Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 18.02.2008, 20:31
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365
Privzeto Re: Kosovski Albanci bi radi državo

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Očitno se je začelo.
Mislim, da je pravi trenutek, da se Primorci resno zamislimo nad našo prihodnostjo v Butaliji.
Takoj bom zaprosil za vaše državljanstvo. Sploh, če bo Boris Kobal veleposlanik v ljubljani
Staro 18.02.2008, 20:37
Šmek Uporabnik Šmek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Šmek
Član od: Oct 2007
Sporočila: 177

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Hvala Šmek, res sem se zmotila, no tudi v Afganistanu rožice ne cveto, pa takoooooo velikega prijatelja imajo.
Kar se tiče muslimanov na Balkanskem polotoku, kar Albanci so, bi moral še enkrat pogledati v zgodovinske knjige, začni z Dardanijo. Apetiti samooklicane države se niso ustavile na Kosovu, v Makedoniji so tudi že marsikaj izsilili (Albanščina je drugi uradni jezik v državi) in niti ne skrivajo tega, da bi svoji državi nekoč v prihodnjosti radi priključili tudi del Makedonije; Tetovo, Gostivar, Kičevo do Ohrida.

Ehhh, čakaj, čakaj..
To, kar pišeš zdaj, nima veze s tem, kar si pisala prej. In to je, da so Albanci prišleki. Kar ni res in na kar opozarjam jaz.

Druga stvar - že tvoj odnos do njih mi daje vedeti, da jih zaničuješ. Pa veš, da je veliko Albancev tudi katolikov? Ena največjih, mati Tereza, nobelova nagrajenka, je bila Albanka IN KRISTJANKA. Poleg tega, kakšno zvezo ima veroizpoved tu?

Tretje - kakšne pretenzije je še deset let nazaj imela Srbija? Mar ni imela podobnih, kakršne zdaj očitaš Albancem?
Staro 18.02.2008, 21:57
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a Šmek Prikaži sporočila
Ehhh, čakaj, čakaj..
To, kar pišeš zdaj, nima veze s tem, kar si pisala prej. In to je, da so Albanci prišleki. Kar ni res in na kar opozarjam jaz.

Druga stvar - že tvoj odnos do njih mi daje vedeti, da jih zaničuješ. Pa veš, da je veliko Albancev tudi katolikov? Ena največjih, mati Tereza, nobelova nagrajenka, je bila Albanka IN KRISTJANKA. Poleg tega, kakšno zvezo ima veroizpoved tu?

Tretje - kakšne pretenzije je še deset let nazaj imela Srbija? Mar ni imela podobnih, kakršne zdaj očitaš Albancem?
Šmek, verjetno boš dopolnil nekaj o zgodovini Albanskega naroda na Kosovem, ni dovolj reči samo, da niso prišleki. Lahko začneš tudi z Iliri, ali veliko kasneje z letom 1.200, kakor ti ustreza.
Kakor si navedel drugič: od kje ti ideja, da jih zaničujem? Verjetno boš moral še prej kakšen komentar prebrati preden boš postavil tako trditev. Bom pa rekla, da pa resnićno ne prenesem Ameriške politike, za njo ostajajo samo krvave sledi, kar pa se ne nanaša na narod oz.prebivalce.
Tudi glede veroizpovedi si boš moral ogledati zadevo malo pobliže, da ti ne bom jaz navajala %. Popravi me, če sem spregledala, da so na Kosovem zgradili kak drug verski hram razen đamije. Ne mešaj mati Terezo v politične igre, ona ni pamflet s katerim bi lahko mahal.
Kar se tiče pretenzij Srbije, bi si danes ogledal Latinico in bi mogoče kaj več izvedel o političnih igricah izpred desetih let.

Albanci kot narod že imajo državo in tisto s čemer se jaz ne strinjam, je način kako ustanavljajo še eno državo na ozemlju, ki pripada drugi državi.
Staro 18.02.2008, 23:26
iKAC Uporabnik iKAC ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 2

nej men en pove kako lahko dajo drzavo nekomu k je skozi celo stoletje izsiljeval, diskriminiral, ubijal, .. nedolzne ljudi ? jst osebno sem deljenega mnenja sam k sm prebrou ama 5% kaj se je dogajal v letih od 40 - 90 .. ti ljudje preprosto ne zasluzijo lastne drzave .. in usacga k ni albanc pa da podpira neodvisnost .. preprosto ga nemorm in nebom nikol mogu razumet .. http://www.stormfront.org/forum/show...tu-432366.html ..
Staro 18.02.2008, 23:51
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Šmek, verjetno boš dopolnil nekaj o zgodovini Albanskega naroda na Kosovem, ni dovolj reči samo, da niso prišleki. Lahko začneš tudi z Iliri, ali veliko kasneje z letom 1.200, kakor ti ustreza.
Kakor si navedel drugič: od kje ti ideja, da jih zaničujem? Verjetno boš moral še prej kakšen komentar prebrati preden boš postavil tako trditev. Bom pa rekla, da pa resnićno ne prenesem Ameriške politike, za njo ostajajo samo krvave sledi, kar pa se ne nanaša na narod oz.prebivalce.
Tudi glede veroizpovedi si boš moral ogledati zadevo malo pobliže, da ti ne bom jaz navajala %. Popravi me, če sem spregledala, da so na Kosovem zgradili kak drug verski hram razen đamije. Ne mešaj mati Terezo v politične igre, ona ni pamflet s katerim bi lahko mahal.
Kar se tiče pretenzij Srbije, bi si danes ogledal Latinico in bi mogoče kaj več izvedel o političnih igricah izpred desetih let.

Albanci kot narod že imajo državo in tisto s čemer se jaz ne strinjam, je način kako ustanavljajo še eno državo na ozemlju, ki pripada drugi državi.
Glede veroizpovedi - pa kaj, če so večinsko muslimani. Zarad mene so lahko budisti. Samo dopovedujem ti, kako si vse skupaj že v začetku zamočila, ker skušaš v to brozgo povlečt še vero. Kot da ni bilo dovolj sranja že brez tega.In ja, dokler boš ti v 'politične igre' mešala veroizpoved Albancev, lahko jaz komot not mešam še mati Terezo in ostale Albance ki so kristjani. In ja, končno se strinjava, da niso prišleki, kar si trdila na začetku.

Gremo naprej? In to obenem velja tudi Ikacu, ki se je spravil lepit res verodostojne linke.. Kot naš tu-je.si, haha.
Naprej, Albanci imajo državo, res je, vendar pozabljaš, da bi po vseh merilih morala biti večja. In v prvi vrsti se imajo za zahvalit Italijanom, da jo sploh imajo. Po drugi strani je Srbija Kosovo dobila kot nagrado za zavezništvo v WW1 in, če bi bilo že takrat po njeno, bi se danes govorilo o še večjem genocidu nad Albanci, saj bi Srbija zavzemala tudi celotno Albanijo. O pretenzijah pa raje ne bi, saj so te prisotne vse od prve svetovne vojne. Vendar jih je na koncu uničila ravno dobra stara požrešnost.

Tako pridemo do zadnjega poglavja, Ikac. Zakaj nisi nalepil kakšnega linka, kjer se govori o sistematskem uničevanju albancev s Kosova? Ko so albanske ženske v '70., '80. letih na veliko hodile rojevat v ljubljanski klinični center? Ker so drugače v Prištini z rojstvom dobile tudi uničeno maternico, da so jim tako preprečili nadaljnje rojevanje... Zakaj ne linkaš, kako se je JLA 20-30 let izživljala nad albanskim prebivalstvom doli??

In ja, vse to vem takorekoč iz prve roke. PA nisem Albanec.

Tako da te bučke raje prodajajta komu drugemu.
Staro 19.02.2008, 01:18
iKAC Uporabnik iKAC ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 2

haha kere maš .. no pol pa dej linke, dokaze .. karkol zanima me .. jst sm svoje povedu.. to da nisi kosovski albanc je mau zaskrbljujoce ves .. mau sm razocaran k nasledn link na youtube ti lahko pokaze kaj ti podpiras ubistvu .. kasne ljudi:
http://www.youtube.com/watch?v=AM2-dFaphP8

Glede ubijanja mi pa neki povej .. a je srbsko zivljenje manjvredno ? Jst bi reku da ni. A je albansko vecvredno ? Tudi ne, tko da nevem kdo komu prodaja bucke .. srbi so se skozi desetletja vse več izseljeval iz kosova zaradi tiranije, ti pa men govoris kako so oni tiranijo izvajal. Iz lastnih virov ti lahko zagotovim da se tiran ne umakne ampak le nadaljuje svoje delo tko da prosm dont shit. Evo se enga linka .. dogodkov iz ummmm bliznje preteklosti :
http://www.stormfront.org/forum/show...42-304135.html .. poglej si "HRONOLOGIJA NAPADA NA SRBE NA KOSMETU U 2006. GODINI " .. cak da sestejem .. 42 dejanj ja .. strelanj, kraje srbskega imetja, itd itd .. kaj bos pa zdej reku ? kdo komu bucke prodaja, kje so kle tvoji JNA vojaki k so se tko izzivljal nad albanci .. pa kje je tista vecina srbov k se tko izzivlja nad bogimi priseljenci iz albancije .. pejt drgam pametovat .. albanci so se dokazal in tud za take nevedneze kokr si ti so se pokazal v pravi luci sam zdej od tebe odvisn al jih naprej podpiras alpa ne .. osebno mi je cist usen .. vazn da pokazm par linkov da se kokrkdo spametuje .. za ostalo mi pa cist usen
Staro 19.02.2008, 07:04
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

En moj znanec je rekel pred parimi leti: "Albanci so Srbe premagali s k.u.r.c.e.m, in če ne bomo merkali, bodo tudi nas, Slovence". Zadeva je sicer malo prostaška, ampak kar je res, je res. Če bi vsi narodi na ozemlju bivše Juge imeli toliko otrok, kot jih imajo oni, potem.......................
Staro 19.02.2008, 07:24
Pripravnik

No, pa dejva enako nadaljevat.

Haha, kere maš.
Kot sem že rekel, najprej limaš linke nekega očitnega prosrbskega pamfleta katerega ime pove vse. stormfront. Nadaljuješ pa s tem, da linkaš 'grozote' zadnjih, koliko, pet let? Pa daj še kak link do fimčkov, kako Arkan veseljači po Kosovem..
Nobeno življenje ni manjvredno, je pa Irina približno nakazala, da naj bi srbsko bilo vseeno večvredno albanskemu in, oh groza, muslimanskemu, o fuj...
Jaz pa ti govorim o zločinih in maltretiranjih od cca 70. let dalje. In, če gremo naprej, pozanimaj se, koliko tega 'izseljenega folka' je dobilo denar za odkup njihovih bajt na Kosovem.. Malo preberi kakšne normalne srbske forume, kjer je veliko tega razkritega, saj sami srbi (iz Srbije) govorijo o tem, kako politika izrablja te 'reveže' s Kosova, čeprav so dobili dober denar za svoje bajte.

Glede vojske in JLA pa ti bom rekel samo toliko, da je fotr bil oficir in ja, marsikaj je vedel...

Nazadnje uredil Šmek : 19.02.2008 ob 08:09.
Staro 19.02.2008, 08:53
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Najlepše je, ko se najdejo "neobremenjeni" slovenski forumski poznavalci in razpravljajo o usodi pokrajin, ki jih poznajo le iz pripovedovanj tako ali drugače pristranskih sosedov in kakega youtubea, ki pride od največjih prenapetežev in govori o istih, le pod drugo zastavo.

In še glede simpatične pripombe o zmagi s k.u.r.c.em.; stokrat raje se borim s tem, kot pa da hodim zaradi nebeškega poslanstva na vikend streljačino malo na sever, malo na jug. Kogar je strah, da bodo tudi nas preplavili npr. Bosanci, Italijani, Angleži ali Kitajci... tiča ven, pa v obrambo slovenskih kucljev!!! Nobena tovrstna žrtev ni prevelika, nobena muka neobvladljiva.

Staro 19.02.2008, 09:30
Preseren Uporabnik Preseren ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a iKAC Prikaži sporočila
nej men en pove kako lahko dajo drzavo nekomu k je skozi celo stoletje izsiljeval, diskriminiral, ubijal, .. nedolzne ljudi ? jst osebno sem deljenega mnenja sam k sm prebrou ama 5% kaj se je dogajal v letih od 40 - 90 .. ti ljudje preprosto ne zasluzijo lastne drzave .. in usacga k ni albanc pa da podpira neodvisnost .. preprosto ga nemorm in nebom nikol mogu razumet .. http://www.stormfront.org/forum/show...tu-432366.html ..
Čaki čaki čaki..

Zdaj boš ti tukaj odločal, o tem, kdo si zasluži in kdo si ne zasluži države?
Idi pogledat zgodovino katerekoli države na svetu, in po tvojem kriteriju boš ugotovil, da si ne zaslužijo svoje države. Marsikdo, tudi taki, ki so trenutno na vladi, bi rekli, da smo tudi Slovenci od 40-90 ubijali nedolžne ljudi, diskriminirali, izsiljevali in šekaj. In nekaj od tega se je tudi dogajalo. A jo boš vzel tudi nam. In vsem ostalim na Balkanu? U, Italjani so bili glavni v dveh vojnah. Državo stran. NEmci, Avstrijci itaq. Državo stran... Da ne nadaljujem. Uporabi svojo logiko na drugih primerih, boš videl, da ne zdrži

Značke
albanci, državo, kosovski, radi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:25.