Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 23.06.2005, 13:48
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Sharkica

Citat:
quote:Originalna objava upanje30

Da ne bo nesporazuma, tudi sam obsojam greh pedofilov pa ne glede, kdo to počne (duhovnik, učitelj, novinar); ker pa sam nisem Bog, ne morem videti vseh vzrokov, zakaj kdo počne zlo dejanje. Če kogarkoli obsodim kot osebo, osebnost, ne pa njegovo dejanje, ravnam proti svoji veri in ne morem mirno zmoliti: Odpusti nam naše dolge, kakor tudi mi odpuščamo svojim dolžnikom. Seveda pa to ne pomeni, da se pedofilijo z dokazi prijavi na policiji ali sodišču. Samo Bog ima pristojnost, da lahko obsodi grešnika. Vsak greh pa nosi s seboj posledice, za katere smo odgovorni v tem življenju in v večnosti.

Bog je Ljubezen! (primerjaj Prvo pismo apostola Janeza) BOŠTJAN
Kako prosim? Praviš, naj ne prijavljamo pedofilov policiji, ker bo itak nek bog z njimi obračunal? Ja dragi moj, potem na tem svetu sploh ne bi bilo več pedofilov, če bi bil bog res tako vsemogočen in pravičen.

KAKŠNE OSLARIJE, HALO?!?!?!

There's no such thing like right or wrong. It's just what you do and what you don't do.
Sploh pa, še vedno nisi odgovoril na vprašanje, kako bi reagiral, če bi šlo za tvojega otroka? Bi tudi v tem primeru prepustil razsodbo bogu?

There's no such thing like right or wrong. It's just what you do and what you don't do.
Staro 23.06.2005, 13:56
upanje30
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Vidim, da ne razumeta, lahko prijavite pedofile policiji.

Sam zase vem, da se v vseh situacijah, ko me drugi sovražijo, klevetajo , delajo zlo, odpovedujem maščevanju in sovraštvu. Boga prosim, da mi podeli milost odpuščanja.

Obsojam zla dejanja, ne obsojam pa človeka, saj niti samega sebe ne smem obsoditi zaradi grehov v mislih, besedah in dejanju, tudi sam sem grešnik kot vsi ljudje na svetu.

Staro 23.06.2005, 14:00
Bean
Guest
Privzeto

Moje mnenje je ,da takšni ljudje potrebujejo zdravljenje in pomoč ,vendar v zaprtih oddelkih psihiatrije (pa ne mislim slabšalno) ker to je psihična motnja.
Problem je ,ker so vmešani otroci in tukaj pa ni milosti.
Če bi se to zgodilo moji hčerkici,resnično ne vem,kaj bi storil,vsekakor pa te osebe ne bi smel srečati v živo,ker bi mu sam sodil po hitrem postopku.
Žalostno a žal resnično.[blue]
Staro 23.06.2005, 15:15
Iztok
Guest
Privzeto

Citat:

Da ne bo nesporazuma, tudi sam obsojam greh pedofilov pa ne glede, kdo to počne (duhovnik, učitelj, novinar); ker pa sam nisem Bog, ne morem videti vseh vzrokov, zakaj kdo počne zlo dejanje. Če kogarkoli obsodim kot osebo, osebnost, ne pa njegovo dejanje, ravnam proti svoji veri in ne morem mirno zmoliti: Odpusti nam naše dolge, kakor tudi mi odpuščamo svojim dolžnikom. Seveda pa to ne pomeni, da se pedofilijo z dokazi prijavi na policiji ali sodišču. Samo Bog ima pristojnost, da lahko obsodi grešnika. Vsak greh pa nosi s seboj posledice, za katere smo odgovorni v tem življenju in v večnosti.

Zanimivo stališče – sploh okrog pristojnosti in obsojanja.
Če te prav razumem, zagovarjaš, da se takega grešnika kar takoj brez obsojanja pošlje k stvarniku v obravnavo. Enostavno povedano, da se mu kar vrat zavije – bog bo potem že sam vedel kaj in kam z njim. Če se bo branil, je seveda kriv in se boji božje kazni. Če se ne bo, ga pa tako ali tako čaka nebeško kraljestvo.

Načeloma se strinjam. Za vsak slučaj pa bi vseeno obdržal vmesno civilna sodišča in kazni na tem svetu. No … vsaj za tiste, ki nismo tako prepričani, da se bomo osebno srečali s tvojim Bogom.
Staro 23.06.2005, 18:53
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681
Privzeto

Citat:
quote:
100% podpisem.

Don't worry, be happy !
Staro 24.06.2005, 08:38
Nyingje
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava pk

Citat:
quote:
100% podpisem.
Ne vem, čemu bi morali biti otoci v kontekstu takih ali drugačnih zlorab privilegirani.
Če bi nek mladoletnik brutalno posilil nemočno starko, bi tu bila kaka milost?

Nasilje je nasilje: vsakršno prinaša trpljenje.
Tole pa jaz 100% podpišem.

.................................................. ..............................................
Anything that contradicts experience and logic should be abandoned!
H. H. Dalai Lama
Staro 24.06.2005, 11:04
Bean
Guest
Privzeto

Ker je bil govor o pedofiliji sem zato tudi otroke izpostavil kot najšibkejši člen in tiste,ki ne samo da nosijo te travme celo življenje, ampak tudi to,da se večinoma niti ne zavedajo potencialne nevarnosti,ki jim grozijo.
Imaš pa prav generalno rečeno: nasilje je nasilje in vsako je treba kaznovati
Še moj podpis!
Staro 24.06.2005, 15:03
PsYHo Uporabnik PsYHo ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce PsYHo
Član od: Aug 2003
Sporočila: 577
Privzeto

Citat:

Študent teologije, župnik ali verski fanatik.. ??

Slabo mi rata ko take poste berem.

Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal. (se pravi da ta tip nič ne naredi za nas) Če si lahko sam pomagam ne rabim boga. Poglej si zgodovino cerkve od leta 1000 naprej...povej mi kaj je dobrega naredila in za vsako dobro ti jaz dam 10 grehov (KAPITALNIH) ki jih je zakrivila.
Če lahko pride pedofil v nebesa ker mu bog odpusti grehe, potem jaz hočem v pekel... Tam je vsaj toplo.

Pedofilije ni treba razumeti da jo lahko obsojaš. To pomeni, da po tvojem lahko obstaja dober razlog da je nekdo pedofil ????????

Sklepam da si župnik. in tako opravičuješ svoje kolege.

Ne odgovarjaj na to...preberi podpis...

I dont beliewe in a god that i need to worship, i dont believe that i have to get down on my knees, i dont believe that the voice from above can help me,i only believe in what i can se and thing that i can achieve. -{Clawfinger}-
Staro 24.06.2005, 17:01
gia Uporabnik gia ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce gia
Član od: Jun 2003
Sporočila: 11.861
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Sharkica

Citat:
quote:Originalna objava Nyingje

Vsak priseben in kolikor toliko moralen človek bo pedofilijo obsojal.
To nima veze z vero.

.................................................. ..............................................
Anything that contradicts experience and logic should be abandoned!
H. H. Dalai Lama
Vezo ima v toliko, da v cerkvi oz. pri verouku učijo o družinskih vrednotah, o nedotakljivosti otrok itd. Toliko ima veze z vero. Učijo torej verovati v eno, počnejo drugo.

---------------------------------------------------

kako že gre ena pesmca... i'm only human on the inside...

basically...bite me!
Staro 24.06.2005, 17:41
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Nyingje
Ne vem, čemu bi morali biti otoci v kontekstu takih ali drugačnih zlorab privilegirani.
Če bi nek mladoletnik brutalno posilil nemočno starko, bi tu bila kaka milost?

Nasilje je nasilje: vsakršno prinaša trpljenje.
Tole pa jaz 100% podpišem.
[/quote]

Menim, da je vendarle bistvena razlika med posameznimi vrstami nasilja.
Odrasel clovek je izoblikovana osebnost, ima ze razvite dolocene obrambne mehanizme, vsaj nacelno se zaveda svojih pravic... Za primerjavo bi bilo bolj adekvatno nasilje nad psihicno prizadetimi osebami.
Otroci nimajo nic od navedenega. In z samim aktom posilstva mu je odvzeta vsakrsna moznost, da bi izoblikoval zdravo osebnost. Travma je neizbrisna. Zato je pedofilija ena najbolj sprevrzenih oblik nasilja.

Don't worry, be happy !

Značke
duhovniki, pedofilija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Duhovniki in sex anarchy Religija in filozofija 131 06.03.2007 07:22
Preroki, duhovniki, kralji in direktorji- je problem duševna bolezen? mataj Svet in ljudje 8 16.10.2006 09:37

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:45.