Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 10.09.2009, 07:06
bolha Uporabnik bolha ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 29
Privzeto Pralna krogla

Prosim za mnenja in izkušnje o "pralnih kroglah", z zelo malo pralnega praška in brez mehčalca in zelo pomaga pri alergijah. Krogla ravno ni poceni zato me zanima, če jo že kdo uporablja, kako se perilo opere. Lep dan želim vsem.
Staro 16.09.2009, 21:35
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Pralna krogla

Sicer jo sam ne uporabljam, se mi pa zdi, da gre za običajen nateg naivnih. Pri nas peremo sigurno vsak teden po par pralnih strojev perila, že tako ne uporabljamo nobenega mehčalca pa je perilo vedno mehko na otip. Žena uporablja Persil s perlami, ne daje se velika količna praška. So tudi drugi dobri pralni praški, pri katerih ni potrebno dodajati mehčalca.

Vse mogoče prodajajo, ljudje kupujejo, vendar sčasoma, po njihovi splahneni zagnanosti nad nadvse koristno novostjo ugotovijo, da je bil to le en običajen trgovski trik.

Ni pa problem, če imaš željo, kupi, probaj!
Staro 17.09.2009, 07:41
Novinec

Hvala za vaše mnenje g. Vsemogočni, saj tudi sama mislim, da je to šola za naivne.
Staro 22.09.2009, 11:17
Novinec

Ponovno pozdravljeni, ali res nihče ne uporablja sedaj tako promovirane pralne krogle - zelene?
Staro 25.02.2011, 08:54
Jesen doma Uporabnik Jesen doma ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Naslov: Celje
Sporočila: 1

Jaz sem jo naročila, jo še čakam. Vam pa sporočim moje mnenje!
Staro 04.03.2011, 14:58
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Uporabljam pralno kroglo, a ne zelene - moja je modra, podobna pa je Saturnu, s prstanom Mislim, da je EcoBall. Precej ceneje sem jo dobila, kot pa vidim te zelene pralne krogle, res pa je, da bom moraala, ko se bo polnilo izrabilo, kupiti novega.
Ne morem trditi, kolio zares opere in koliko ni mikroorganizmov, sem pa z njo zadovoljna, saj opravi, kar želim in ne slabše kot pralni prašek. Zadnje časa smo imeli namreč težave z neprijetnim vonjem perila PO pranju (kolikor sem brala, se nad tem pritožuje čedalje več ljudi). Razlag je več, ena je ta, da so problem prenizke temperature pranja, druge, da so problem tekoči detergenti. No, krogle niso nič slabše ne vem pa, koliko boljše so, saj težko presodim - se mi je že zgodilo, da je perilo smrdelo tudi po kroglah...
Sama zato perem tako: pisano perilo na 40, 50 ali 60 stopinj, kolikor mi pač dopuščajo posamezna oblačila, in sicer z uporabo pralnih krogel ter dodatkom žličke sode. V predalček za mehčalec pa dam vodo z nekaj kapljicami eteričnega olja. Učinek je zadovoljiv, perilo je lepo oprano, res pa je, da ga moram dati takoj sušit, da ne dobi neprijetnega vonja. Vendar mislim, da niso krive krogle, ker je bilo s praškom povsem enako. Hujše madeže prej namažem z namenskimi odstranjevalci. Razlike torej v tem, kako je oprano, ni, se pa tolažim, da perem okolju in koži prijazneje. Belo perilo pa perem na 80 stopinjah (pri madezih od hrane in podobnem pač ne morem na manj, tudi malčičinih slinčkov in krpic ne), s praškom v prahu, ki ga prej razstopim v bobnu, in z dodatki (za mehčanje vode, ker je zelo trda pri nas, za pranje, odvisno od madežev). Krogla namreč ne prenese več od 60 stopinj. Namesto mehčalca uporabljam kis.
Občutek imam, da na ta način, kolikor se pač da (prilagajam se izkušnjam, probavam in potem skušam najti najboljši način), perem morda malo bolj okolju prijazno, koži vsekakor, pa vendar še vedno tako, da je perilo čisto.
Staro 30.04.2011, 08:14
meadow sun Uporabnik meadow sun ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce meadow sun
Član od: Jun 2006
Sporočila: 244

Tele pralne krogle so dobre edino, kot igrača za psa ali mačka. Vse ostalo je larifari.

Be Careful What You Wish For...
It May Come True

Staro 09.05.2011, 12:25
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

govoriš iz izkušenj? ker meni so čedalje bolj všeč, dlje kot jo uporabljam, bolj sem zadovoljna
Staro 04.01.2012, 18:16
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Pač nekdo verjame, drugi ne, kar je čisto presoja posameznika.
No, takole izgleda tole:

Kopija naslova in začetek teksta:
"Pralne kroglice ne perejo nič boljše od vode

To je le ena od ugotovitev Zveze potrošnikov Slovenije po opravljenem preizkusu pralnih kroglic in oreščkov, ki so v Sloveniji pritegnili nenavadno veliko zanimanja."

Da ne kopiram, lahko tu preberete zapis:

http://www.siol.net/novice/znanost_i..._kroglice.aspx

Vsem pa želim lep dan, tudi jutrišnji!
Staro 11.01.2012, 19:08
Shotky Uporabnik Shotky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Shotky
Član od: Jan 2005
Naslov: Na kavču
Sporočila: 1.047

na kakšne fore eni služijo...hej......

Značke
krogla, pralna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:14.