Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 09.01.2008, 23:29
ekica Uporabnik ekica ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 28
Privzeto Re: Zeitgeist

super film, skos morim folk da ga pogledajo
Staro 10.01.2008, 12:54
Barak Uporabnik Barak ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Barak
Član od: Feb 2006
Sporočila: 326

Citat:
Objavil-a 1knap Prikaži sporočila
A teb ni zanimiv PARTI.l kjer so nekateri preroki:
- rojeni na isti dan,
- umrli na isti dan,
- po treh dneh bili v nebo vzeti...

Ja, super zadeva če nimaš pojma o pojmu in vse jemlješ, kot sveto resnico. Tako kot Da vincijeva šifra, ki je lahko berljiva še bolj dojemljiva ampak še avtor (kolker pač je ker je dost zadev pokral) pravi da je fikcija.
To da je Jezus bil rojen 25. decembra ne piše nikjer v svetem pismu ne v svetih spisih, ki so jih 60 let nazaj našli v Izraelu. O točnih časovnih okvirih se še dandanes ugiba tu pa kot iz rokava podatek o 25.decembru, ki je bil izbran veliko kasneje mislem, da ene 500 let nazaj. In ta datum se simbolično praznuje, ker se nobenmu ne bliska kdaj je bil rojen!! Od kot jim podatek, da sta se prejšna dva preroka rodila na 25. december?? mislem to ti imajo hude zgodovinske domneve, ki so očitno znane samo njim. To da vejo datum rojstva nekega preroka, ki se je rodil 3200 let nazaj je naravnost fascinantno.

Naprej nisem gledal, ker se vleče kot čreva z raznimi hipnotičnimi vložki, čemu neki??

To me precej spominaj na musliče, ki so v svojem koranu našli (po nekem premetavanju ter obračanju besed)točne podatke za obseg zemlje, za podatek koliko je kopnega in morja, o položaju planetov,...in na podoben način avtorji raznih zmazkov brez kake resne recenzije podajajo sveto resnico...
Staro 10.01.2008, 15:24
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Aj jaj jaj ... ti pa nisi kaj dosti bral zgodovine, še najmanj pa zgodovine religij, kajne?
Staro 10.01.2008, 15:36
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

Nevidni bog vse vidi, vse zna, imate te rad, kljub temu, da te pošlje v pekel ampak edino kar potrebuje je tvoj denar. Tukaj mislim predvsem na boga, ki ga propagira RKC. Satanisti in uzurpatorji. Vsemogočni bog je bog, ki ga ima vsak v svojem srcu. Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal. RKC bi pa morali vpisati, kot pravni subjekt in naj plačujejo davke, kot vsa ostala podjetja. Kost za verne zanima me ali je res bilo sveto pismo par stoletji nazaj navadnim ljudem prepovedano brati?????
Staro 10.01.2008, 15:47
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

Spomnil sem se še dve stvari, ki mi nista všeč pri RKCju.

Prva stvar zakaj ne pustijo vpogleda v knjige, ki se nahajo v Vatikanu? Nekatere so zelo, zelo stare celo stare. Celo iz začetka našega štetja.

Drugo zakaj RKC, ki je z denacionalizacijo ogromno pridobila svojega starega premoženja in ga vložila v gospodarstvo ne želi deliti z svojimi verniki? Primer RKC ima vložen kapital v neko podjetje, to podjetje dobro posluje vendar delavci nimajo dobrih plač. Po drugi strani pa propagirajo kako je kapitalizem do družine slab????? Halo, vsaj v podjetjih, ker imajo večino naj dajo delavcem dobre plače in potem naj kritizirajo ostale.
Staro 10.01.2008, 15:48
Uporabnik

Citat:
Objavil-a maajde Prikaži sporočila
zanima me ali je res bilo sveto pismo par stoletji nazaj navadnim ljudem prepovedano brati?????
Tako daleč nazaj ti pa ni treba ... še v mojem otroštvu (malo po II. svetovni vojni) so mi pri rimokatoliškem verouku vtepali v glavo, da je sveto pismo namenjeno v branje zgolj izbrancem (duhovnikom), saj ga "navadni ljudje" ne morejo razumeti. Zato pa greš k maši, kjer ti preberejo nekaj kratkih odlomkov (nekaj vrstic) in ti potem lepo razložijo, kaj povedano pomeni.
Skratka, še kakšnih 50 let nazaj branje biblije sicer ni bilo ravno greh, lepo pa tudi ne ...

Luter je sicer sceno precej pokvaril, ko ga je začel lomit z idejo, da naj bi vsi verniki brali biblijo in še celo vsak v svojem jeziku (do takrat je bila na voljo izbrancem le v latinščini oz. grščini).
Staro 10.01.2008, 16:07
Uporabnik

Citat:
Objavil-a maajde Prikaži sporočila
Nevidni bog vse vidi, vse zna, imate te rad, kljub temu, da te pošlje v pekel ampak edino kar potrebuje je tvoj denar.
Napaka! Potrebuje tvoje klečeplazenje. Denar potrebujejo božji namestniki na zemlji.
Staro 10.01.2008, 18:11
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Sem na hitro preletel tale film oz. dokumentarec, ki je določene odseke vzel iz drugih in naredil eno celoto.
Občutki? Mešani, čeprav verjamem, da so tukaj interesi kapitala, politike, medijev... ( v navezi dveh držav) res tako svinjsko umazani, da so za svoje cilje pripravljeni narediti VSE!!! Tudi "zaminirati" lasten narod. Ye*** ga ,važen je dobiček in korist izbrane elite.
Kljub vsemu pa ne verjamem in zaupam vsemu, akr vidim in slišim.
Staro 11.01.2008, 06:50
Barak Uporabnik Barak ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Barak
Član od: Feb 2006
Sporočila: 326

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
Aj jaj jaj ... ti pa nisi kaj dosti bral zgodovine, še najmanj pa zgodovine religij, kajne?
Skratka hočeš reč, da nič ne veš pa ne veš kako bi mi to povedala,..ej dragi moji če boste tako naivni v življenju se vam slabo piše!!

Nazadnje uredil Barak : 11.01.2008 ob 06:57.
Staro 11.01.2008, 08:02
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Barak Prikaži sporočila
Skratka hočeš reč, da nič ne veš pa ne veš kako bi mi to povedala,..ej dragi moji če boste tako naivni v življenju se vam slabo piše!!
Lep slovenski izrek pravi, da pametnejši odneha.

Značke
zeitgeist

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:55.