. zna bit eno veliko sranje, če ti zmanjka idej kako se lansirat na trg.

Nazadnje uredil La-di-da : 19.01.2007 ob 10:08.
Staro 19.01.2007, 10:03
Mojster

Citat:
Objavil-a La-di-da
Službo je dejansko zelo težko dobiti. Po moje je na zavodu za zaposlovanje veliko povratnikov, saj službe dandanes niso več to kar so bile. Te vzamejo za nekaj mesecev, pa čao, in smo spet na zavodu.

Verjamem, da marsikdo zgubi voljo do iskanja službe, ko vidi, da se je treba borit zanjo in da eni na ta boj niso pripravljeni. Kolk je takih, ko se morjo prav psihično pripravit, da še pošlejo kakšno prošnjo, da se ne zlomijo na pogovoru ipd.

Dans ni lahko in vem da marsikoga vržejo z zavoda, ker se ni odzval ponudbi, nenazdanje ni vsak za vasko delo (to pa ni lenoba, kot marsikdo misli).

Socialne dobiš 174,73€, v najboljšem primeru 205,57€. S tem denarjem samega sebe komaj preživiš, kaj šele, da bi celo družino, tako da mislim, da poniževanje v stilu ˝pha lenobe˝ na tem mestu ni primerno.
Dajte ne tu meni kikirikija prodajat.Malo predobro poznam zadeve.

Prijavljen je na zavodu, vleče socialno, službo zavrača, poleg pa dela na črno.

V Posavju je precej visoka brezposelnost, pa delodajalci nikakor ne morejo najti delavcev.Zakaj le?

Da o večnih študentih, ki kao pavzirajo in vlečejo socialno delat pa nočejo, ne zgubljam besed.

In prepričan sem, da so med izbrisanimi izzavoda v glavnem taki tiči.

Končno se bo skristalizralo, kdo je res iskalec zaposlitve (trenutno jih je okoli 78 tisoč) in kdo je blefer.

Zato še enkrat, bravo vlada.

Nazadnje uredil Knez : 19.01.2007 ob 10:06.
Staro 19.01.2007, 10:23
zlato Uporabnik zlato ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zlato
Član od: Jun 2005
Sporočila: 191

ja se strinjam, da je tudi nekaj takih, da potem delajo na črno, a za zo niso krivi ostali brezposelni temveč neučinkovitist vladnih podaljškov rok to je inšpekcija za delo.
Staro 19.01.2007, 10:26
Mojster

Citat:
Objavil-a Izbrisan
Pojma nimaš, zato bodi tiho, da ne bom jaz kaj povedal!
Pa povej, kdo ti brani.

To je forum, tu debatiramo, ne vem, zakaj vsi vse vzamete tako osebno in začnete brez povoda žaliti.Malo kulture, prosim.
Staro 19.01.2007, 10:26
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

če nekoga izbrišeš iz evidence ( ne glede na razlog) s tem nisi zmanjšal brezposelnosti, ampak samo izgubil evidenco nad dejanskim stanjem ...

saj lahko ukineš podporo neaktivnemu prijavljenemu tudi, če ga še vedno vodiš v statistiki ... tako imaš bistveno boljši pregled nad dejanskim stanjem, učinek pa je enak ... seveda pod pogojem, da te kot državo sploh zanima, kaj se res dogaja ...

sicer pa me takole hipotetično zanima, koliko od vas bi sprejelo delo pri tipu, ki je znan v širši okolici kot neplačnik, kot tak, ki stalno išče delavce, ker ga v nekaj tednih vsi zapustijo, zato ker za svoje delo ne dobijo plačila ali pa po določenem času ( obisk pri zdravniku!) odkrijejo da sploh niso prijavljeni???

kolikor je meni znano, se redni in pošteni plačniki še otepajo delovne sile ...
knez, bi delal za 80 jurjev neto ( 200€), pa še to bi moral čakati, da se te usmilijo, s tem da sam plačaš zdravniški pregled in si ves ta čas sam ( ne vem odkod) plačuješ pot in prehrano ...
samo vprašam, ko že čestitaš ...

Značke
bravo, brezposelnih, manj, vlada

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bravo dr. Virant DrOnyx Slovenija 29 20.01.2007 11:58
Bravo Erjavec! mataj Slovenija 48 16.01.2007 22:44
Je WTC porušila kar ameriška vlada sama? DrOnyx Svet 357 19.10.2006 11:04
Bravo Buzz! mataj Znanost in okolje 3 07.09.2006 17:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:20.