Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 06.10.2007, 22:03
tomazi13 Uporabnik tomazi13 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 13
Privzeto iskanje partnerja na internetu?

Ali je iskanje partnerja na internetu moralno(družbeno sprejemljivo)?

Sam menim, da ni,saj je znanih veliko primerov pedofilstva, nesrečni in neresničnih ljubezni, nekateri so pripeljali tudi do samomorov in včasih se zaljubita na internetu tudi fant in punca, katera sta že prej bila skupaj in potem ugotovita, da nimata tako močne ljubezni eden do drugega,ker iščeta še druge partnerje...

Zanima me kaj o tem mislite vi?
Prosim, da svoje odgovore tudi obrazložite (argumentirate)
Staro 06.10.2007, 22:16
Marduk1 Uporabnik Marduk1 ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Marduk1
Član od: May 2006
Naslov: Sverige
Sporočila: 1.222
Privzeto Re: iskanje partnerja na internetu?

Men se to ne zdi nič narobe dokler so nekje meje. Če bi vsak folk to počel pol se je pa že za zamislt.
Staro 06.10.2007, 23:23
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Čisto se strinjam z Marduk1. Vse ima svoje meje. Lahko pa se ti zgodi, da je morebiten potencialni partner tako "inovativen" kakor Primorski in potem na forumu sprašuješ ali si psihopat.

Tomazi13, vse kar si naštel, da se ti lahko dogodi pri spletnem iskanju partnerja, se ti enako lahko zgodi tudi pri čisto običajnem sklepanju prijateljstev ali iskanju partnerja. Z osebami, ki jih ne poznamo, si moramo vzeti čas in biti v začetku malo nezaupljivi.
Staro 07.10.2007, 09:45
La-di-da Uporabnik La-di-da ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce La-di-da
Član od: Jul 2006
Sporočila: 152

Men so tipi z neta ful čudaki, tak da ne prakticeram več spoznavanja z neta. Bla parkrat na pijači, pa mi je blo žal časa za tist brezvezen blablabla. Dost dam na energijo, ki jo nekdo oddaja in prek neta jst ne morem določit ali je nekdo OK ali ne. Zato mi je tud netkanje brezveze.

Nazadnje uredil La-di-da : 07.10.2007 ob 09:48.
Staro 07.10.2007, 10:17
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Ne vem, zakaj ne bi bilo moralno sprejemljivo - kaj je tu nemoralnega?

Sicer pa moje osebno mnenje - nekako tako, kot je rekla La-di-da, prek spleta ne moreš začutiti osebe, kot je v resnici. Zato mi (osebno) prav iskanje partnerjev prek spleta ne ustreza prav nič (npr. prav portali, namenjen temu, ipd). Vendar - tudi prek spleta sem spoznala že nekaj zelo prijetnih ljudi. Nikjer ne piše, da ne bi mogla kdaj spoznati koga, za koga bi se kasneje, ko bi se poznala tudi v živo, izkazalo, da bi lahko imela zvezo. Zakaj pa ne? Tako kot v živo nekoga spoznaš, in čez čas ugotoviš, da se "ujemaš"... Tu ne vidim velike razlike. Tako kot je ne v spletnih "zmenkalnicah" in drugih vrstah posredovalnic. A čeprav meni tak način pač ne bi ustrezal, to še ne pomeni, da mislim, da je moralno nesprejemljiv.
Staro 07.10.2007, 12:18
estella Uporabnik estella ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce estella
Član od: Oct 2007
Sporočila: 4

Nikoli ne veš, kdo se skriva na drugi strani...je malo riskantno
Staro 07.10.2007, 12:35
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

tipi z neta smo čudaki, to je res
Staro 07.10.2007, 12:39
kabala Uporabnik kabala ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kabala
Član od: Feb 2006
Sporočila: 238

Nekje sem prebrala, da tisti, ki išče partnerja po netu, recimo na kaki strani, ki je pač namenjena druženju, tudi po tem, ko najde sorodno dušo, še naprej išče, če bi mogoče našel kako "še bolj" sorodno dušo.

Po moje je težava tudi ta, da če se dva najdeta preko neta - verjetno zato, ker večino dneva preždita pred računalnikom - nikoli ne moreta biti gotova, da ne bo partner ustvaril neki novi profil, se prijavil na neko drugo tovrstno stran ...

Enkrat sem gledala na strani ona-on.nevemkaj, če mogoče koga poznam in bi po teh osebah rekla, da so tam gor bolj obupanci. Pa brez zamere tisti, ki ste prijavljeni na tej strani.

Meni osebno tudi največ pomeni, če osebo najprej srečam v živo, pa ne v kakem lokalu v večernih urah, ker so tam ponavadi najbolj korajžni ravno taki tipi, ki mi ne sedejo.

Če si spoznal/a kako osebo preko neta, s katero se lepo razumeta, pozabi na zgoraj napisano in si zapoj Love is in the air ter se prepusti čustvom.

Aja, še nekaj. Preko neta se "zaljubimo" v besede, ki nam jih napiše oseba na drugi strani in je torej odvisno, kako je ta oseba spretna na tem področju. Moj poba bi recimo na tem področju takoj pogorel, pa je zelo v redu oseba. Tako da ...

Nazadnje uredil kabala : 07.10.2007 ob 12:45.
Staro 07.10.2007, 15:40
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
tipi z neta smo čudaki, to je res
babe pa smo stare, grde in tečne ...

da ne bom čist off topic ...

eni imajo na netu lih tok možnosti kot v tistih posvetovalnicah in iskalnicah partnerjev ...
Staro 07.10.2007, 16:28
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

so lepe in manj lepe zgodbe, kot v življenju

Značke
internetu, iskanje, partnerja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 20:31
Agencije za iskanje zaposlitve....groza!!!!!!!! Luccka Gospodarstvo 4 27.07.2007 13:16
Kaj bi naredili, če bi partnerja zalotili.. Nodika Ljubezen in spolnost 38 26.09.2006 19:40

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:02.