Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 04.08.2009, 22:55
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752
Privzeto Zagon programa enkrat in nikoli vec :)

Lep pozdrav. Imam namescen Windows 7 RTM. (Release to manufacture: o tem si naj tisti, ki bi pametoval, zakaj uporabljam beta OS najprej malo prebere na googlo). O kaksni legalnosti ne potrebujem lekcije, saj kot oem xp, vista in windows 7 delujejo 30 dni pred aktivacijo in v tem casu nicesar ne krsis z uporabo.
(sorry, najprej sem zabluzil, ker se najprej najdejo ljudi, ki se spostijo v take zadeve, namesto da bi pomagali resit konkretno problem oz. tisto kar sprasujes, to pa zato, ker nimajo pojma, kaj bi lahko bilo krivo in svojo pamet izrazajo na tak nacin, torej ce ne ves bodi tiho, za vse pametne predloge pa se lepo zahvaljujem.)

Imam pa namescen en starejsi uleadov program. Problem pa je tak, da se prvic po namestitvi brezhibno zažene. Veliko hitreje kot v xp oz. visti. Ko pa ga enkrat zapres in naslednic hoces odpreti ga odpira v nedogled in ga na koncu ne odpre. Niti po restartu racunalnika.

V upravitelja sem pogledal, ce bi slucajno laufal se proces programa, ko ga zapres, ker sem mislil, da je mogoce to krivo, da ga naslednjic ne odpre vec, pa ga ni pa tudi ce bi ze bilo to krivo bi po restartu moralo ponovno zagnati program.

Ugotovil sem, da pa je zaenkrat edina resitev, ce program namesto da ga lepo zapres na izhod-x, nasilno ubijes proces programa v upravitelju. V tem primeru ga gre ponovno zagnati tudi naslednjic. Tukaj pa nastane tezava, saj ob vecih opravilih hkrati mimogrede pozabis in stisnes na X Od tukaj pa programa pod nobenim pogojem ne odpres vec, razen, ce ga ponovno namestis. Procesa pa tudi ne mores vec "ubijat",ker ga drugace lepo skensla iz upravitelja.

Preprosto ne vem kaj bi ga lahko tukaj medlo Ce bi debatirali o kompatibilnosti programa z win7 po tem takem tudi po prvem zagonu ne bi tako odlicno deloval, saj deluje bolje in hitreje kot v visti.
Kaksne zdruzlivosti z visto, xp pa tudi ne pomagajo (zazeni v zdruzlivosti xp).
Se mogoce kdo cesa spomni?

Nazadnje uredil mckeky : 04.08.2009 ob 23:04.
Staro 05.08.2009, 13:29
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: Zagon programa enkrat in nikoli vec :)

nekaj se ne spomnim,kater uleadov program je že to ?
Staro 05.08.2009, 14:04
Uporabnik

Ulead Photo Express 6.0

Cuden Bug, saj je jedro win7 enako kot v Visti in glede na to, da je program deloval v xp in visti ne vem kaj ga tukaj muČi.
Staro 05.08.2009, 16:18
Uporabnik

Poznam sicer Virtual Pc in zaradi taksnih stvari sem ga preizkusil že v visti, da sem vanj namestil xp. Ampak zadeva se mi zdi neuporabna do amena :D ..... Gonilnike namesti v virtualnih xpjih osnovne, menjat jih pa ni hotel, delalo pa je katastrofalno pocasi.
Moj procesor podpira virtualizacijo in pravkar testiram ta "novi" xp mode v win7. V bistvo enak shit-le da je malo prej namesceno (ne rabis namescat xpjev v virtuala-to stori sam.) In zadeva isto neuporabna. Kako naj uprabljas kak program nato v virtualnih xpjih, ce pa mors ze na start 3x kliknit, da se zbrihta da ga odpre. Dela pocasi in neuporabno, da bi lahko normalno uporabljal kaksen program.

Ti sicer naredi bliznico v win7, da lahko direktno zazenes program, ki si ga namestil v xp mode, ampak v odzadjo se zmeraj mora lavfat xp mode in spet program dela pocasi in neuporabno (pogosto moras celo po 2x kliknit kaksno komando, da se sploh kaj premakne).

Ne vem zakaj se je delala neka velika reklama pri win7 za xp mode, ce pa je zadeva ze itak znana od prej (virtual pc), ...uporabno pa drek od dreka :D

Edit: Da malo popravim, kar se tice virtual PCja oz. XPmoda. Torej ce nujno potrebujes nekaj odpret v 15 let starem programu in nato en mesec ne bos potreboval je to cisto nekaj drugega in ucinkovitega, kot pa uporabljat nek graficni program vsaj enkrat dnevno. -saj niti ne mores namescat gonilnikov pa je vse v 16 bitih.

Nazadnje uredil mckeky : 05.08.2009 ob 17:10.
Staro 05.08.2009, 20:01
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

no,sem malo poskušal tole zadevšno
že samo nameščanje obupno dolgo traja,program se nato odpre 1x in potem nobenkrat
nato sem zadevo deinstaliral

ponovna instalacija - že instal fajl sem dal v xp mode - tokrat instalacija primerna tisti v xp-jih - hitro in dobro delujoče,program se je tudi v prvo hitro odprl,no pol se pa ni več hotu

nekaj igric v xp modu mi čisto normalno deluje,tale program pa očitno nikakor
dual boot bo še naprej v uporabi - xp-ji za normalno delo,windows 7 pa za test in zgubljanje časa

no pa še mal okol tega - bo treba mašino mal boljšo nabavt
Windows XP Mode requires an additional 1 GB of RAM, an additional 15 GB of available hard disk space, and a processor capable of hardware virtualization with Intel VT or AMD-V turned on

Nazadnje uredil Slowhand : 05.08.2009 ob 20:10.
Staro 05.08.2009, 22:32
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
no,sem malo poskušal tole zadevšno
že samo nameščanje obupno dolgo traja,program se nato odpre 1x in potem nobenkrat
nato sem zadevo deinstaliral

ponovna instalacija - že instal fajl sem dal v xp mode - tokrat instalacija primerna tisti v xp-jih - hitro in dobro delujoče,program se je tudi v prvo hitro odprl,no pol se pa ni več hotu

nekaj igric v xp modu mi čisto normalno deluje,tale program pa očitno nikakor
dual boot bo še naprej v uporabi - xp-ji za normalno delo,windows 7 pa za test in zgubljanje časa

no pa še mal okol tega - bo treba mašino mal boljšo nabavt
Windows XP Mode requires an additional 1 GB of RAM, an additional 15 GB of available hard disk space, and a processor capable of hardware virtualization with Intel VT or AMD-V turned on
Aja? tudi v xp mode ti ne deluje vec kot enkrat? Meni je v XP mode deloval ampak vse skupaj deluje pocasi ne samo program (itak ne uporablja pravih gonilnikov, le osnovne itd, tako da tako ali tako ne more delovati normalno).

V win7 je instalacija pri mojem primeru hitra, le zagon je mozen samo enkrat po instalaciji, v naslednjih zagonih pa le nabja pomnilnik in proc,.....

Glede moje laptop masine: core2duo 2.1ghz, 4gb, radeonHD3430

p.s.: drugaec pa kar se tice 7ke zame prvi omembe vreden problem, ker mi je programcek priljubljen. Malo me je sicer se zafrkaval scaling, ker ni hotel strechad v fullscreeno oz. se ni dalo nastavit, ampak sem resil problem z starejsimi gonilniki na hp strani.

Nazadnje uredil mckeky : 05.08.2009 ob 22:57.

Značke
enkrat, nikoli, programa, vec, zagon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Zagon računalnika jancrom Računalništvo in internet 8 13.03.2008 06:32
Ali zaupati, ko si enkrat prevaran? TNT Ljubezen in spolnost 52 11.02.2008 08:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:38.