Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.02.2014, 15:11
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 337
Privzeto Re: Media center

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Kaj pa če nastavite srednje evropski? Tam so šumniki. Ko predvajate film kliknite ok, nato pa desno do nastavitev encodinga.

Lp, Črt
Ne, potem pa kaže pravilno samo č,ć in đ. Uopšte recimo zapiše kot Uopte, moe = može recimo. Ne kaže mi žjev in šjev in je precej nadležno. (v nobenem načinu, niti samodejno niti srednje evropski)

Za zanimovost, s slovenskimi podnapisi pa deluje na samodejno in kaže vse šumnike.

Na računalniku mam encoding windows 1250 in vse deluje, zato pogrešam ta način v media centru.
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2014, 08:12
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
Ne, potem pa kaže pravilno samo č,ć in đ. Uopšte recimo zapiše kot Uopte, moe = može recimo. Ne kaže mi žjev in šjev in je precej nadležno. (v nobenem načinu, niti samodejno niti srednje evropski)

Za zanimovost, s slovenskimi podnapisi pa deluje na samodejno in kaže vse šumnike.

Na računalniku mam encoding windows 1250 in vse deluje, zato pogrešam ta način v media centru.
Odprite datoteko v urejevalniku besedila, kot je recimo program Notepad++ in preverite kodiranje datoteke, kjer pravilno prikazuje šumnike in kodiranje druge datoteke.

Po nastavitvi/popravku kodiranja vam bo tudi v Media centru pravilno prikazalo vse šumnike.

Lep pozdrav
Miha
Staro 11.02.2014, 12:20
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 337

Še zmeri ni uredu. Nekaj sem ugotovil.

Citat:
Kaj pa če nastavite srednje evropski? Tam so šumniki. Ko predvajate film kliknite ok, nato pa desno do nastavitev encodinga.

Lp, Črt
Tole ne bo držalo.. Tudi film s slovenskimi podnapisi v tem načinu ne deluje. Ker ni žjev in šjev v srednjeevropskem(ISO)

https://www.dropbox.com/s/cg7fsf6988smlc1/2.JPG
https://www.dropbox.com/s/nrpfb37pe0180p0/3.JPG

Slovenski podnapisi delujejo samo v načinu Samodejno ((KATERI encoding je pod samodejno?)), medtem ko v srednje evropskem ni žjev in šjev - SE PRAVI ISTO KOT PRI SRBSKIH

Srbski podnapisi pa ne delujejo v nobenem načinu pravilno.

Ne razumem tega.
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2014, 20:57
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Sporočila: 6.504

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
Še zmeri ni uredu. Nekaj sem ugotovil.

Tole ne bo držalo.. Tudi film s slovenskimi podnapisi v tem načinu ne deluje. Ker ni žjev in šjev v srednjeevropskem(ISO)

https://www.dropbox.com/s/cg7fsf6988smlc1/2.JPG
https://www.dropbox.com/s/nrpfb37pe0180p0/3.JPG

Slovenski podnapisi delujejo samo v načinu Samodejno ((KATERI encoding je pod samodejno?)), medtem ko v srednje evropskem ni žjev in šjev - SE PRAVI ISTO KOT PRI SRBSKIH

Srbski podnapisi pa ne delujejo v nobenem načinu pravilno.

Ne razumem tega.
Pri samodejni konfiguraciji se kodiranje podnapisa izbere glede na zapis samega podnapisa in se lahko razlikuje za posamezno datoteko.

Kot je zapisal že Miha lahko datoteko na računalniku odprete z pregledovalnikom Notepad++ in tako preverite v kakšnem načinu so zapisani.

Preverite tudi izbiro kodiranja v vaših Srbskih podnapisih in na SiOL BOXu izberite isto kodiranje za pravilni prikaz.

Lp
Sandi
Staro 15.05.2014, 09:15
stilc Uporabnik stilc ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2012
Naslov: Zg. Besnica
Sporočila: 7

Kupil sem trdi disk Toshiba 2TB z zunanjim napajanjem in ga box nikakor ne zazna. Po nekaj trenutkih, ko izberem Media center se box resetira. Kolikor vidim klasična napaka. Grem v izbrano trgovino in disk zamenjam z Westrn Digital 1,5TB, brez lastnega napajanja. Ista napaka. Kličem na tehnično pomoč, kjer mi na dolg način razložijo, da pač določeni diski sploh večji in brez lastnega napajanja in da naj se poskušam obrnit na Ramm2? Kaj mi bo to, če pa sem kasneje na tem forumu prebral, da je ta problem star že nekaj let in na tem področju še ni bilo rešitve. Živcira pa me najbolj to, da razen na tem forumu s strani SiOLa nikjer ni moč zaslediti podatka, da bi bilo lahko toliko težav z zunanjimi USB napravami.In kaj naj zdaj z diskom, ki sem ga kupil samo za priklop na box? Prodajalec za delujoč disk ne bo vračal denarja.

Zato sem poizkušal razno razna formatiranja, trike,... in prišel do načina kako vam bo vsak zunanji disk 100% deloval na boxu!

Stvar je čisto enostavna... vse kar je potrebno je, da se na disku napravi določeno število particij, ki niso večje od 750 GB, ki se jih sfomatira na NTFS (npr. 2TB, zdelimo na tri particije velike malo manj kot 700 GB).
In še ena malenkost, da zmeraj box sigurno zazna disk.... vedno najprej zaženite Media Center, nato šele priklopite zunanji disk.
Stvar smo preverili na treh različnih nedelujočih diskih in deluje 100%!

Upam, da bo to komu (ki je na koncu z živci) v pomoč!
Odgovorite s citatom
Staro 15.05.2014, 09:29
btomaz_ Uporabnik btomaz_ ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 214

Pri meni niti slučajno ne predvaja podnapisov. Vedno imam isto ime .srt datoteke in filma, podnapisov pa ni. Na srečo imam SmartTV in gledam filme z njim, BOX pa je za te namene neuporaben. Filme predvajam iz DLNA naprave. Morda kdo ve zakaj?
Odgovorite s citatom
Staro 15.05.2014, 09:52
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Sicer sem že večkrat napisal, vendar resnica je, da je Media center neuporaben. Kar naprej nam ponujajo nove aplikacije, starih problemov na box-u, pa ne znajo urediti.
Odgovorite s citatom
Staro 15.05.2014, 12:23
stilc Uporabnik stilc ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2012
Naslov: Zg. Besnica
Sporočila: 7

Citat:
Objavil-a btomaz_ Prikaži sporočila
Pri meni niti slučajno ne predvaja podnapisov. Vedno imam isto ime .srt datoteke in filma, podnapisov pa ni. Na srečo imam SmartTV in gledam filme z njim, BOX pa je za te namene neuporaben. Filme predvajam iz DLNA naprave. Morda kdo ve zakaj?
Sam sem opazil, da včasih pride do težav s podnapisi, če je ime predolgo (npr. To.Je.Res.Dober.Film.2014.1080p.MKV.264.Od.Nevem.K oga.Avtorja.srt) in po tem se nahaja še v mapi s tako dolgim imenom.
Tako, da poskusi skrajšat ime in vedno uporabljaj .srt podnapise

Meni je media center zelo uporaben, sploh ker podpira praktično vse formate, sploh zvokovne (DTS), ki ji normalno producira preko optičnega kabla na zunanjo napravo.
Odgovorite s citatom
Staro 16.05.2014, 07:19
siko77 Uporabnik siko77 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce siko77
Član od: Sep 2007
Sporočila: 445

Media center je zelo uporaben. Sam ga uporabljam že več kot leto brez večjih težav. Vse filme predvajam preko brezžičnega omrežja direkno iz NAS-a. V 90% so to mkv fajli. Ni vedno težava v opremi, večkrat so za nedelovanje krivi nevešči uporabniki.

LpS
Odgovorite s citatom
Staro 17.05.2014, 16:26
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Vsi uporabniki niso vešči, zato večina ne uporablja. Če predvaja dva filma, dva pa ne, se tudi jaz ne mislim ukvarjat s kakšnimi prekodiranji filmov oz. izbirati samo filme, ki bi delali preko Mediacentra. To smo delali pred desetimi leti na Yamadi.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
center, media

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
siol tv media center simon26 O storitvah 6 25.09.2013 14:46
SIOL TV preko Windows Media Centra matejdro SiOL TV 266 18.12.2012 07:31
"Streaming" SIOL TV FCB Tehnična pomoč 68 24.08.2011 09:15
PC na Media centru leonlea Tehnična pomoč 1 17.01.2011 19:18
Windows media center (WMC) - črno bela slika 5elin Računalništvo in internet 4 13.09.2009 18:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:22.