Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.02.2012, 16:55
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852
Privzeto Re: SiOL TViN

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
Ah no. Moj program je windows 7, zaslon pa 1080p 27". Tak da ce je slika slabsa kot je bila slika na ADSL pred letom dni bo to polomija. Na Adnroidu mi nic ne pomaga, ker rpvic baterija ne zdrzi za eno oddajo, nimam data ali strong nelimitiran wifi nikjer v mestu. Izbira programov zelo mizerna, prakticno samo brezvezni programi, tako da tudi nevidim da bi uporablal na racunalniku.

Nej reje dajo za ceno 3€ dodatka za vse programe. Drugace bo to se uporablalo isto kot IO, sej tudi je ista zadeva v drugi preobleki.

Drugo vprasanje. Kje je smisel imeti podvojene storitve. Siol IO in Siol TVin?

To je programksi paket http://www.d3go.si/vodic/
Morda bo SiOL TViN v prihodnosti zamenjal SiOL IO. Storitve po mojem niso podvojene ker vseh teh programov na SiOL IO ni oziroma jih ni bilo ko sem nazadnje pogledal.

SiOL TViN je na nek način izboljšana verzija SiOL IO v katerega je integrirana tudi aplikacija DKino in nabor vaših programskih shem.

Vedeti moraš, da je tukaj tudi 10.000+ drugih uporabnikov in enim bo storitev všeč spet drugim ne. Okusi so različni kakor tudi mnenja, itd...

Vidim, da si tudi ti eden izmed tistih ki mu niti osnovna ideja ni všeč? Verjetno aplikacije sploh še videl nisi? Zdaj če pač niste zadovoljni z ničemer kar se nek ponudnik za vas trudi narediti ga zamenjajte ali pa odprite svoje podjetje =). Sicer pa je moje mnenje, da nekateri prehitro sklepate oz. po slabih izkušnjah v preteklosti takoj presodite, da bo nekaj slabo in na koncu tudi je zaradi vašega mišljenja.

Če vam na telefonu baterija zdrži samo par minut, zamenjajte baterijo ali telefon. Če niste zadovoljni z mobilnim operaterjem pa še tega zamenjajte =). Pa pridite k Mobitelu in boste imeli zastonj prenos za SiOL TViN.

Citat:
Nej reje dajo za ceno 3€ dodatka za vse programe. Drugace bo to se uporablalo isto kot IO, sej tudi je ista zadeva v drugi preobleki.
Si prepričan, da je dodatno zaračunavanje dobra rešitev? Potem bo čez 1 teden spet nova tema na forumu, da je SiOL nekaj podražil oziroma začel zaračunavati.

Saj že tako plačuješ SiOL TV in SiOL TViN je samo nekakšen brezplačen dodatek. To dodatno zaračunavanje vsaj zame ni nobena rešitev. Že tako plačujemo veliko, blagor vam ki ste na optiki! =)

Brez zamere Sawyer.

Nazadnje uredil mnheia : 18.02.2012 ob 17:15.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2012, 17:20
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093

osnovna ideja mi je vec kot vsec, vendar ne tak kot se siol zram spravla, vse kaj anredi je polovicarsko. Konkurenca ima vse kanale, tudi tiste iz placniskih paketov. Mogoce pricakujem res prevec od siola nevem no. Vendar mislim da to sodi pod cisto osnovo.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2012, 18:11
siko77 Uporabnik siko77 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce siko77
Član od: Sep 2007
Sporočila: 445

Citat:
Ah no. Moj program je windows 7, zaslon pa 1080p 27".
Tak da ce je slika slabsa kot je bila slika na ADSL pred letom dni bo to polomija.
Na Adnroidu mi nic ne pomaga, ker rpvic baterija ne zdrzi za eno oddajo, nimam data ali strong nelimitiran wifi nikjer v mestu. Izbira programov zelo mizerna, prakticno samo brezvezni programi, tako da tudi nevidim da bi uporablal na racunalniku.

Drugo vprasanje. Kje je smisel imeti podvojene storitve. Siol IO in Siol TVin?

To je programksi paket http://www.d3go.si/vodic/
Beri drobni tisk. Programski vodič vsebuje več programov kot so na voljo v D3 GO!!! Poleg tega za Android še ni aplikacije.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2012, 18:14
siko77 Uporabnik siko77 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce siko77
Član od: Sep 2007
Sporočila: 445

Citat:
osnovna ideja mi je vec kot vsec, vendar ne tak kot se siol zram spravla, vse kaj anredi je polovicarsko. Konkurenca ima vse kanale, tudi tiste iz placniskih paketov. Mogoce pricakujem res prevec od siola nevem no. Vendar mislim da to sodi pod cisto osnovo.
Zakaj še nisi zamenjal operaterja? Katera konkurenca ponuja vse kanale?
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2012, 18:14
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Takoj ko tole postane stabilno nima IO več nobenega smisla.

HTML vmesnik mi resnici na ljubo ni kaj prida všeč. Je nekaj kontra logike glede na tisto kar sem navajen ob gledanju videa. Se počutim kot slon v porcelan štacuni.
Sicer ima svojo logiko a navadit se bo treba tam kjer ni multicasta in se bo sedaj lahko gledal TV.

android: zelo enostaven app, super zasnova za štart!

Nekaj je še hroščev za pobit tako v HTML kot v androidu (nekaj zadev bi v bodoče dodal, spremenil), predvsem pa prvo bo treba serverje povsem stabilizirat. Kot mi zgleda je večina težav včeraj, precj manj danes, ravno na strani serverjev.

O sami programski shemi pa trenutno pomoje nima smisla še debatirat.

Sicer pa je zadeva danes bolj stabilna kot je bil recimo HBO GO prva 2 tedna.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2012, 18:41
Mojster

predvidevam da se gre tu za flash video? Je vsje na stopnji tega? http://tv-stream.to/
Cirka 1.5Mbit in se da tudi na 32 colskem Tvju gledat.
Slika vsekakor par stopenj nad SiolIO ki negre preko 0.8Mbit menda.

Tak da poglej sam in preveri ce sem res preveč zahtevam.

In ja doplacilo za celi programski spekter ja za mene cisto solidna resitev. Dokler bo zadeva free bo tudi stevilo programov trpelo, sej so potrebne nove licence za vsak nacin distribucije, bodisi kabelska, IPTV, DVBT ali webtv.

Nazadnje uredil Sawyer : 18.02.2012 ob 18:53.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2012, 18:52
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Glede same kakovosti videa mislim da bo precej lufta s časom. Nadgradnje povezav. Važno da se zadeva lansira. Predvsem zaradi pokritja različnih OS.

kot je bilo že zgoraj rečeno je od kanala do kanala kar precej razlike
absolutno primerljivo s tem kar si linkal
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2012, 19:27
Mojster

To so tudi za IO pravli pa se kvaliteta nikdar ni nadgradila. Danes je ze zaljitev za youtube, ce reces nekomu da ma youtube kvalitetu. Moras ze dodat 240p youtube.

Ce pravis da je primerljiva z ono nemsko stranjo , te tak vredu.

malo vecje slike. http://www.blog.uporabnastran.si/201...aprav-by-tvin/

Nazadnje uredil Sawyer : 18.02.2012 ob 19:33.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2012, 19:34
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Čak čak a je že kje aplikacija na voljo?

Če je PM please
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2012, 19:36
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Citat:
Objavil-a Maverick Prikaži sporočila
Čak čak a je že kje aplikacija na voljo?

Če je PM please
Ni še za javnost. Še malo počakajte =).
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
siol, tvin

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
O SiOL storitvah oz. zgodba za na WC Straus O storitvah 18 27.01.2010 11:01
Siol tv problem slo114 SiOL TV 274 08.09.2009 15:04
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 07:17
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:51.