Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 15.12.2009, 17:49
nadgob Uporabnik nadgob ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 12
Privzeto robotski sesalnik

Gledal sem robotski sesalnik irobot ROOMBA 555.
Kakšo je vaše mnenje o robotskih sesalnikih, predvsem me zanima ali je to samo igračka, ki se sama vozi po stanovanju, ali tudi kaj posesa.
Ker trgovci seveda svojo "robo" hvalijo, bi mi priporočila predvsem uporabnikov robotskih sesalcev prišla zelo prav.
Staro 15.12.2009, 20:43
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555
Privzeto Re: robotski sesalnik

Rombo imajo sorodniki, ki imajo v stanovanju tudi dva psa in kurijo kamin. Z rombo so zelo zadovoljni, saj dejansko dobro posesa vse, od drobtin do pasjih dlak in ostalega prahu in drobnih smeti. Priporočajo pa nakup tiste malo dražje, ki se sama vrača na mesto polnenja in jo lahko sprogramiraš za vklop vsak dan ob različnem času. Cenejše moraš vklapljati ročno in jih potem, ko je akumulatorska baterija prazna, sam odnašati na polnenje.
Staro 16.12.2009, 17:17
Novinec

sem bral na forumu, da ima sesalec probleme na črno beli kombinaciji, kjer noče delovati, saj zazna eno izmed barv kot globino in se vstraši, da bo padel.
Kako pa izgleda zadeva na beli keramiki z sivo črnimi fugami....
upam, da ima še kdo sesalec, da ga malo opiše in napiše svoje mnenje...
Staro 16.12.2009, 21:55
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a nadgob Prikaži sporočila
Gledal sem robotski sesalnik irobot ROOMBA 555.
Kakšo je vaše mnenje o robotskih sesalnikih, predvsem me zanima ali je to samo igračka, ki se sama vozi po stanovanju, ali tudi kaj posesa.
Ker trgovci seveda svojo "robo" hvalijo, bi mi priporočila predvsem uporabnikov robotskih sesalcev prišla zelo prav.
kolk pa stane to
Staro 16.12.2009, 22:04
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

tukile so od cenejšega do najdražjega

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 17.12.2009, 11:05
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Če že misliš kupiti robotski sesalnik ti svetujem (pač moje mišlenje), kupi precej cenejšega in dobrega. Zdaj ga imam doma 1 teden in zadeva zaenkrat deluje v redu. Kupil sem pa CleanMate QQ-2L

Ima možnost programiranja (daljinec), nastavitev časa sesanja, ima več vzorcev sesanja - 5, ima ultravijolično lučko za uničevanje bakterij, zaščito proti padcu po stopnich, zleze čez 1c visoko oviro, uporabiš lahko trde dišave itd., sam najde polnilno postajo in se napolni, itd.
Cena: 250 EUR in pripeljejo ti ga brezplačno na dom.

Zakaj sem se odločil zanj. Ker se je vedno po sesanju pojavljalo v prostorih še nekaj muckov, kmalu tudi ostali delci smeti itd. Mi je pa všeč, ko gremo vsi od doma, vklopimo sesalnik in ko pridemo domov je posesano, baterija napolnjena in ni potrebno poslušati ropotanja. Glas med sesanjem ni tako hrupen, pa vendar kar dobro slišen. Ko gledam cene rambov, cenejšega izpod 329 EUR ne dobiš.
Seveda ne prenese pa preprog iz pliša ali dolgih resic. Poleg dobiš 2 zračna filtra, priložena je tudi krtačka za čiščenje zračnega filtra.
Skratka zaenkrat kar pozitivno.

V glavnem posesa kvalitetno, mogoče, kake nitke v preprogi ali podobne ne ravno najboljše, kar se tiče pa trdega podna pa zelo dobro. Tudi pod posteljo in pod omaro se spravi delat.

In kar je glavno servis je zagotovljen, rezervne dele imajo na zalogi (po trditvi prodajalca). Garancija je 1 leto od nakupa.

Seveda stari sesalnik čaka na starem mestu in bo tam tudi ostal.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 17.12.2009 ob 11:09.
Staro 17.12.2009, 12:12
Novinec

Sem gledal tudi ta sesalec in ga malo primerjal z roombo.
Glede na moja opažanja ( sesalca sem samo gledal in jih preizkusil v trgovini ) dajem rahlo prednost roombi, predvsem zaradi zunajega izgleda in trdnosti plastike, možnost programiraja za sedem dni , sistem dveh krtač...), dvoletna garancija...
Če bi bili prodajalci roombe vsaj pol toliko ažurni in dobri kot je zastopnik za Clean Mate ( ki sem ga poklical in ga moram samo pohvaliti - pripeljejo, pokažejo, razložijo...) bi sesalec že imel doma....
Ali sesalec vedno najde svojo bazo ?,
Staro 18.12.2009, 20:42
Mojster

Zaenkrat je bila baterija vedno polna, ko je kdo prišel domov. Veliko sreče in zadovoljstva, pa kupil katerega koli, oziroma tistega, ki tebi bolj odgovarja.
Staro 24.12.2009, 07:18
Novinec

odločitev je padla, doma se polni roomba 555. Prvo polnjenje priporočajo 16 ur...
Staro 24.12.2009, 10:00
Mojster

Čestitam, naj vam dobro služi!

Značke
robotski, sesalnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
sesalnik modelko Dom in družina 16 10.12.2011 11:18

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:34.